Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon komoly válaszokat...

Nagyon komoly válaszokat kérnék szépen! Szerintetek van egyáltalán ilyesmire megoldás?

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy édesanyám özvegy,és néhány éve(úgy 5)megismert egy férfit,akivel azóta össze is költözött (persze,velem együtt).Eleinte ezzel a férfivel nem is volt semmi baj,de aztán (amellett hogy rendszeresen fogyaszt alkoholt)nagyon gyakran elkezdett játszani különböző nyerőautomatákon is.Sajnos,felismertem ebben a beteges szenvedély jeleit,amikor édesanyám barátja már elvitte itthonról az összes befolyt pénzt,nem érdekelte,hogy esetleg utána miből fogunk megélni.Rendszeresen elköltötte az árvasági ellátásokat,családi pótlékokat..stb Hiába beszéltünk vele,senkire és semmire nem hallgat,szétköltözésre nincsen lehetőség,mert édesanyám és a barátja közösen vállaltak jelzálog hitelt,aminek óriási törlesztőrészlete van.Elmentem a családsegítő szolgálathoz is,akik egész egyszerűen nem segítettek(!!!),pedig elmondtam,hogy már olyan súlyos a helyzet nálunk,hogy én például már kerek egy éve egy szót sem szólok édesanyám barátjához,mert annyira megbántott egy alkalommal,amikor részegen veszekedett velünk.Elmondtam azt is,hogy félek és undorodom már ettől a férfitől,de nem segítettek,mondván:a férfi háziorvosával kell beszélni erről,hogy utalja be egy xy nevű szervezethez,amihez persze édesanyám barátjának is kell a beleegyezése.(eleve értelmetlen belekezdeni,mert senkivel nem működik együtt)

Próbálkozunk a házunkat eladni,(és a pénzből a jelzálogot is kifizetni majd szétköltözni)de nincsenek komoly érdeklődők,pedig egy éve hirdettük meg az interneten több oldalon is!

Nagyon szépen kérek mindenkit,hogy akinek bármilyen ötlete van e kellemetlen helyzet megoldására,az írja le ide!Előre is köszönöm!


2010. máj. 20. 02:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nagyon nehéz helyzetben lehettek. Ugy gondolom Te amit tudsz, amit tehettél megtetted a részedről. Igazán ötltet sajnos nem tudok adni, hisz nehéz ebben a dologban előbbrelépni, csak az az egy megoldás lenne, ha a férfit sikerülne rászedni, hogy költözzön el, és a törlesztő részletet Ti fizetnétek. Igazából amikor leirom ezt a javaslatot, már látom is, hogy teljesen lehetetlen ez is,valóban megoldhatatlannak tünik. Sajnos az ingatlan-piac áll lassan már 3 éve, nagyon nehéz megszabadulni a lakásoktól.
2010. máj. 20. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnátok visszaköltözni a házatokba? A törlesztést tudjátok - esetleg csökkentett mértékben - fizetni, de a jövedelmetekböl viszont több maradna, mert nem vinné el az élettárs. Nem tudom, hogy a kölcsön hogy van szabályozva, de ha édesanyád nem tudja fizetni, akkor a férfinak kell folytatnia.

Elöször beszélj édesanyáddal, menjetek be a bíróságra panasznapra - ott tudnak (ingyenes) jogi tanácsot adni. A családsegitö esetében meg tudd meg, hogy hol van a felettes szerv (megyei központ) és ott emelj panaszt egyrészt a helyzetetek miatt, másrészt a helyi fiók nemtörödömsége miatt.

Nem tudom, hány éves vagy, de elég talpraesettnek tünsz, ne add fel.

2010. máj. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:igen,az ingatlaneladás tényleg a legrosszabb pillanatban életképtelen.

Második válaszolónak:különösen hálás vagyok,hogy leírtad,hogy a családsegítőnek van egy másik központja is,erről nem tudtam.Mindenképpen fel fogom keresni!

Köszönöm szépen a válaszokat,segítettetek sokat!

Szép napot!

2010. máj. 20. 12:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Én viszont valamit nem értek. Hogy jut hozzá a ti pénzetekhez? Csináljatok új számlaszámot és még csak véletlenül se mondjátok el neki a pin kódot. A vásárlás legyen kártyás a számlákat meg lehet levonással rendelni a banktól és a szolgáltatónál, így még csak nem is csúsztok vele időben.
2010. máj. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak:szerintem nem olvashattad el figyelmesen a szöveget,amit írtam.Ott ugyanis ott van,hogy mi együtt élünk ezzel a férfivel több,mint öt éve.Azt hittem magától értetődő,hogy ha valakik együtt élnek,akkor a költségek is eloszlanak.De nem tudnak eloszlani,mivel édesanyám barátja nem ad gyakorlatilag pénzt,mert a munkahelyén - még az utalás előtt - felveszi a pénzt,így eleve nem kerül rá a bankkártyájára.Plusz,valamikor nem is kell neki elvenni a pénzünket,mert minden ismerősétől kéreget(természetesen édesanyámra hivatkozva,hogy majd ő megadja a pénzt),és MÉG MINDIG ADNAK NEKI valamennyit!Ezzel mit lehet csinálni,most őszintén?Szórólapozzam szét a városban,hogy ennek és ennek az embernek ne adjanak kölcsön?
2010. máj. 20. 21:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok. A sajátjával csináljon azt amit akar,ahhoz valóban nem férsz hozzá. De az anyád nevébe ne fogadjátok el, hogy rákenik a kölcsönt. Közöljétek a pénzért jövőnek, hogy nem ő kérte kölcsön, hanem aki valóban kérte. Ennek eredménye az lesz hogy nem adnak majd neki mert nem kapják vissza. Erősnek és kitartónak kell ebbe lenni. A jelzálog hitel mire van? Mert ha nem a lakásra, és a "barát" nincs bejelentve oda akkor ki lehet tenni az utcára. Vagy mivel így is úgy is anyádra hárul a jelzálog kifizetése, kérje át az egészet a saját nevére. Akkor megint lehet lépni. Én is csak tippeket keresek. Hasonló helyzetbe nem voltam, de hátha beválik valami ebből.
2010. máj. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen,ezek a megoldások már nálunk is "lefutottak"..De sajnos az a baj,hogy a kölcsönök tekintetében édesanyám nem szereti,ha mutogatnak rá az utcán,nem akarja,hogy azt beszéljék róla,hogy kihasznál mindenkit,ezért adja vissza a barátja nevében a pénzt.

Egyébként meg a barátja be van ide jelentve,és ez külön gond.(sajnos a családsegítő "sem tud" ezen segíteni...)A kölcsönt pedig édesanyám nem tudja egyedül fizetni,sajnos,nekem pedig még nincs keresetem diákként.(a jelzálog pedig a lakáson van,igen. :( )

2010. máj. 23. 12:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!