Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztapa ugye nem lehet,...

Keresztapa ugye nem lehet, aki maga nincs megkeresztelve, nem is vallásos?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 24. 14:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
34%
A férjem nincs megkeresztelve úgy lett keresztapa.
2017. ápr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:
52%
Elvileg egy csomó minden nem lehet, aki nem katolikus, az unitárius dédapám mégis megtette. Hogy mi a titka? Egy kis pénz vagy kolbász és a pap máris elnéző.
2017. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

#17

Engem nem kell kiábrándítani semmiből, én ismerem a tényeket és a gyakorlatot.


A többi a te bajod.

2017. ápr. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%

Keresztszülő az lehet aki meg van keresztelve. Nincs összefüggésben az adott személy vallási érzetével.

Engem gyerekkoromban megkereszteltek még mielőtt kialakult volna bennem az ateista, agnosztikus életfelfogás. Lehetnék keresztszülő tehát én is,de sosem fogadnám el pont a nézeteim miatt. Házasodhatnék templomban is például,de sosem szeretnék pont a nézeteim miatt.

2017. ápr. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, tartsatok névadót, ne keresztelőt. Tartsd tiszteletben a vallásosokat, és ne menj templomba képmutatóskodni.
2017. ápr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 petbalogh válasza:
Mi most kérdeztük meg a Bazilikában. Ott azt mondták, hogy ha az egyik keresztszülő megvan keresztelkedve akkor ok. Tehát elvileg így lehet....
2017. ápr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Stef87HUN válasza:
Nekem kicsit vicces volt, amikor mondtam a papnak,h nem vagyok megkeresztelve felcsillant a szeme... :D barátnőm katolikus, de nem érez késztetést,h minden vasárnap templomba menjen. Ennek ellenére keresztszülők vagyunk. Immár 4. éve és imádjuk a kiscsibészt, bár keveset látjuk :-/
2017. ápr. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
45%

A Bibliában egyetlen eset nincs amikor gyermeket kereszteltek volna meg az első keresztyének.

Ám legyen!

Viszont a kereszteléskor a keresztszülők fogadalmat tesznek arra, hogy úgy nevelik és neveltetik a gyermeket hogy felnőve maga tegyen bizonyságot a hitéről.

Ezt az esküt hogyan gondolják megtartani ha maguk sem hisznek, sőt azt sem udják hogy az mit is jelent?

Tehát a keresztelés ilyen módon nem egyszerűen hiba, vagy képmutatás, hanem Isten Igéjének megcsúfolása, bűn!

2017. ápr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Ezeknek hiába mondod, tiszteletlenek. Bezzeg ha én bekopognék hozzájuk, és elkezdenék beszélni a vallásomról, mert letojnám magasról, hogy ők nem vallásosak, akkor rendőrt hívnának rám :)), de ők úgy gondolják milyen jó buli bemenni egy temlomba és Isten színe előtt esküdözni.
2017. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Van, hogy csak névleg keresztapja a gyereknek, nem volt keresztelő, sem a szülők, sem a keresztszülők nem vallásosak.

Egyik ismerősöm meg úgy oldotta meg, hogy a pár, akiket kereszt szülőnek választottak, a férfi nem lehetett kereszt szülő valamilyen okból. Viszont a fiukat ugyan úgy hívják és ő lehetett. Be írták a fiút keresztapának, majd a szertartás napjára "véletlenül halaszthatatlan egyetemi feladata lett" és az apjának kellett beugrani helyette.

2017. ápr. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!