Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyum ezt hogyan csinálja,...

Anyum ezt hogyan csinálja, hogy sosem marad pénzünk? (többi lent)

Figyelt kérdés
Havi 170e forintból kb 70 ezer ft megy el a számlákra (hitelünk nincs) és ebbe beleszámoltam mindent. Nem veszünk semmilyen extra kaját. Turkálóból öltözködünk. Hogyan lehet az, hogy sosem marad pénzünk?? Már teljesen el vagyok keseredve :(
2010. máj. 22. 12:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Ma már 100 ezer forint nagyon kevés, majd ha elkezdesz dolgozni és neked kell beosztani a pénzt, meg fogod látni. Minden hónapban szinte jönnek váratlan kiadások, gyógyszerek, iskolába, ha kell valami, vagy akár benzinre, bérletre... bármire. Az élelmiszer is nagyon drága, ne hibáztasd anyukádat ezért. Bár úgy lenne, hogy a fizetés csak rezsire és élelemre megy el, nekünk is több maradna, de nem így van. Az is elképzelhető, hogy gondol előre a nyári szünetre, a születésnapokra, névnapokra, hogy legyen mihez nyúlni. Nagy vagy már, szerintem ezt meg lehetne vele beszélni, hogy tisztábban láss, mint itt olvasni az olyan tanácsokat, akik nem is ismerik anyukádat.
2010. máj. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak a legutóbbi számlákat nézted meg, és az kevesebb, mint a többi? Mert mondjuk télen többet fűttök, mint ilyenkor, így akkor valószínűleg több a gázszámla. Egyébként azzal még nem nagyon van gond, ha nem marad pénz (bár hirtelen krízisben nem árt, ha van egy kis megtakarítás), a gond akkor kezdődik, ha már kevés.
2010. máj. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy csak 70ezer megy el a számlákra? Mint írtad, koleszos vagy, az sincs ingyen, a közlekedésetek, zsebpénzetek, egyéb sulikiadások, stb. Ezeket is beleszámoltad?

100ezer forint étkezésre tényleg nem kevés - nem is extrém sok, de ennél jóval kevesebből is meg lehet élni. Én kb.45-50ezer forintot költök a háztartásra havonta (2 felnőtt + 1 gyerek + 1 kutyus), hetente egyszer, tervezetten vásárolok, pl. drága öblítő, vízkőoldó helyett ecetet használok, figyelem az akciókat és ahhoz igazítom a következő heti menünket. Főzök, senki nem eszik házon kívül, csak a gyerek a sulimenzán.


Úgy lehet ellenőrizni a kiadásokat - már ha édesanyádat is bántja a dolog és a végére akar járni -, hogy egy hónapon keresztül minden vásárlás blokkját (manapság már mindenütt rákerül soronként a vásárolt árucikk is) elteszitek. Hó végén össze lehet adni és tételesen átnézni, hogy mi volt az, amire igazából nem lett volna szükségetek (csokik, nem idénygyümölcs, üdítő, stb.). Így a következő hónapban már okosabban tudtok költekezni.


Másik lehetőség, ha otthon előre összeírjátok, hogy mit kell venni és az áruházban nem "csábultok el" semmi másra.

2010. máj. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
És miért keserít ez el ennyire?
2010. máj. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Havi 170 ezer nem olyan sok mint gondolod Abból gondolom fizetitek a gázt villanyt vizet telefon internet kollégium gondolom te is kapsz tőle költőpénzt Esetleg te is spórolhatnál abból a desodorodra
2010. máj. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Gondolom kapsz költőpénzt, ha kolis vagy, vagy zsebpénzt.Spórolj belőle deora.
2010. máj. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Azért keserít el, mert hónapok óta ezt hallom, akármi kéne, és itt most nem márkás ruhákra gondolok, hanem egy lány alapvető szükségleteire, mint pl dezodor, sampon...ilyenek. Nem kérek semmi drága dolgot, egy lassan 4 éves telefont használok, nem szekálom anyumat h nekem is érintőképernyős teló kéne. Mint írtam turkálóból öltözködök, ami havi szinten 2000 ft. Nincsenek nagy igényeim.
2010. máj. 22. 12:34
 18/25 anonim ***** válasza:
Én felnőtt vagyok, háztartást vezetek mégsincs érintőképernyős telefonom.:)Turkálóból öltözködünk és nem eszünk kaviárt pezsgővel, mégis alig jövünk ki a pénzből.Én is édesanya vagyok, és nem hiszem, hogy anyukád megtagadna tőled bármit, ami alapvető szükségleted.
2010. máj. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet, az én szüleimnél több is elmegy. Mert mondjuk beázott a tető vagy elromlott a mosógép...

Eleinte adtak pénzt, amire kértem. Aztán átálltunk arra, hogy havi fix összeget kapok (40e). Nemrég kiderült, hogy minden hónapban kb 40e mínuszuk jön össze. Akkor elmentem dolgozni. Ezres órabérrel kaptam munkát, havi 60-at simán megkeresek. Hónapok óta nem kértem a szüleimtől pénzt, mégis van dezodorra, végre nem turis, hanem vadiúj ruhákra, és ha nagyon akarok, még félre is tudok tenni.

Ha egyetemista vagy, tessék megpályázni mindenféle támogatást és tessék elmenni dolgozni! Én is ezt csinálom és nem járok gyenge egyetemre, és a munkatársaim is ugyanígy vannak ezzel. Meg lehet csinálni, csak akarni kell egy kicsit és belegondolni, mennyit segítesz a szüleidnek...

2010. máj. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet, hogy játékgépezik? :S Arra sok pénz megy el...:S
2010. máj. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!