Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámat gondnokság alá...

Anyukámat gondnokság alá szeretném vetetni. Mennyi ideig tart egy gondnokság alá helyezési per? Mi van akkor, ha nem jelenik meg?

Figyelt kérdés

Eddig nem mertem elindítani, mert félek, hogy sokáig tart és akkor ránk ronthat. Sajnos klinikai eset, skizofrén. Kezeltetni szeretném.

Meg vettünk nekem egy lakást, amit váratlanul a saját nevére íratott (betegségéből kifolyólag), ki szeretném adni de nem engedi, papíron ő a tulaj a megbeszéltek ellenére és addig nem merem kiadni, nehogy elüldözze az albérlőimet.


2010. máj. 11. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
ha a te neveden volt nem írathatta át váratlanul
2010. máj. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

A skizofrénia önmagában nem elég a gondnokság alá helyezéshez. Lám-lám ezzel a betegséggel is milyen "okos" döntést hozott teljesen önállóan.

Gondnokság alá csak akkor lehet helyezni, ha önálló életvitelre alkalmatlan.

Nekem van ilyen ismerősöm, él, mint a cicelle, saját lakása van, rokkant nyugdíjas egy biztosítós főelőadói állásból. Kezelik már negyven éve. Időnként kikapcsol, de aztán vissza is.

Inkább kérdezz meg egy ügyvédet, mit tehetnél, hogy visszaszerezd a lakást.

2010. máj. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
szerintem, semmit, mivel valószínűleg a kérdezőnek az nem tetszik, hogy anyuci a saját pénzéből a saját nevére vette a lakást és nem adta a pici gyermekének :D
2010. máj. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
kösz szépen az elsőnek és az utolsónak a kielégítő okos válaszokat
2010. máj. 11. 17:13
 5/10 A kérdező kommentje:
másodiknak: őt nem kezelik, 8 éve próbálom orvoshoz cipelni, már voltam a háziorvosánál, de csak hablatyolt, persze, jóban van a dokival, meg a doki sem arról híres, hogy törődik a betegeivel. emberre még nem támadt úgy, hogy látható sérüléseket okozzon, de ez csak a gyengeségéből fakadt, tehát erre nem mondják, hogy közveszélyes, ezért lehet gondnokság alá helyezni, ezt rendőr mondta. csak nem tudom, hogy MEDDIG TART ÉS MI VAN, HA NEM JELENIK MEG? Mert nagyon félelmetes! Nemcsak mi félünk tüle, hanem az egész település. Az csak mellékes (de nem elhanyagolható), hogy szeretnék elköltözni a saját lakásomból egy olyanba, ahol olcsóbban jövünk ki és ezt nem engedi. Ja, a gyámhatóság elvette tőle a 15 éves húgomat. Másik kettőnek: valószínűleg csak az a bajom, mert bántja az önérzetemet, hogy anyuci nem az én nevemre íratta a lakást... Olyan okosak vagytok, de tényleg.
2010. máj. 11. 17:24
 6/10 anonim ***** válasza:

"Kétféle lehetőség adódik:


1. a cselekvő képességet korlátozó és


2. cselekvő képességet kizáró gondnokság alá helyezés.


A gondnokságra vonatkozó szabályokat az 1959. évi IV. tv., illetve a 149/1997 (IX. 10.) kormányrendelet határozza meg:


„Cselekvőképességet korlátozó gondnokság alá a bíróság azt a nagykorú személyt helyezi, akinek az ügyei viteléhez szükséges belátási képessége a pszichés állapota, szellemi fogyatkozása vagy szenvedélybetegsége miatt – általános jelleggel, illetve egyes ügycsoportok vonatkozásában – tartósan vagy időszakonként visszatérően nagymértékben csökkent.”


„A cselekvőképességet kizáró gondnokság alá a bíróság azt a nagykorú személyt helyezi, akinek ügyei viteléhez szükséges belátási képessége – pszichés állapota vagy szellemi fogyatékossága miatt – tartósan teljes mértékben hiányzik.”

2010. máj. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%
csak annyi a problémád hogy nem tudod kiadni a lakást ami nem is a tiéd. undorító
2010. máj. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
nem kezelik, akkor honnét veszed, hogy skizofrén? ha felnőtt vagy, akkor meg oda költözöl, ahová akarsz, ne anyukád lakására fájjon a fogad....nem mellesleg, ha az egész települést félelemben tartja, hogyhogy nem vitték még be a rendőrök?
2010. máj. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

örüljetek neki, hogy nem nektek van ilyen anyátok, látszólag olyan baromi egyszerű az egész

nem szeretném részletezni, hogy miért skizofrén, ez a kérdés nem erről szól.

de úgy néz ki, kár volt kiírni

2010. máj. 14. 09:58
 10/10 anonim válasza:
0%
Csináld,meg vele ,hogy aláiratsz terápiakezelesnek leirt papirokat es elrejted 4-5 ben azt a papirkiállitást amiben levan irva ,hogy a te nevedre legyen irva a ház..vagy 1-2 gyogyszerszedesi papir es aláteszel egy nevátirasos pairt indigopapirral ...es akkor a 2-4 papirbol az utolsot aláirja.Azzal kitolti a haz tulajdonjogát ..utánna nem tud rola..meg barmit,mond utána Skizofrén
2022. aug. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!