Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ezért a barátságért...

Mit tegyek ezért a barátságért, érdemes egyáltalán?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok,van egy barátnőm,akit már elég régóta ismerek.Már általános iskola óta őt tekintem a legjobb bnőmnek.Viszont az utóbbi időben,mintha megváltozott volna minden.Teljesen más lett,mint amilyen volt,szinte mindenkit lenéz és úgy hiszi sztem,h már teljes mértékben felnőtt és mindent megtehet.Az általános iskola óta mindketten külön suliba járunk.Szinte már amikor arra kerül a sor,h találkozzunk nem szívesen megyek el vele,mert nem tudom magamat adni mellette,nem tudom mit mondhatok mellette és mit nem,min nevetne és min nem.Úgy hiszem,h már sokkal fontosabbak neki más bnők.Persze nekem is megvan a saját baráti köröm,akik mellett az lehetek aki valójában vagyok,és így szeretnek.De mégis igaz barátnő úgyhiszem,h csak egy lehet.De lehet ,h ő már nem is az...sőt tudom,h igazából amikor az ember nem tudja magát adni egy barát mellett...az már nem is igazi barátság...de egyszerűen nagyon rossz lenne,ha megszakadna köztünk a kapcsolat,mert mégis csak sok ideig vtunk együtt ,és sokmindenben egymás mellett álltunk...de ő már nem az aki volt...

mit tegyek?


2010. máj. 21. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

imátkozz érte :) hidd el, sokat segít. én nagyon sok dolgot és barátságot köszönhetek az imának. :)


akinek nemtettszik, nyugodtan szavazzátok le. már hozzászoktam, hogy minden ilyen véleményemet a süllyesztőbe raktok.

2010. máj. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
64%

beszélj vele a dologról mindenképpen! Mond meg neki, hogy téged mi zavar és neked mi fáj, úgy hogy ne bántsd meg! (ha minden mondatot úgy kezdesz, hogy "én..." akkor nem fogod megbántani: én úgy érzem, úgy látom, nekem fáj, stb.)

DE ha nem beszélsz vele erről, akkor soha nem fog neki feltűnni a dolog!

2010. máj. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
beszéld meg
2010. máj. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"imátkozz érte :) hidd el, sokat segít. én nagyon sok dolgot és barátságot köszönhetek az imának. :)


akinek nemtettszik, nyugodtan szavazzátok le."


Nem azért szavazlak le, mert hiszel valamiben hanem azért, mert ebben az esetben is annyit tudsz tanácsolni, hogy imádkozzon, miközben neki éppen arra van szüksége, hogy Ő maga oldja meg a problémát, nem valami felsőbb hatalom. Cselekedni kell, nem mástól várni a segítséget.


Szerintem ne erőltesd ezt a barátságot tovább. Helyette őszintén mondd el neki, hogy szerinted nem változott előnyére, és neked ez a nagyképű stílus nem tetszik. Nem várod el, hogy megváltozzon, de így a kettőtök barátsága nem lehetséges.

2010. máj. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az első vagyok. aki nem hisz Istenben, annak most elkezdhetnék magyarázni, de nemhiszem, hogy mennék vele valamire. nemvagyok teológus, se pap, de még bármi lehet. volt barátom, akivel összevesztem olyannyita, hogy nemtudtam elérni. a bocsánatkéréssel nem értem semmit. egyszerűen képtelenség volt kapcsolatba lépni, tehát nemtudtam beszélni vele. imádkoztam érte, a következő héten meg ő jött tőlem bocsánatot kérni. azóta virul ez a kapcsolat. 2 barátom elkezdett drogozni. rajtuk is segített az ima. pár hónapon belül abbahagyták. még van pár hasonló történetem... ilyen dolgokat valaki sok "véletlen egybeesésnek" tartja. de néha kialakulnak olyan szituációk, hogy nagyon sok apró dolognak kell megfelelőnek lenni, hogy jól végződjön, tehát emberi logikával nézva az esély arra, hogy jó fog történni, szinte nulla. ennek ellenére gyakran végződhet jól, ha kéred a fentieket. én eddig bármit kértem, bármiért imádkoztam, előbb-utóbb megkaptam. volt, hogy hónapokig nem vettem, észre, és mire majdnem csalódtam, rádöbbentem, hogy megkaptam amit kértem, csak észre kellett venni. má nemakarok filózni, mer aki nem bízik Istenben, annak mondhatok bármit, úgyis beleköt. ennek ellenére tartom magam az első válaszomhoz. persze megpróbálhatsz vele beszélni, ha meg nem sikerul, akkor mindenképpen marad az első válasz
2010. máj. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!