Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Hogy kérjem...

Mit csináljak? Hogy kérjem meg mamát, hogy ne főzzön rám? Nem akarom kihasználni

Figyelt kérdés

Augusztus óta Pesten élek, elsőéves egyetemista vagyok.

Múltkor kérdezte mama, hogy miket szoktam enni és mondtam, hogy változó, mert van, amikor itthon vagyok egész nap pizsiben és nekiállok főzni háromfogásos menüt, máskor pedig éttermezek egész héten. Ezen kiborult, hogy én ezt miért nem mondtam eddig és hogy akkor ő majd főz minden reggel és tatával elhozzák kocsival (1 órára laknak)... De én ezt több okból nem szeretném.


1. Mama egész gimis koromban főzött ránk, valamilyen szinten már unom azokat a kajákat.

2. Van, hogy egyszerűbb beülnöm egy étterembe, ha pl. suliból megyek, vagy úgy találkozok valakivel, hogy ebédelni megyünk.

3. Tata elmebeteg módon vezet, nagyon gyorsan megy, ezért volt is bevonva a jogosítványa pár éve (bár ez nem nagyon érdekelte, akkor anélkül vezetett). Ha naponta megjárják ezt az utat, félnék, hogy baleseteznek, mert azért már az ő reflexei sem ugyanolyanok közel 70 évesen...


De mama teljesen rákattant erre, hogy mostantól ő főz rám és hiába visszakozok, meg sem hallja. Kértem anyát is, hogy beszéljen vele, hogy amúgy nem éhezek, meg semmi ilyesmi, de ő mondta, hogy eleget veszekedett már vele emiatt régen, hagyjam rá és egyek, amit szeretnék, csak ne mondjam meg nekik... De akkor meg keljen fel korán, főzzön nekem reggel, üljenek 2 órát a kocsiban azért, hogy aztán azt a kaját kidobjam?! Azért ennyire nem vagyok szívtelen...


2017. márc. 14. 11:01
 1/9 A kérdező kommentje:

A másik meg, hogyha mondjuk előző este bulizni voltam, akkor nem igazán kelek fel 11-12 előtt és makulátlan rend sincs olyankor (elég rumlisan indulok el). Mama pedig nagyon pedáns, tisztaságmániás és előre látom, hogy akkor az lenne, hogy itt marad takarítani, pakolni és amióta egyedül élek, nem igazán szeretem, ha mások nyúlkálnak a cuccaimhoz, átpakolják őket.

Neki meg már az is kupi, ha mondjuk pár magazin és egy kávéscsésze a kanapén van.

2017. márc. 14. 11:05
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig meg kell találnod a módját,hogy õszinte leszel a mamáddal, még akkor is ha megharagszik rád.Majd utána megenyhül az irántad való haragjában.
2017. márc. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon édesek,de tényleg le kell állítanod őket. Inkább sértődjenek meg,majd megbékélnek. Anyukád viszont lehetne kicsit korrektebb és segíthetne rendezni ezt a helyzetet a szüleivel.
2017. márc. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy köztes megoldást.


Pl vasárnaponként telefonáltok és megbeszélitek, hogy melyik nap lenne jó neked, amikor ö föz.


Vagy mélyhüt. Ha otthon maguknak föz ételt akkor mélyhütsö le neked egy egy adagot, és te kb 2 hetente elhozod, és vissza viszed a müanyag edényeket. ìgy lesz hazai a hütöbe. Neked anyagilag mindenképpen jobb lesz, de akkor eszed meg mikor akarod.

2017. márc. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egész nap otthon vagy? Vagy hogy tudsz otthon ebédelni? Mondd, hogy nem vagy otthon, és nincs időd hazamenni. Egyébként nonszensz, hogy napi két órát autóznak egy adag ebéd miatt. Mér nem jó neki az, amit étteremben eszel?
2017. márc. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csináld azt, hogy mondd meg neki, hogy nem kell minden nap főznie és jönnie, hanem elég ha mondjuk csak hetente egyszer főz, akkor több adagot mondjuk, és akkor azt le is fagyaszthatod, aztán akkor eszed, amikor kedved van. A többi nap meg saját magadnak főzhetsz meg ehetsz étteremben és akkor így nem lesz unalma a mamád kajája.
2017. márc. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy étel jó ám 2 napig is. :D

Miért félsz a konfliktustól? Inkább itt sunyizól?

2017. márc. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*sunyizol :)
2017. márc. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én igaz nem lakok pesten meg nem vagyok egyetemista de több mint egy éve lakok a nagyszüleimmel és képzelheted..

Megy a pocséklás ezerrel, elegem van teljesen. Nem szeretem a kajáját rosszul vagyok tőle! Én anyám kosztját akarom. De hiába mondom neki hogy ne főzzön rám még így is megteszi. Ebből legtöbbszőr, később megeszem szokott lenni vagy is csak azt mondom. Aztán kivan öntve! 17/L

2017. márc. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!