Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Joga van egy szülőnek ellehetí...

Joga van egy szülőnek ellehetítleníteni a családja/gyermeke életét?

Figyelt kérdés

Anyám egy ideje bekattant, volt egy viszonylag normális családunk, autónk, stb, egész jól éltünk. Egyszercsak azt gondolta, hogy apám neki teher, hadd ne részletezzem, hogy elüldözte magától. Itt maradtam vele egyedül, apám új életet kezdett, megimserkedett egy nővel, vele él, boldogok. Én itt maradtam anyámmal. Na most. Megpróbálja kisajátítani a lakást. Kezdte azzal, hogy pl eltűntette apám festményeit, utána festegetett, telepakolta a lakást giccsekkel, színes függöny. Nincs ellenemre a dolog, de pl ha bemegyek a nappaliba kizavar. Ugye egy lakásban (3 szobás) a nappali közösségi tér. Ha a saját szobáját így kicicomázza oké, de ha csinálok valamit a nappaliba ne küldjön be, hogy az az ő szobája. Mostanában füstölőket, aromákat is éget, amiktől konkrétan bűzlik a lakás. Átveszi a ruhám az illatát. Nem lehet neki szólni, hogy ne csinálja, finoman sem. Kénytelen vagyok mellette élni. Szeretnék egyetemre menni. Apám elment, itthagyta a lakással, de neki ez sem elég. Zsarolja, pénzt követel tőle. Azt mondja amíg nem fizet nekem nem ad kaját, ja és én meg hallgatom, hogy apám milyen szemét, hogy éhezteti a gyerekét (apám havonta ad 25 ezret).... mindegy, szóval


miként lehetne véget vetni ennek a borzalomnak?

próbáltam neki ellenállni, megkeserítette az életemet. Éjszakákon át mentek a balhék. Végülis elérte a célját, övé a lakás én meg ha itthon vagyok be vagyok szorítva a félszobába.


2010. máj. 10. 19:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ha elmész koleszba, kérheted saját magad a családi pótlékot.

Amúgy meg szép kis élettársa lehet apukádnak, ha nem bírja, nem is akarja elviselni a kedvese gyermekét, pedig szerintem nem sok vizet zavarnál náluk.

Anyukádnak vegyél egy üstöt, főzz neki bájitalt, és mondd meg neki, ha nem hajlandó normálisan viselkedni, akkor kap egy atamét a mellébe!

2010. máj. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért én apukádon is csodálkozom. Nekem nem kéne olyan társ, akinek a gyerekem kolonc. Anyukádat nem is jellemezném, az ilyen nem anya.
2010. máj. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
állítólag nem kapunk, na ezek szerint anyám ezt is "benyeli" ?
2010. máj. 10. 20:38
 14/22 A kérdező kommentje:
hisz mekkora hülye vagyok múltkor én vettem át a postástól. és még le is tettem az asztalra....
2010. máj. 10. 20:38
 15/22 A kérdező kommentje:
hát igen, apámmal enyhén elcsodálkoztunk ezen a dolgon amúgy.... én úgy érzem felőle mehetne a nő, de én nem akarok helyette dönteni.
2010. máj. 10. 20:39
 16/22 anonim ***** válasza:

Bocs, de mekkora egy rohadt anyád van...

Utálom az ilyet! A saját gyereke kolonc. ppf


Ha apukádhoz nem is, de szeptembertől mehetsz koliba.

De viszont én úgy tudom, hogy családi felsőfokú tanulmányoknál NEM JÁR. legalábbis eddig nem járt...

Esetleg az a 26ezer amit ad apud, meg mellette próbálkozz valami diákmunkával. Légy erős.

19/L

2010. máj. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
köszi :S
2010. máj. 10. 21:01
 18/22 anonim ***** válasza:
Amúgy nyáron is mehetsz diákmunkára. Itt van pl a Balaton, Én is azt fogom/szeretném nyáron, szállást is adnak többségük(vmnelyik kaját is). Lesz pénzed is, és nem kell elviselned anyukádat.
2010. máj. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
esetleg privátban tudnál küldeni erről infot? munka télleg jól jönne :)
2010. máj. 10. 21:30
 20/22 anonim ***** válasza:

Szerintem apa pont annyit ér ebben a történetben, mint az anya.

Neki illene ezesetben magához vennie, de rögtön.

Egyik se különb a másiknál...

2010. máj. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!