Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Joga van egy szülőnek ellehetí...

Joga van egy szülőnek ellehetítleníteni a családja/gyermeke életét?

Figyelt kérdés

Anyám egy ideje bekattant, volt egy viszonylag normális családunk, autónk, stb, egész jól éltünk. Egyszercsak azt gondolta, hogy apám neki teher, hadd ne részletezzem, hogy elüldözte magától. Itt maradtam vele egyedül, apám új életet kezdett, megimserkedett egy nővel, vele él, boldogok. Én itt maradtam anyámmal. Na most. Megpróbálja kisajátítani a lakást. Kezdte azzal, hogy pl eltűntette apám festményeit, utána festegetett, telepakolta a lakást giccsekkel, színes függöny. Nincs ellenemre a dolog, de pl ha bemegyek a nappaliba kizavar. Ugye egy lakásban (3 szobás) a nappali közösségi tér. Ha a saját szobáját így kicicomázza oké, de ha csinálok valamit a nappaliba ne küldjön be, hogy az az ő szobája. Mostanában füstölőket, aromákat is éget, amiktől konkrétan bűzlik a lakás. Átveszi a ruhám az illatát. Nem lehet neki szólni, hogy ne csinálja, finoman sem. Kénytelen vagyok mellette élni. Szeretnék egyetemre menni. Apám elment, itthagyta a lakással, de neki ez sem elég. Zsarolja, pénzt követel tőle. Azt mondja amíg nem fizet nekem nem ad kaját, ja és én meg hallgatom, hogy apám milyen szemét, hogy éhezteti a gyerekét (apám havonta ad 25 ezret).... mindegy, szóval


miként lehetne véget vetni ennek a borzalomnak?

próbáltam neki ellenállni, megkeserítette az életemet. Éjszakákon át mentek a balhék. Végülis elérte a célját, övé a lakás én meg ha itthon vagyok be vagyok szorítva a félszobába.


2010. máj. 10. 19:57
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
kuss a nevem, nem csinálhatok semmit amibe bele ne pofázna, ja és azzal fenyeget, hogy engem is kidob. Be fogok kattanni teljesen.
2010. máj. 10. 19:58
 2/22 A kérdező kommentje:
Ja meg felejtsem el, hogy ha én egyetemre megyek kaját ad. Az ilyen mi a fenének akar gyereket?
2010. máj. 10. 19:59
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?Miért nem költözöl apukádhoz?
2010. máj. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

hány éves vagy?

apukádhoz nem költözhetsz?

2010. máj. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
19, az élettársával él. Már beszéltem erről apámmal, az élettársa azt mondta elköltözik, ha odaköltözök. Nem akarom tönkretenni a kapcsolatukat. De itt nem is rólam van szó. Joga van egy embernek egyszercsak kivonnia magát mindenből? A gyereknevelésből. A házaséletből, a munkából. És rátelepednie egy közös vagyonra, élettérre, amit eddig mind 3-an igénybe vettek? Szerintem nincs. De mégse tudunk mit tenni. Körbevette magát ügyvédekkel, engem ellenségnek tekint.
2010. máj. 10. 20:03
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Lehet,hogy nem megoldás de mi van akkor ha nem szólsz hozzá?Ha nem veszed tudomásul hogy ő ott van,előbb-utóbb sztm észre veszi magát,hogy nem tud senkihez szólni..
2010. máj. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

19 vagy,egyetemre akarsz menni...

szeptemberre beadtad valahova?

menj,kollégium,még hétvégére se muszáj hazamenni,dolgozol mellette,többé látni se kell

kész,megoldva

2010. máj. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Anyud a leírtak alapján valóban egy bekattant nő. Apud lenne a megoldás. Most fontos lépéseket kell megtenned a jövőd érdekében. Fontos az egyetem.
2010. máj. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet hogy megviselte a vállás hogy most jönn rá hogy nincs visszaút és kibukott. Egyszerűen kerüld el, ha végképp nem bírod költöz apukádhoz.
2010. máj. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
igen, beadtam, szeptembertől egyetem, az első két fordulón túl vagyok. Csak az a gáz, hogy ilyen körülmények között pl a szakmai vizsgámat nem tudtam elvégezni, ami ugye az egyetemnél nem befolyásoló, de ha a fülükbe jut, akkor nem fognak felvenni. De ez most a legkisebb gond. Kollégium. De önfenntartónak kell lennem akkor. Semmiféle támogatást nem kapok.
2010. máj. 10. 20:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!