Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyesek miért ragadtak meg a...

Egyesek miért ragadtak meg a régkorban?

Figyelt kérdés
Több helyen is látom, hogy az idősebb szülők, akiknek még nincs unokája (60év körüliek), de a gyermeke 20-30év körüliek és ha nem akarnak szülni azonnal akkor ekézik szegény gyereket, hogy milyen önző, meg fontosabb a munka mint a család, és ha naponta nem takarítja ki a házat akkor egy disznóólban él. De a kedvencem az, ha vki nem imádkozik, nem jár templomba vagy egyáltalán nem érdekli a vallás akkor szintén egy semmire kellő, meg pokolra jut, ha nem hisz istenben akkor csak a sátán gyereke, és biztos pokolra jut. A telefont témát meg nem is írnám le. Hogy lehet így megmaradni egy szinten?
2017. júl. 15. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Mert ebben az időben nottek fel , es ezt nagyon nehez megvaltoztatni. Most pl en meg fiatal felnott vagyok, de en meg viszonylag ugy nottem fel hogy 9-10 eves koromig alig volt telefon, illetve okostelefon, mostmar meg ovisok is hasznaljak amit nekem nagyon nehez neznem, es mondom mindig h ha nekem gyerekem lesz nem fog kapni ovodaban okostelefont, viszont kozben mar azokat kozositik ki akiknek nincsen ilyesmijuk elso osztalyban szoval igy eleg nehez haladni hogy nalad mas volt de a gyereked korosztalyanak mar van es te vagy a rossz h nem engeded meg.
2017. júl. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Egyszer ha 60 éves leszel ,lehet hogy te is rettenesen maradinak fogsz tűnni.Persze igazad van ,vannak ilyenek és borzasztó idegesítő.Nekem még mindig az a kedvencem amikor anyós elvárja a fia feleségétől ,hogy az MAXIMÁLISAN kiszolgálja a fiát ,mert igenis a nő dolga ez ,a férfi ne takarítson ,meg milyen nő az olyan aki nem főz minden nap ,pedig ugyan annyit robotol mint a férje ,és még a háztartás is 100%-ban az övé, ha gyerek van ugye ,az is a "nő dolga".És akkor ki vannak akadva ,hogy manapság a nők nem akarnak szülni...

Szóval igen ,ezek a múlt században rekedt rokonok elég idegesítőek ,ki kell zárni az életedből amennyire lehet ,meg bólogatni ,hogy "persze mama voltam temlopmban ".Jobbat nem tudsz :)

2017. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Mondd hogy azért nem jársz templomba, mert a tudományban hiszel. A gyerekvállalás időzítése pedig mindenkinek a magánügye.
2017. júl. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

A tudományban nem kell hinni. Itt már elbsztad. Egy.

Kettő, a tudomány nem hajlandó magyarázatot találni semmire, amit nem értenek. Zelotizmus.

2017. júl. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Olyan korban nőttek fel, amikor ezek voltak a normák.

Ha idősebb leszel, te is másként fogsz a kamaszokra nézni. Én a magam huszonöt évével is kiakadok, mikor azt látom, hogy a gyerek beszélni még nem tud, de a táblagépet már nyomkodja, mikor tízévesek szájában látok cigit, tizenegynéhány éves kislányok öltöznek k***ának, és hasonlók. Ennyi idősen én még a haverokkal bandáztam a lakótelepen és bulira, cigire és ivásra hírből sem gondoltunk.

Tíz éve ezek még nem voltak normális dolgok, legalábbis nem ott, ahol felnőttem. Tizenöt éve egy tízéves gyerek legfeljebb néha látott mobiltelefont, sajátra nem is gondolt, ma meg egy tízéves azt nem tudja, hogy kell letenni a vezetékest. Talán a világ túl sokat változott túl rövid idő alatt.

2017. júl. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Nyugi, a fiatalok többsége is pont ugyanolyan gyöpösek lesz, mint a mostani idősek többsége. Csak ők másféle hülyeségekhez fognak ragaszkodni, ami most új, de addigra túlhaladott lesz.

Az emberek java ilyen. Kevesek tartják frissen a gondolkodásmódjukat.

2017. júl. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 jafnrétti ***** válasza:
Ez azért nagyon érdekes, mert az én környezetemben, ismeretségi körömben például egyáltalán nem ilyen 60 körüli emberek vannak. Soha a büdös életben nem voltam a templomba járással, vallással b*szogatva, nemhogy a szüleim, de még a nagyszüleim részéről sem, pedig ők vallásosak voltak, jártak is templomba.
2017. júl. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5.Lassan 42 éves fejjel, én is úgy látom hogy túl gyorsan fejlődik a világ. Oké, kell a fejlődés, csak nem ilyen ütemben.
2021. dec. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!