Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen álszent sok...

Miért ilyen álszent sok szülő? Miért játsszák a tökéletest?

Figyelt kérdés
Egy csomóan, akik ide írnak (válaszolnak) úgy állítják be magukat, mint a munka hőse, aki egész nap majd megszakad a munkában, aztán haza megy, főz, mos,takarít, tökéletes a családi idill, ha valaki meg kérdezni mer, akkor rögtön be van oltva. Nem hiszem el, hogy tényleg ennyire tökéletes mindenkinek az élete, ahogy próbálja itt beállítani, és azt sem gondolom, hogy erkölcsileg, szellemileg minden egyes apró dolgot jól le tudnak reagálni. Miért próbálják eljátszani a mintaszülőt? A nagy általánosítások meg nem maguktól pattannak ki emberek fejében, hanem azért, mert van benne ráció., ettől függetlenül akárhányszor le van írva, hogy vannak kivételek, valaki odahányja, hogy "miért kell általánosítani?" . Ezek az emberek ennyire buták vagy csak balhézni, provokálni akarják a másikat?
2017. jún. 30. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Egyetértek, én sem tartom sokra az ilyen képmutató embereket. De azzal sem mész semmire ha arra próbálsz választ kapni miért olyan az aki amilyen. Mert csak. Feleseleges időpocsékolás ezen rugózni.
2017. jún. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Konkrétan mi bajod is van? Mi fáj neked ennyire? És miért lenne álszent az a szülő, aki dolgozik, utána pedig ételt rak a családja elé, emellett nem eszi meg őket a kosz? Ez a normális, véleményem szerint.


És nem, sosem állítottam hogy tökéletes vagyok, de igyekszem mindent magamhoz mérten a legjobban csinálni. Aztán vagy sikerül vagy nem, de igyekszem és ezért nyugodt is vagyok. Olyan nincs, hogy mindent jól reagáljunk le, de ha van valakinek pozitív tapasztalata az adott kérdésben miért ne oszthatná meg?


És miért veszed provokációnak ha valaki elírja hogy ő úgy boldog ha dolgozik, nincs rászorulva senkire anyagilag, szereti a gyerekeit és alapjában véve jó élete van?

2017. jún. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

Leirom mi a baja.... EZ:

"Ezek az emberek ennyire buták vagy csak balhézni, provokálni akarják a másikat?"


Egyebként honnan tudod, hogy mas csalad h9gy müködik? Igen, es ha ők a tökéletes család?

2017. jún. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Ennek semmi köze szülőséghez. Itt emberi jellemekről írtál. Első sorban nőkről? A főzés,mosás,takarítás miatt gondoltam.
2017. jún. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Hozol példákat is, vagy csak fröcsögsz bele a világba mindenféle konkrétum nélkül? Másképp fogalmazva: ennyire buta vagy, csak balhézni, provokálni akarsz, vagy valóban létező, konkrét példákkal bemutatott probléma iránt érdeklődsz?:-)
2017. jún. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Most mi van?
2017. jún. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Kapisgálom mire gondolhat a kérdező.

Sokszor olvasni olyat, főleg a gyereknevelés témában, hogy

- sose kell még csak hangosan rászólni se a gyerekre

- ha rossz a gyerek is ő mindig higgadt még csak a hangerő se emelkedik

- nem hisztizik a gyerek, mert ő ezt tökéletesen kezeli mielőtt megnyikkanna

- mos, főz, takarít és sohasem fárad el, nem is érti, hogy valaki hogy tud egyáltalán fáradt lenni

- a munka hőse, minden kolléga őt szereti, ő végzi el az összes munkát, amíg a kolléga csak lustálkodik

Lehetne még sorolni. De nyilván senki se fogja leírni, hogy márpedig a nagy melegben nemhogy takarítani de megmozdulni se volt kedve így úszik a lakás. Mint ahogy azt se fogja senki leírni, hogy több hete nem volt sex (mert ugye a párjával mindenki mindennap csinálja és azért nem hagyja el őt soha).

Nem szabad komolyan venni a válaszokat. Érdemes elosztani kettővel és akkor fedi a valóságot. Persze vannak olyanok akik tényleg valamiben jók, de a másik kérdésre nem válaszol, mert ott bizony nem az. Vagy tudják mi lenne a helyes és ezt leírják magukkal behelyettesítve.

2017. jún. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Utolsó igaz, így már értem. Hát az ilyenekkel nem kell foglalkozni, szerintem csak önigazolást keresnek, vagy kicsi az önbizalmuk és ezzel próbálják kompenzálni a való életbeli hiányosságaikat.


Nincs olyan hogy tökéletes család, mint ahogy olyan ember se akit mindenki szeret. Nekem is vannak kollégáim akikkel nem találjuk a közös hangot, mintahogy olyan napom is hogy kifutnék a világból mert a gyerekem egész nap hisztizik és nem lehet megnyugtatni. Legutóbb konkrétan az volt a baja hogy almát akart enni, én nyolc szeletre vágtam és hatra kellett volna:-D


Aki azt állítja neki mindig csodás az élete nem kell vele foglalkozni. A lényeg hogy mindenki úgy intézze a saját életét ahogy ő a legjobban tudja.

2017. jún. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18%

" Miért próbálják eljátszani a mintaszülőt? A nagy általánosítások meg nem maguktól pattannak ki emberek fejében, hanem azért, mert van benne ráció., ettől függetlenül akárhányszor le van írva, hogy vannak kivételek, valaki odahányja, hogy "miért kell általánosítani?""


Ebből ítélve pont nem ilyesmikre gondolt a kedves kérdező, mint amiket leírtatok. Kíváncsi lennék, mik azok az "általánosítások", amikben nyilván van "ráció", és csak "kivételek" akadnak alóla.:D

2017. jún. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
kérdező vissza kérdezek miért játszák el itt sok 18 év alatti hogy ők rendes kedves,aranyosak csak szülők a hülyék,nem értik meg,nem segitenek .
2017. júl. 1. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!