Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megbeszélünk valamit miért...

Ha megbeszélünk valamit miért nem tudja tartani a szavát?

Figyelt kérdés
Feleségemmel átrendeztük a hálószobánkat, mivel babát várunk, így oda jutottunk hogy veszünk új ágyat. Egy közös ismerösünknek pont jól jött, mivel most ment külön lakni, és felajánlottuk neki. Megbeszéltük a feleségemmel, hogy ingyen odaadjuk neki. Aztán itt jött a fordulat. Egyik nap mentem haza munkából, ott ül az ismerösünk a konyhába, mondja hogy itt a 15 ezer forint amit kértetek az ágyért. Mondtam, hogy de hisz mi nemkértünk, megbeszéltük, hogy ingyen odaadjuk. Erre bejött a feleségem a konyhába, kérdem töle mi ez az egész. Nemtudott rá semmit sem mondani. Igaz, az ö édesapja vette az ágyat nekünk, de szerintem ha valamit megbeszélünk, legalább annyi, hogy szól ha változtat. Utána inkább el is mentem a konyhából. Viszont mikor elment az ismerösünk nagyon kirobbant, hogy miért hoztam öt ilyen kellemetlen helyzetbe. Teljesen összeveszett velem, pedig nemakarom hogy terhesen feleslegesen idegeskedjen.
2017. jún. 9. 08:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg durva hogy hagytad hagyod hogy ő kezelje a kasszát! És oda ver a kezedre ha hozzá mersz nyúlni!
2017. jún. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
mikor elvettem akkor változott meg az egész, azt hittem, hogy csak ideiglenes vagy lesznek ilyen idöszakai. esküvönk is Kubába volt, ott is mindent én fizettem. ez nem is gond egyébként, mert jóval többet keresek mint ö. csak az zavar, hogy elakad kicsiségeken, és hogy miért kell a hátam mögött ilyeneket csinálnia. lehet ott rontottam el, hogy túlságosan elkényeztettem, mindent megkapott amit akart, minden úgy volt amit akart, lehet jó dolgába lett ilyen? vagy én nemtudom
2017. jún. 9. 11:44
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csak az utolso kerdesedrevalaszolok...nem lehet, hanem biztos.

Bar most, hogy jon a gyerek eleg nehez lesz ezt igy megoldani, hisz egy baba erkezese rengeteg kiadassal jar, es lehet az is fusztralja, hogy o ugye akkor nem fog keresni, amit meg mondjuk veszelyeztetett terheskent kap, vagy a gyed, gyes stb nem sok. A csed me csak-csak ertelmesebb oszeg lesz egy fel evig...

De lehet pont a gyerek urugyen fog nagyobb igenyt tartani a penz folotti kontrollra, foleg ha eddig is jellemzo volt ra.

A hisztit mondjuk ne hagyd neki, megbeszeltetek, majd legkozelebb idoben szol, ha hem ert egyet, de o akciozott a hatad mogott, o hozott kellemetlen helyzetbe.

A terhesseg nem mentseg az ilyenekre, illetve valahol lehet a hormonok jateka, de mikor kitisztul az ember agya, akko azert illik belatni, hogy nem volt igaza, es bocsanatot kerni, ha valmirre rosszul reagalt...(mondom ezt 31 hetes terhesen)

A baba szuletese utan azert majd uljetek lemegbeszelni ezt, jo urugy lesz felhozni es ujra "targyalni" a penz kerdest, esetleg uj modszereket bevezetni, vezetni a kiadasokat, ujra gonolni a megtakaritasokat stb...

2017. jún. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
80%
Elkéri a cigi árát? LOL...benyújtottam volna neki a kubai számlákat...Annyira nem szeretem az anyagias embereket, hogy az leirhatatlan. Szerencsére gyorsan kitudom őket szűrni, igy eszem ágában nem lenne ilyen emberrel összekötni az életem. Na de...a te helyzetedben már meg kell próbálni ebből kihozni a jót- ha lehet. Szépen közöld vele, hogy vagy minden közös, vagy mentek szépen közös kasszára. Állja sarkadra, vagy ha neked ez az életmód megfelel, akkor maradjon úgy..aztán ameddig birod. Mindenki más.
2017. jún. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
külön kasszára*
2017. jún. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már elb#sztad apukám.

Ez az élet már ilyen lesz.

2017. jún. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Állj a sarkadra.

Neked volt igazad ebben a vitában, ha ő megsértődött, hát te legyél duplán megsértve: ne állj vele szóba, amíg nem kér bocsánatot.

Ha nagyon elfajulnának a dolgok, esetleg nyiss külön számlát, és utaltasd oda a fizetésed, így kénytelen lesz veled beszélni, amikor nagyobb kiadás szükséges.

Persze első körben próbáljatok leülni, egbeszélni, de ha az nem megy, akkor ne add magad ilyen könnyen, különben tönkre fog menni a házasságotok.

Sajnos egy kapcsolat nagyon sok dolgon meg tud bukni, és az, hogy egyenrangú felek legyetek, alap dolog: az, hogy ő az általad megkeresett pénzre közös tulajdonként tekint, de a sajátja az övé, nem egyenrangú elosztás. Állj ki magadért, mert ha te sem teszed, más se fogja. Ne légy papucs.

2017. jún. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszokat, a külön kasszán eddig nemnagyon gondolkodtam, de ezek után a tanácsok után szerintem megfogom gondolni
2017. jún. 9. 19:03
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
És te egy ilyen nőnek gyereket csináltál. Tudod, cimbora, ki milyet szakít....
2017. jún. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!