Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A csaladom nem fogadja el a...

A csaladom nem fogadja el a ferjemet csupan azert, mert kulfoldi. Minden kapcsolatot szandekosan megszakitottak velem. Mit tehetnek?

Figyelt kérdés

4,5 eve vagyok hazas. A ferjem amerikai es az eskuvo utan az USA-ba koltoztem ki vele. A szuleimmel evek ota nem tudtam beszelni. Nem kivancsiak ram, miota ferjhez mentem. Utaljak a ferjemet az orszaga miatt, igy arulonak, senkihazinak neveztek engem is, amiert hozzamentem. Ugy erzik, olyan "bunt" kovettem el, amiert nem jar bocsanat. Azt gondoljak, hogy egykekent messze kulfoldre koltoztem a "mocsok orszagaba", igy a ferjem "elrabolta" a lanyukat. Tiltottak tole mindig is, pedig nem vettek az erot, hogy akar csak felszinesen megismerjek es felfedezzek azt a sok jot, ami benne van. Az is zavarja oket, hogy nem tudnak vele kommunikalni, bar soha meg sem probaltak vele beszelni. Tobb modon probaltam mar felvenni a kapcsolatot a csaladommal, de mindig az lett a vege, hogy csak letettek a telefont. Par hete pedig mar nem is tudom oket hivni. Gyanitom, hogy a szamukat megvaltoztattak. Egyszer szemelyesen is visszamentem Magyarorszagra hozzajuk, de nem engedtek be. Mit tehetnek? Sosem volt ezelott rossz a kapcsolatunk. Edesapam bizonyos ertelemben eleg szelsoseges elveket vall, marmint nem naci meg ilyenek, de tulteng benne a nacionalizmus. Nem tudja elfogadni a dontesemet, nem akarnak latni minket. En nem tudok ugy elni, hogy a szuleim ok nelkul neheztelnek egy ilyen dologert. Egyre nehezebben tudom ezt elviselni. Akik felneveltek, akik mellett felnottem, ilyen erdektelenne valtak irantam...borzaszto erzes. A ferjemmel semmi problema sincs, nagyon rendes, szoval nem ertem, hogy mi a bajuk...nem tudnak a boldogsagunknak orulni. :( Mit tehetnek?


24/N


2010. máj. 11. 21:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
64%

Szüleid biztos nagyon szeretnek téged, ezért is fáj nekik hogy elmentél. Úgy érzik, hogy elhagytad, "elárultad" őket. Valószínű ők sem fiatalok, talán félnek, hogy egyedül maradnak idős korukban, és te olyan távol vagy, hogy nem tudsz majd nekik segíteni.

Biztos neked sem volt könnyű a döntés, hogy elmenj tőlük ilyen messzire, de döntened kellett, és jól döntöttél, ha úgy érzed, hogy boldog vagy.

Szüleiddel valahogy meg kellene értetni, hogy nagyon szereted őket, de a gyerekek kirepülnek, és előfordulhat ilyen eset, hogy messzire kerülnek. Mondd el nekik, hogy nem elfordultál tőlük, csak egyszerűen éled a kis életed, és boldog vagy. Ha nem beszélnek veled, írj egy szép levelet, melyben kifejezed, hogy szereted őket, és ha fizikailag el is távolodtál tőlük, érzelmileg nem. És írd le, hogy mennyire fáj neked,hogy nem beszélnek veled.

Lehet, hogy megenyhülnek.

2010. jún. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy én 2 évet éltem Kanadában. A szüleim rendesek voltak, elfogadták a döntésemet, bár tudták,hogy hazajövök. Ha most itt hagynám anyukámat 70 évesen, (és végleg) szerintem ő is nehezen emésztené meg, mert úgy gondolná, hogy felnevelt egy gyereket, aki az utolsó időkben nem lesz mellette. Egy idős embernek nagyon nagyon fontos a támogatás. És szüleid is lesznek azok.

Én gyerek vagyok, de valahol megpróbálom a szüleid oldaláról megközelíteni a dolgot. Persze teljes mértékben együtt érzek veled. Nagyon rossz, hogy nem fogadják el a döntésedet, és sajnos fájdalmat okoznak neked.(De próbáljuk meg őket is megérteni)

2010. jún. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülők attól tartanak, hogy öregkorukra nem kapnak gyermeküktől támogatást, akkor azzal a döntésükkel, hogy kitagadják egyetlen gyermeküket, be is biztosították magukat arra, hogy tényleg ne kapják meg a támogatást...
2010. jún. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Édesapád nem bír szembenézni önmagával, és a saját hibáival, problémáival, gyengeségével, ezért másokat utál olyan dolgokért ami nevetséges. Én sem szeretem az USA politikáját, de erről mikronnyi százalékban felelős egyetlen állampolgár (Max. annyira (vagy még annyira sem) hogy bűnösök közt cinkos aki néma). Ezzel szemben apád gátlástalanul köpköd mindenkire.
2010. jún. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Nem tehetsz semmit. Nem választ el családtagokat semmi annyira, mint a politika.És ne haragudj, de biztos, hogy édes szüleid? Elképzelni sem tudom, hogy a gyermekem iránti szeretet megszűnjön, még akkor is szeretném, ha a karomat vagdosná le.
2010. jún. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Az a baj a szuleimmel, hogy nemcsak egy kifogasuk van, hanem nagyon sok. Pl. anyunak mas iranyu kifogasai is voltak. Az is tobbek kozott, hogy nem kellene az elso emberhez ferjhez menni es hogy tul fiatalok vagyok, elso kapcsolat mindkettonknek, az iskola miatt is feltett de azt is mondta, hogy az embernek a mai vilagban ki kell elnie magat. Szerintem ez butasag, mert nem hiszem, hogy mindenkinek szuksege van 10 ferfire ahhoz, hogy megtalalja az igazit. Szoval a hazassagom racafolt mindenre, amit kifogasoltak. Az unokajukra meg azert nem kivancsiak, mert nem tartjak az unokajuknak a masik oldal, az apja miatt, ok emiatt nem tudnak szeretettel gondolni ra. Ezt hasonlo szavakkal irtak meg nekem meg akkor, amikor terhes voltam. Nincs testverem, de talan jobb is igy, mert nem kell masnak szenvednie toluk.
2010. jún. 10. 15:04
 27/27 anonim ***** válasza:

Törődj bele, nem fognak változni.

Anyádnak pedig üzenem, hogy kiélni a sarki k.rvák szokták magukat, nem rendes lányok.

2010. jún. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!