Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szerezhetném vissza a...

Hogyan szerezhetném vissza a pénzem?

Figyelt kérdés
Mikor végeztem a sulival elkezdtem dolgozni, ekkor a szüleim elkezdtek kéregetni azzal a mondattal hogy majd visszaadják de ebből még semmit nem láttam maximum hogy erre-arra költött..már ott tartunk hogy majdnem 900000ft-ot kértek el apránként. Most lakásvásárlás előtt állok mint normális fiatal és igencsak jól jönne az a majd 900000 ft. Eddig még egy fillért nem kaptam vissza. Ha felhozom rögtön terelik a témát. Mit tehetek ilyen esetben?

2017. ápr. 18. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

hat nehez helyzetben vagy, az osszeg nem kicsi. ( bar szerintem 5000 ftot is pofatlansag nem visszaadni, csak azt egy kicsit konnyebben megemeszti az ember, mint egy ekkora tetelt). hozd fel nekik mindenkepp es ne hagyd, hogy tereljenek!! az a te penzed, de nagy esellyel kb soha nem fogjak mar neked visszaadni. azert ne add fel, kerd szamon rajtuk.

jogi utra ne tereld szerintem, tobbet koltenel az eljarasra, mint amennyi haszna lenne, ill nem is tudnad gondolom bizonyitani h valoban nekik adtad a penzt.

a jovoben ne adj senkinek kolcson, legalabbis papir nelkul ne!!

2017. ápr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az előttem válaszolónak igaza van, majdnem ugyan annyi lenne, ha perelnél... Hozd fel nekik, de ne remélj sokat, sajnos nem valószínű, hogy visszaadják.
2017. ápr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Neked ez most tanulópénz lett, ami igencsak drága. Nagy a valószínűsége, hogy sosem kapod vissza a pénzedet, így a helyedben nem is számolnék vele.

Viszont ezentúl nyugodtan mondhatod a szüleidnek, hogy többet nem adsz kölcsönt mert kell a lakásvásárlásra.

2017. ápr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
De csak óvatosan adagold a témát,mert gondolom náluk élsz,és a fejedhez fogják ezt vágni.
2017. ápr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Első kettőnek megsúgom, hogy ha a kérdező megnyeri a pert, akkor a perköltséget is a szüleinek kell fizetni. Az sem feltétlenül baj, ha nincs róla 6 pecsétes szerződés, mi megnyertünk egy ilyet pár éve, de ott voltak róla emailek, meg sms-ek ahol a tartozó fél sem tagadta, hogy tartozik. (nem voltak túl okosak, emailben ígérgették éveken át, hogy majd visszafizetik...)

Tehát ha vannak olyan hülyék a szüleid, hogy írásba adják ezt valamilyen formában, akkor meg tudsz nyerni egy ilyen pert, de kérdés, hogy megéri-e ilyen szűk családon belül. Ne érts félre, eszméletlenül pofátlannak tartom, hogy majdnem 1 millió forintra lehúzza valaki a lakásvásárlás előtt álló gyerekét, de akkor készülj fel arra, hogyha perelsz azt az egész rokonság tudni fogja és kis "szerencsével" még ellened is fordítanak mindenkit, hogy milyen szemét vagy szegény szüleidet beperelni, mert ők vissza akarták volna adni, stb.


Mindenesetre első körben próbáld meg leültetni őket és úgy nekimenni a témának, hogy ne tudjanak terelni. Ha most nincs pénzük, semmi gond, megadhatják részleteiben is, vagy bármi. Valahogy jöjjön át, hogy szívesen keresel velük megoldást közösen. Valószínűleg így jutsz a legegyszerűbben a pénzedhez és így bírod megtartani a családoddal is a normális kapcsolatot, mert jogi úton elég macerás az ügy.

2017. ápr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Kicsi az esély, hogy visszakapd. Az előttem szólók már leírták.

Ha más nincs, max megbeszéled velük, hogy amíg otthon laksz még, addig nem fizetsz (lelakod a "kölcsönt" :)) és nem adsz kölcsön.

2017. ápr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenhogy nehéz mivel szívesen adtam mivel 1. Visszaadják címszóval kértek el és elvégre 20 évig fedél volt a fejem fölött. Nem arról van szo meg bírom oldani így iscsak nyílván egyszerűbb lenne ha az a pénz nálam lenne. Inkább az a baj hogy nagyon nagy pofátlanságnak tartom mivel nem zsebpénzről van szó.
2017. ápr. 18. 20:22
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

A történet szempontjából - kizárólag emberileg - érdekes lenne tudni, hogy

- milyen anyagi helyzetben vannak a szüleid?

- milyen anyagi helyzetben voltak, amikor tőled kértek?

- miért és mire kértek?

- te amikor kerestél, hozzájárultál a rezsihez, az étkezésedhez, a háztartáshoz és mennyivel?


Nem szép dolog, hogy a kölcsönt nem adják vissza, de ha ezekre a kérdésekre választ kapunk tőled, lehet, hogy tárgyilagosabban tudunk válaszolni.

2017. ápr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg egymhamar nem szamithatsz erre a penzre, igy ne szamolj vele a lakasvasarlassal kapcsolatban. Ettol fuggetlenul semmikepp se hagyd annyiban!! Az 5os valaszolohoz csatlakozok, ultesd le oket es deritsd ki van-e bennuk barmilyen fizetesi hajlandosag. Meg ha nincsenek is a szuleid kulonosen nehez anyagi helyzetben, valoszinuleg nem tudnak most kozel 1 milliot nelkulozni, viszont a reszletekben valo torlesztesbe bele kene menniuk. A jogi utat en is csak vegso esetben javaslom, nem kellemes elmeny ilyen szuk csaladon belul.
2017. ápr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Irass egy papírt róla, és használd fel egy kölcsön biztosítékaként. Vagy keress valakit, akinek eladod a tartozásuk.

Csak nehogy levonják belőle a felnevelésed költségeit.

2017. ápr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!