Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nagyon el vagyok...

Mit tegyek? Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

4 éve vagyok házas.Van már egy két éves babánk,és most jön a második.Amikor a férjem megtudta,hogy újra terhes vagyok,nagyon csúnyán viselkedett,folyton lelki terrorban tartott,nagyon azt akarta,hogy vetessük el.El is költöztem a szüleimhez,de végül kibékültünk,hazajöttem a kislánnyal.Az egész terhesség alatt,bár semmiben nem segített,sőt ugyanúgy elvárta a kiszolgálást,mint az előtt,de azért viszonylag normálisan állt a babakérdéshez.Most mindenórás terhesen is egyedül kell mennem a vizsgálatokra (30 km oda és 30 vissza!),mert Ő sohasem ér rá.A kislány felügyeletét is nekem kell megoldani.A dokim mondta,hétfőn be kell feküdnöm a kórházba,ha addig nem szülök meg.Mondtam a férjemnek,hogy ugye majd bevisz.Azt mondta,hogy nem,mert dolgozik(saját vállalkozása van,Ő a főnök) és amúgy is ezt a gyereket a szüleimnek szülöm(ők álltak ki mellettem),úgyhogy oldják meg ők.De nem is egy városban lakunk velük.

Most nem tudom mit tegyek?!Váljak el?Hova menjek két pici gyerekkel?A szüleim idősek,nem akarok a nyakukra menni.Gyesből (csak arra mehetek,mert az első baba után megszűnt a munkahelyem) meg ugye albérletet fizetni lehetetlen.Próbáltam vele erről beszélni számtalanszor,de szerinte ezt én vállaltam egyedül,mert Ő mondta,hogy ne tartsam meg a babát.Még most is ugyanúgy mindent meg kell csinálnom,pedig már nagyon nehezen megy a mozgás is.Teljes mértékben ki kell szolgálnom, mert különben ordít velem, hogy milyen lusta disznó vagyok.

Tudom hosszúra sikeredett,de ki kellett írnom magamból,meg remélem kapok sok jó tanácsot is.


2010. máj. 13. 13:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%

Hát ne haragudj, de elég szemét férjed van.

Mi az, hogy a szüleidnek szülöd a babát???? Ő volt ott, mikor megfogant, nem a szüleid! Más kibújna a bőréből, ha gyermeke lehetne!!! Ő meg nem örül a jövevénynek?

Szerintem költözz egy időre a szüleidhez, vállalhatsz valami internetes távmunkát, és ha nem tudjátok megbeszélni a dolgokat, gyerektartást is kapsz, plusz a gyerekek után ami jár.

Abból már talán futja valami albérletre, amíg meg ez nem megy, a szüleid biztosan befogadnak a gyerekekkel együtt.

Sok sikert!

2010. máj. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
A férj egy lelketlen, érzéketlen tuskó. Akárhgy is képzelte el, így alakult. Ebben a helyzetben kötelessége lenne segíteni. Akkor ezt a pici babát nem is fogja szeretni?! Hátbozongató! Talán ha már megszületik, tudsz vele beszélni erről a dologról. Ha nem, szétesik a család bármennyire szeretnéd is összetartani. Az ő szégyene is lesz, ha netán anyaotthonban kötsz ki a két kicsivel. Ezen kívül pedig csak a szülőknél, vagy testvérnél, rokonnál találhatsz menedéket.! Együtt érzek veled
2010. máj. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%

Részben igaza van a férjednek is, ha ennyire nem akarta a második babát, akkor nem csoda, hogy nem szivesen veszi az ezzel kapcsolatos gondokat. (Gondolom, már az elsö gyerek után is mondta, hogy nem akar többet - és a leirásodból úg ylátszik, hogy nem terveztétek.)

Az meg, hogy egy vállakozásban ö a fönök, még egyáltalán nem jelenti azt, hogy csak úgy megteheti, hogy nem megy be - ezenkivül ettöl függ a megélhetésetek, nem hanyagolhatja el.


A terhesség egyebként NEM betegség, az természetes, hogy a házi teendöket neked kell ezalatt is ellátni, elvégre te otthon vagy, a férjed meg dolgozni jár. Nem értem, hogy miért várja el sok kismama, hogy ha ö terhes, akkor mindenki körülötte ugráljon és neki meg egy szalmaszálat se kelljen keresztbe tennie.


Én mind a három terhességem alatt végig dolgoztam, ezenkivül a háztartást elláttam, mert a férjemnek is megvolt a maga munkaköre, és eszembe sem jutott, hogy a saját részemet nem tegyem meg.


Most már próbáld a legjobbat kihozni ebböl a helyzetböl - a szüleid vigyázzanak a gyerekre, amig a kórházban vagy, utána meg próbáld rendezni a kapcsolatodat a férjeddel, márcsak a megélhetésetek miatt is.

2010. máj. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%
Jól beválasztottad azt az alakot, de szerintem még mindig a szülőket válaszd. Ha jól belegondolsz ez a házasság már vége. Nem fogsz azért teljesen padlóra kerülni, mert gyerektartást fizetnie kell, vagyonmegosztás stb. Szerintem csak nyerhetsz.
2010. máj. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%

A vagyonmegosztás egyáltalán nem biztos, hogy megéri, mert ha a vállalkozás a férj külön vagyona, akkor abból a nö semmit sem kap. A gyerektartás meg azért nem olyan sok - havi max 100000 a két gyerekre, de ez már igencsak ritka felsö érték, átlagosan ennek a fele sem jár.


A nök meg jobban tennék, ha jobban meggondolnák, hogy a férj akarata ellenére érdemes-e teherbe esni.

2010. máj. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem a háta mögött döntöttem el,hogy már pedig én terhes leszek.Tudta jól ,hogy nem szedek gyógyszert.Csak akkor közölte,hogy nem akar még egy gyereket,amikor már terhes lettem.

Természetesen nem arról van szó,hogy a házimunkát nem akarom elvégezni,hanem arról,hogy mellette ne kelljen még a férjemet is kiszolgálni mindenben.

2010. máj. 13. 13:57
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

"A nök meg jobban tennék, ha jobban meggondolnák, hogy a férj akarata ellenére érdemes-e teherbe esni."


Nekem, ha azt mondaná a feleségem, hogy szeretne még egy gyereket, akkor nagyon szívesen támogatnám benne, mivel ezért választottuk a házasságot, hogy családunk legyen. Nem azért házasodtam, hogy takarítónőm legyen, vagy szakácsom, mert ahhoz nem kell feleség, elég ha felveszek egyet.

Szörnyű, hogy ha egy magyarnak már 1,5-nél több gyereke van akkor azt már lenézik. Aztán megy a sírás, hogy szaporodik a cigány.

Szörnyű, hogy van itt olyan ember aki az mellé a f@sz férj mellé áll ebben az esetben.

2010. máj. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
13.58! Csak gratulálni tudok a normális, eberhez méltó gondolkodásodhoz!
2010. máj. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Elgondolkodtatott minden válasz.Külön köszönöm

az utolsó előttinek.Nagyon jól esett amit írtál!

Szívesen fogadok még válaszokat!

2010. máj. 13. 14:29
 10/16 anonim ***** válasza:
Én mennék a szüleimhez.:((Bunkó a férjed.Könnyű szülést,és jó egészséget nektek.
2010. máj. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!