Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok hogyan működik a...

Nálatok hogyan működik a munka megosztása a családban?

Figyelt kérdés

A mi családunkban apu is szokott főzni, méghozzá jól. Szeret főzni. Heti több napon magára vállalja ezt a feladatot, bár ha tehetné, akkor minden nap. Szokott takarítani is. Kisebb tesóimat szívesen eteti, fürdeti, mesél. A babát pelenkázza. Varrni (ezt nem is tud rendesen) és vasalni mondjuk nem szeret, de szerintem így sem kell szégyenkeznie. Én is megcsinálom, amit ő fiú létemre. Azért emeltem ki a fiút, mert néhány ismerősnek ez meglepő. Náluk az a családi munka

megosztás, hogy az apa munka után, de még szabad napon is elfekszik filmezni vagy telefonozni, az anya pedig főz, mos, takarít, gyereket nevel munka mellett is. Annak is örülni kell, ha a férfi hajlandó felemelni a lábát, miközben a nő felmos vagy porszívóz. Egyik lány barátom mesélte, hogy neki kellett a fiú tesói szobáját is kitakarítani, mert " Peti" és " Tomi" fiú, ő pedig lány. Apuja is megjegyezte múltkor, hogy ezért kellett volna neki is fiúnak születnie. Akkor nem kellene takarítania. Egy másik lány barátomat pedig kb 10 éves korától piszkálja az apja, mert utál lány létére főzni. Most 14 éves. Utoljára azt kapta meg, hogy fog így főzni a férjére. Majd az ura vissza küldi a szülőkhöz.


2017. máj. 17. 16:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos egyedül végzek el minden házimunkát, én vagyok az egyetlen lány a családban.


Még nem tudják, de jövőre költözöm a búsba, vissza se nézek majd.

2017. máj. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Első, jól teszed.

Nálunk úgy működik (párkapcsolatban), hogy aki kevesebbet dolgozik (korábban ér haza, nincsen project vége, megterhelés nagyon, stb. az végzi a több házimunkát). Én jobban szeretek főzni, mint barátom, ezért főleg én főzök, bár sütiket ő tud jobban csinálni.


Az én apám is jól sütött-főzött, tőle is tanultam dolgokat.

Viszont testvéri szinten sajnos nálunk is az volt/van, hogy öcsém az fiú, óóó ő ilyen, rá kell hagyni, kb. anyum szolgálja ki munka után a 23 éves herét, aki ráadásul nem is dolgozik, semmi ház körüli munkát nem végez. De ő elvárja, hogy ki legyen szolgálva, meg különleges menü legyen minden második nap, mert ő a "férfi". Hát szerintem ez undorító, féreg dolog.


Kérdező, amúgy sok fiú-férfi pedáns és elvégzi a házimunkát, viszont én is tapasztaltam- sajnos főleg nőktől, hogy furcsállják, ha egy férfi házimunkát végez. Pl. barátnőim között is van ilyen, beszólogattak barátomra, hogy ez papucs dolog, de azért panaszkodnak, mártírkodnak.

2017. máj. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
92%

Érdekes. Mindenesetre szerintem az lenne a normális,ha mindkét fél kivenné a részét a házimunkából.

Nálunk itthon mindenkit azt gondolja,hogy "majd a másik megcsinálja..."

Ezzel csak az a probléma,hogy pl mosogatásnál képesek napokig ott rohasztani mindent,mire nagy nehezen velem ordibál anyám,hogy mit képzelek. Ez legtöbbször vizsgaidőszakban fordul elő,amikro nem érek rá semmire,szinte itthon se vagyok,mert elvonulok tanulni.

Kicsit szánalmas,hogy anyám párja is azt gondolja,hogy neki semmi dolga és csak itthon fekszik. Öcsém meg néha segít,de kamasz.

Illetve az még egy probléma nálunk,hogy ha jól csinálok dolgokat azért egy köszönömöt se kapok,sőt még bele van kötve vagy le vagyok cseszve,hogy mindent nekem kéne.

Nem tudom anyám mit csinálna,ha nem lennék itt. Oké,hogy munka után fáradt az ember... de momentán ez az ő háztartása és ha nem tetszik, ahogy én csinálom akkor bizony neki kell csinálnia.

2017. máj. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon jó olvasni,hogy fiú létedre kiveszed a részed a házimunkából

Nálunk mikor kicsik voltunk és még a szüleink együtt voltak,anya csinált mindent a lakásban. Már rég szétmentek.


A barátomnál úgy néz ki,ho gy az anyósom csinál szinte mindent.

Mikor ott van egy kis css aládi banzáj, anyósnak mindig föznie kell, na gy on ritkán a férfi családtagok kint főznek. De természetesen nem mosogatnak el maguk után.

Anyós,a sogornőm folyamatosan mosogat közben.

Sogornőm emellett folyamatosan figyel a babájukra. Férje cs ke magától nem vigyáz a gyerekre,könyörögni kell neki,hogy öt percre vigyázzon a gyerekre.

A barátom gyakran rámszól,hogy menjek oda segíteni mosohatni. Szoktam,magamtól is. De ilyenkor akkorát csalodok benne,mert ő vam itthon. De ő nem fog mosogatni,mert női munka. Nem segítene a saját anyukájának, inkább beszélget,italozik.


Náluk egyébként anyósom végzi kábé az összes házimunkát.

Gyakran hallom,apósom rá szól,hogy gyorsan rakjon már rendet,törölgessen el. Mert egyébként rendmániás az apósom,nem szereto ha a nappaliba kupi van.

Anyós egyébkén többet dolgozik,hétvégente csak ritkán van otthon,mindig 12órázik utána még 1-1óra a hazaút.

És utána ha a délelőttje szabad akkor takarít. Vagy ha szabadnapos.

Apósom pedig gyakran van otthon egyedül hétvégén,mindig tiszta depi,ho gy egyedül vam,unatkozik. De azért takarítani nem takarít. Inkább megvárja a feleségét a 12órás munkából,hogy majd ő főzzön,takarítson.

2017. máj. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint a férfiak,(legtöbb) el van kényelmesedve.

21.századbam még.mindig ilyen szinten kiszolgáltatják magukat,mert ők férfiak.

De azért a tiszta környezetet elvérják.

Életemben nem láttam még férfit akinek a keuében lett volna portörlő,porszívó. Felmosni se láttam még férfit,budit,fürdöszobát takarítani. Mosogatás főzé még hagyján,de náluk itt ki is merül a házimunka(kertes házba még esetleg fát vágnak és.ennyi)

2017. máj. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%
Nálunk is ez a válasz... Az nőiu munka meg Én már dolgoztam ma. De a nők is eljárnak dolgozni... vagy az nem számít?!
2017. máj. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
Fiaim vannak, de természetesen munkamegosztás van. Az alap, hogy a szobáját mindenki maga takarítja és tartja rendben, konyhában is elpakol maga után, ha nem közös étkezés van. A közös helyiségeket elosztjuk, bevásárlást is. Mosni, főzni többnyire én szoktam (a fiúk is tudnak), a konyha rendbetétele viszont a fiúké felváltva, teregetés, ruhák leszedése, elpakolása is váltott feladat. Szerintem ez a normális, én is dolgozom, ezenkívül nem árt, ha egy férfi el tudja látni magát.
2017. máj. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
többnyire én végzem a házimunkát. párom olykor megkérdi, hogy mit segítsen, ha megkérem, akkor felporszívóz, vagy ha nincs kedvem, akkor ő kipucolja a kádat. vannak kaják, amiket csak ő tud főzni, nekem nem sikerül olyanra, mert más a szájunk íze, máshogy fűszerezek, azokat ő csinálja. ő inkább a kinti melókat végzi. autó takarítás, bütykölés, fűnyírás, kuka kicipelése, stb
2017. máj. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én csinálok mindent vagy 10 éve. Ez leginkább a hétköznapi takarítást illeti. Főzni viszonylag ritkán szoktunk mert alig vagyunk itthon és csak ránk rohad. Ha mégis akkor azt is én csinálom.

A felső szomszéd füvet szokott még nyírni, mert ők amúgy se csinálnak semmit.


Anya csak akkor segít be, ha nagytakarítást csinálunk vagy ha épp olyanja van(szó szerint szökő évente). Tesóm már nem nagyon él velünk, de b*szott segíteni, amikor itthon volt és nem volt semmi dolga, míg nekem vizsgaidőszakom volt.

2017. máj. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk apukám a fekvésen kívül mást sosem csinál. A legsokkolóbb kérése az volt, hogy adjam már neki oda a távirányítót (ami a talpánál hevert), mert nem éri el. :D A párom sem csinál szinte semmit, csak ha nagyon kérlelem. Náluk anyukája nagyon durva. Ő olyan, hogyha kifújod az orrod, és beledobod a zsepit kukádba, aztán elmész valahova egy percre, mire visszaérsz, már üres. :D szerintem egyikből következik a másik. Általában azok nem segítenek otthon, akiket az anyjuk kiszolgált. Nehéz eldönteni, hogy kit okoljon az ember. Édesapám is azért ilyen lusta, mert a mama mindig kitakarított utána.
2017. máj. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!