Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illendő ez az ajándék?

Illendő ez az ajándék?

Figyelt kérdés
Az unokaöcsémnek lesz a 8.-os ballagása.A helyzet a köv.: most született kistesója, így már 5 gyerkőc van, nem éheznek vagy ilyesmi, de megkell fogniuk a pénzt. Ha pénzt adunk neki akkor azt ő elteszi, mert gyűjtöget. De a szüleinek meg nem biztos, hogy lesz annyi péne, hogy a középsulira mindent megvegyenek, nyílván a könyveket meg füzeteket megfogják, de táskát meg tolltartót ilyesmit... Szóval a kérdés igazából az, hogy illik e ajándékozni ilyesmiket, hogy iskolatáska, tolltartó, füzetcsomag? Szerintetek?
2010. máj. 14. 09:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem adjatok a gyereknek pénzt. Ha elég érett, és átérzi a szülei helyzetét, majd nekik adja. Majd otthon úgyis megbeszélik.
2010. máj. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezzétek meg,hogy ő mit szól hozzá. 4 éves el tudja dönteni mire van szüksége. Sőt ezeket meg lehet együtt is venni.
2010. máj. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

szia! nem is az illendőségről van szerintem inkább szó. Biztos vagyok benne, hogy téged a sgeítő szándék vezérel. Én inkább megpróbálnék a balalgó kisfiú fejével si gondolkodni: ez egy ünnep, valaminek alezárása, akárhogy is, hiába ez lenne a jó megoldás, neki ezzel nem biztos, hogy örömet szereznétek, márpedig ez most elsősorban róla szól :)

Mindamellett lehet beszélni a szülőkkel, hogy nekik egyáltalán szükségük van-e ilyesfajta ajándékra, mert lehet,hogy meg tudják oldani és nekik is a kisfiú öröme a fontosabb, hogy gyűjtögethet valamire,ami mivel nem muszáj dolog mint a suli felszerelés, ők nem tudnak neki megvenni. A sulifelszerelést így is úgy is megvennék,az is lehet,hogy pont a kisfiútól kérnének "kölcsön" :)

Első körben beszélj velük és még az is megoldás lehet,hogy egy részben kap a kisfiú valami kisebb összeget, a többiből meg tanszereket vesztek.

2010. máj. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem.Adjatok neki pénzt, majd eldönti ő, hogy gyüjti e tovább magának, vagy beszáll ezzel a pénzével a költségekbe, a szüleinek.
2010. máj. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én kaptam annakidején a gimiből való ballagáskor mappákat, lapokat, sorkiemelőket, különféle golyóstollakat, matricákat, szóval mindent, ami ilyen téren az egyetemi élethez kell. Örültem is neki, hiszen nem kellett majd én megvegyem azokat, és lehet sokmindent nem vettem volna meg belőlük, mert nem lételem.

Azért szerintem vigyázzatok a táskás dologgal, lehet ők nem úgy értelmeznék ahogy te szeretnéd.

2010. máj. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A pénzzel az a gond, hogy sokan ilyen helyzetben oda kell adják a szüleiknek segítségképp... Tudom, mert nálunk mindkettőnknél ez volt a helyzet.... :( Pedig mi is gyűjtöttünk. Ilyenkor inkább jobb az ajándék, mert az legalább az övé marad.
2010. máj. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én most ballagtam de nem volt ilyen gond, mondjuk csak anyától meg egy barátnőmtől kaptam ajándékot, ennyie vagyunk.

de egy 14 éves GYEREK, aki örül h elfelejtheti egy kicsit az iskolát, valószínűleg nem füzetekre, könyvekre vágyik!Mivel ilyen nagy a család a tankönyveket ingyen fogják kapni.És a többit is meg fogják oldani. Ha kell elkérik a gyerektől! Mindenesetre az a jó ha neki adjátok.Ha a szüleinek adjátok majd ti lesztek az utált rokonok....

2010. máj. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én is pénzt adtam az unokaöcséimnek, 10-10 ezer forintot. Nagyon örültek. Egy 14 éves tud örülni neki. Talán gyűjt biciklire, vagy későbbi Kresz vizsgára, ruhára, vagy nyaralásra...

A lányom nagyon örült volna, ha jutott volna neki szép füzet meg iylesmi, mindig csak a legolcsóbbat vettük, aztn 17 évesen kapott szép tolltartót, füzetet, és még akkor is nagyon örült neki.

Magában ne adj füzetet, de ha mellé adsz még egy kis pénzt is, úgy nagyon szép. 5.000 Ft is nagy kincs egy 14 évesnek, pláne ha kicsi a zsebpénz.Egyik füzetbe írj valami szép gondolatot neki, a legszebb évekről, jókívánságokat, idézetet. Ebbe ő is irogahat majd.És egy szép tollat adj mellé, akár a nevét belegravíroztatva.

2010. máj. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Tollakat fog kani, mert évek óta mindenkinek olyan csokrot csináltatok amibe tollak vannak belekötve. Tök jó pofa... :)

Ahan amúgy pont attól féltem, hogy ők nem úgy értelmeznék a táskát meg a füzeteket, ahogy szánjuk.

2010. máj. 14. 10:01
 10/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Az én gyerekeim táskát is 17, 20 évesen kaptak normálisat, és nagyon örültek neki. Akinek nincs, az nagyon örül a szép tanszernek, mert az osztályban nem úgy kezd rögtön akkor, hogy ő a "szegény gyerek" és biztos, hogy ő is vágyik rá. Tegyél bele akkor valami luxus dolgot is: szövegkiemelőt, görgős hibajavítót, színes gémkapcsot, fotós gumis mappát!

De vigyázat4 az ízlését patold ki, nehogy "égő" mintát válassz!

Az ilyen praktikus ajándékokat, akinek megvan, az nem érzi nagy valaminek, de akinek nincs, az sóvárog utána. Mi elég nehezen éltünk pár évig, és igenis, az én gyerekeim vágyakoztak ruhanemű, ceruza, tusfürdő, jobb fogkrém után, és nagyon tudtak örülni, ha valahogy hozzájutottak.

2010. máj. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!