Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire jó az a tanács, úgy...

Mire jó az a tanács, úgy általában, hogy "ne foglalkozz vele"?

Figyelt kérdés
Tegyük fel valaki piszkál, bánt, áskálódik ellened, de mondjuk a szemedbe ezt nem mutatja ki. Lehet szó rokonról vagy csak egy ismerősről. Ha valaki megsértettként érzi magát valamiben, amit egy másik ember okozott, és panaszkodik miatta, rögtön rávágják, hogy ne foglalkozz vele! Kettő éve vannak az életemben a párom családja részéről ilyen kis áskálódások, az én családom és a párom is mindig ezzel a tanáccsal jönnek.
2017. márc. 19. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, ne törődj vele = okosabb vagy, semhogy ezen fennakadjál, mert bolond lukból bolond szél fúj.

Ha lehet, kerüld el ezeket az embereket, ha meg nem, akkor legyél bölcs és megértő, otthon meg káromkodj egyet kedvedre! MINDIG te leszel az okosabb!

2017. márc. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A másik fele, hogyha látják, hogy picit sem akadsz fent, akkor előbb-utóbb elmúlik a dolog varázsa, és kevésbé látványosan fognak áskálódni, hiszen semmit nem értek el vele, akkor meg minek?
2017. márc. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele= nem érdekel mit mondasz, csak túl reagálod.


Ha nekem valaki elmond valamit ami öt nagyon zavarja, és én ezzel talán nem értek telejsen egyet, akkor is azt mondogm, hogy : megértem, hogy téged ez ennyire nagyon zavar, de....

2017. márc. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem akarnak a te bajoddal foglalkozni, hallgatni a sirasaidat.

"Ne foglalkozz vele", vagyis "hagyjal engem bekeben."

2017. márc. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!