Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az eltartási...

Mi a véleményetek az eltartási szerződésről?

Figyelt kérdés
és mi van, akkor, ha pár év után egyik, vagy másik fél felmondja a szerződést?

2017. júl. 29. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lutri. Egyik ismerősöm (aki egyébként is nagyon jó üzletasszony) kötött eltartási szerződést egy egyszobás budai lakásra. Az eltartott 1 év után meghalt.
2017. júl. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Tényleg lutri.

Az eltartott nem valószínű, hogy felmondja (abban az esetben persze, ha minden a megbeszéltek szerint megy) hiszen azért kötötte, mert nincs senkije aki segítsen neki. Az eltartó besokkalhat ha már 6 éve csinálja a néni/bácsi pedig még mindig maratont fut :) ekkor lehet, hogy ő mondja fel, mert nem ér meg mindent az a lakás.

Hosszú távon persze nyereséges, csak nem tudhatni, hogy két év után is tudod e vállalni, hiszen sosem tudni. Meg persze le kell fektetni, hogy mit takar az eltartás. Havi pénzösszeget, számlák fizetését, a bevásárlást, kórházba-orvoshoz-bárhová hozást vívést...

2017. júl. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vállalnám be. Amilyen szerencsés vagyok, tuti túlélne engem az öregasszony :D Ha meg én lennék az öregasszony, egyfolytában attól félnék, hogy mikor ölnek meg.
2017. júl. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Hát erősen meggondolandó. Szomszédunk kötött eltartási szerződést egy rokon nénivel, mert már nincs senkije, de már vagy 10 éve. Eleinte nem is volt sok gond vele, de mára már elég durva. Teljesen megőrült az öreg lány, agyér elmeszesedése van talán, mindenkivel üvöltözik, folyamatosan vádaskodik, szerinte a terítőit "ellopták" már tőle, meg a 20 évvel ezelőtti porszívóját, meg mit tudom én. De attól hogy szellemileg eléggé le van épülve, nem úgy néz ki, hogy mostanában tervezné földobni a pacskert. Ráadásul egy kis falusi háza van a világ végén. Nekem biztos nem érne meg ennyit.
2017. júl. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom:


Az eltartási szerződésben "csak" el kell tartani, azaz fedezni a szükségleteit megállapodás alapján.

Kicsit hasonlít az életjáradékra.


A gondozási vagy örökösödési szerződésben kell ellátni, lehetőleg családba fogadni (ha igényli), azaz mosni, főzni, vasalni, takarítani rá, intézni a dolgait, orvos, kórház és amit még az élet lapátol.


Aki megengedheti magának, az inkább az első lehetőséget válassza, mert az csak pénzzel jár.

Bár ezzel az erővel akár hitelt is vehetne fel ...

2017. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!