Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok hogyan működik a...

Nálatok hogyan működik a munka megosztása a családban?

Figyelt kérdés

A mi családunkban apu is szokott főzni, méghozzá jól. Szeret főzni. Heti több napon magára vállalja ezt a feladatot, bár ha tehetné, akkor minden nap. Szokott takarítani is. Kisebb tesóimat szívesen eteti, fürdeti, mesél. A babát pelenkázza. Varrni (ezt nem is tud rendesen) és vasalni mondjuk nem szeret, de szerintem így sem kell szégyenkeznie. Én is megcsinálom, amit ő fiú létemre. Azért emeltem ki a fiút, mert néhány ismerősnek ez meglepő. Náluk az a családi munka

megosztás, hogy az apa munka után, de még szabad napon is elfekszik filmezni vagy telefonozni, az anya pedig főz, mos, takarít, gyereket nevel munka mellett is. Annak is örülni kell, ha a férfi hajlandó felemelni a lábát, miközben a nő felmos vagy porszívóz. Egyik lány barátom mesélte, hogy neki kellett a fiú tesói szobáját is kitakarítani, mert " Peti" és " Tomi" fiú, ő pedig lány. Apuja is megjegyezte múltkor, hogy ezért kellett volna neki is fiúnak születnie. Akkor nem kellene takarítania. Egy másik lány barátomat pedig kb 10 éves korától piszkálja az apja, mert utál lány létére főzni. Most 14 éves. Utoljára azt kapta meg, hogy fog így főzni a férjére. Majd az ura vissza küldi a szülőkhöz.


2017. máj. 17. 16:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én néha szoktam sütni és mindig segítek takarítani(ha engedi anya).Húgom semmit sem csinál.Fekszik és nézi,ahogy takarítunk 10 éves létére.Még leporolni sem hajlandó.Szóval én súrolom ki a fürdőszobát,én porszívózok és én portalanítok + kutyát én tartom karban :D Anyáé a többi feladat.Apa néha szokott segíteni.Van hogy vasal meg főz.De ő inkább fuvaroz minket(mindenhova !!!),mert anyám nem hajlandó vezetni,pedig van jogsija + van hogy otthon is dolgozik,ja és fizeti a magánóráimat(és el is visz az órákra)


Az a baj,hogy ha megkérdem anyut,hogy mit segítsek akkor általában:

-Jajj,semmit szívem !:D Megcsinálom egyedül.


Később meg mikor ideges lesz(a takarítástól mindig ideges lesz+anya nem teljesen normális :/),akkor :

-SENKI SEM SEGÍT !!!ÚSZIK A HÁZ A KOSZBAN (ez nem igaz -.-)!!!NA MAJD,HA MEGDÖGLÖK,MAJD MEGLÁTJUK,HOGY MI LESZ VELETEK !!!


Ja meg néha megjegyzi,hogy lusta dögök vagyunk,mert nem segítünk.Ez sajnos nem igaz.Én segít anyának a legtöbbet,mégis lusta dög vagyok.Még lázasan is elmentem a boltba húgomnak kekszért,mert fájt a has -."


Hát nálunk valahogy így működik :D

2017. máj. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Van két bátyám és egy idősebb anyukám.

A fiúk elég sokat segítenek, főleg a házkörül, gondozzák a kertet, az állatokat. Egyikőjük kimondottan szeret főzni, szóval, ha 2 napig otthon van, egyik nap tuti, hogy főz (és persze el is mosogat).

A másik bátyám is nagyon rendes, kivasal, elpakol, ha kell zoknit stoppol :)

Én is szoktam segíteni anyunak, leginkább a mosogatásban és a ház felső szintjét kitakarítom, ablakot pucolok, porszívózok, ilyesmi.

(Apukánk nincs)

2017. máj. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak részben nevelés kérdése (otthon a családban ill. később a házasság során létrejött új családban), de sok van benne a született érdeklődésből vagy érdektelenségből is. Szüleimnél otthon mi két fiúgyerek voltunk, engem mindenfajta háztartási tevékenység, mint technológia érdekelt és végeztem is mindent. Amikor még szombaton is dolgozni kellett és én még tanultam, akkor rendszeresen kitakarítottam szombaton az egész lakást, sokszor még ki is mostam a szennyeset (forgótárcsás mosógép 5-10 perces menetek, kézi öblítés stb.). Nemcsak főzni tanultam meg, de befőzni is. Az öcsémet ez az egész hidegen hagyta. anyánk ezt úgy kommentálta: "de ha megkérem, akkor mindig bevásárol" (engem nem kellett ilyenre kérni soha). Amikor megházasodtam, akkor is mindent végeztem, amit tudtam, mert a feleségemet a saját szülei nemigen tudták rávenni háztartási munkára. Azóta persze belejött, de a porszívót szívből gyűlöli. Én az anyósomtól még a varrógép kezelését is elsajátítottam, a mai napig foltozom a kilyukadt farmereket. Később megtanultam a perzsaszőnyeg javítást is. Gyerekkoromban megtanultam kötni, de nem igazán szerettem és nem is műveltem és horgolni sem tanultam meg. Életem delén rengeteg lekvárt főztem meg lecsót télire (ez igazi sikerdarab volt).
2017. máj. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy osztjuk le, hogy ki mit szeret inkább csinálni. Én általában takarítok és vasalok, a férjem főz és mos. Teregetés felváltva, mosogatás szintén (de van mosogatógép). Kert nincs. A gyereket mindketten 100%-ban el tudjuk látni.


Szerintem ez a nőkön múlik, mert ha hagyja, hogy a férje-barátja ne csináljon semmit, akkor a legtöbb férfi (tisztelet a kivételnek) nem is fog semmit csinálni. Ha mindkét fél dolgozik, akkor az otthoni feladatok is közösek.


A szüleimnél is ez van, apum sosem ült a tévé előtt, amíg anyum megszakadt a házimunkában. Jelenleg anyum még dolgozik, így apum délelőttönként szépen kitakarítgat, anyum főz, bár apum is rengeteget besegít neki.

Én ezt láttam, szerencsére a férjem sem olyan, hogy lesi, amíg mások dolgoznak. Nem is engedném, mert nem vagyok rabszolga.

2017. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

" Most 14 éves. Utoljára azt kapta meg, hogy fog így főzni a férjére. Majd az ura vissza küldi a szülőkhöz."


Tekintettel arra, hogy rabszolgák nincsenek, és 10 év múlva sem lesznek, így a lánynak nem lesz ura. Az apja viszont egy tohonya, ostoba, szűkagyú lusta disznó.


A házimunkát egyenlően osztjuk el egymás között, mindenki csinálja, amit kell, a család minden tagja. Mi sem természetesebb ennél, hiszen egyikünk sem a másik cselédje.

2017. máj. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nálunk anyukám (aki amúgy nagyon sokat dolgozik) és én (suli messze van, szintén korán megyek, későn jövök) csinálunk mindent, nővérem ül a babérjain, mert ő jár dolgozni (közelre, heti 3-5alkalommal 7óra kb) szóval itthon ő csak rendetlenséget csinál.
2017. máj. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#10

Nem. Az nem emeli meg a seggét otthon, aki lusta. Ez egy döntés: megmozdulok vagy sem. Felnőtt ember jellemhibáiért és döntéseiért nem a szülei a felelősek, hanem ő maga.

2017. máj. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Vanitas válasza:
Szerintem már rég elavultak az asszony főz,mos takarít stb dolgok,amióta a nők is dolgoznak,azonban ezt sok elmaradott családban nem igazán lehet kiírtani.Nálunk is ezt a rendszert akarták felállítani,mikor anyám elköltözött,de én közöltem,hogy én nem vagyok feleség és egyébként is...nem mondom,hogy teljesen megértették ,de kénytelenek.Azóta mikor ki ér rá ...
2017. máj. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!