Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szidja szinte mindenki...

Miért szidja szinte mindenki a férje/felesége előző házastársát?

Figyelt kérdés
Gyakran olvasom, hogy mekkora paraszt a régi férj, vagy régi feleség, hogy buta, meg ilyen, olyan, amolyan. Személyes ismeretség alapján formáltok véleményt, vagy a társatok elmondásaira hagyatkozva formáltok véleményt. Sztorikat várok, véleményetek alátámasztásaként.
2010. máj. 10. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
mert sokszor imádnak keresztbe tenni és szerves részük volt egy hatalmas patáliával járó csúnya válásban...
2010. máj. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Elnézést az off-ért, de tök jó a kérdés. Már többször gondoltam erre a kérdésre, de nem tettem fel. :)

Az én véleményem az, hogy ha valaki minősíti a volt párját, egyben minősíti önmagát is. Mert magunkhoz hasonlóval igyekszünk együtt élni, párkapcsolatot teremteni. Én a volt kapcsolataimról, vagy a válásról nem beszélek, mert vége. Nem működött és kész. Okok elkönyvelve, tanulság átelemezve, s valamivel több lettem, mondhatom úgy is, tapasztalat.

Kíváncsian várom én is a válaszokat. :)

2010. máj. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden exférj/vagy feleség k.öcsög; de gondolom azok írnak fel ide, akiknek sajnos van negatív tapasztalatuk. Az egyik barátném elvált férfivel jött össze, minden szép volt meg jó, volt a pasinak eg gyereke is volt az extől. 1 év múlva összeköltöztek a párjával, utána megzakkant a volt feleség. Éjjel kettőkor képes volt felhívni őket, hogy "Janika beteg lett és nincs itthon algopyrin, szaladj át már légyszi, ha van nektek". De ez nem az utolsó húzása volt. Az volt a szerencse, hogy ő is összejött egy hapsival, most viszonylag béke honol. Hogy meddig?....
2010. máj. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nálam alapból mindenki tiszta lappal indul,tojok rá,hogy ki mit mond nekem kell megismernem azt a valakit,hogy ítéljek elítéljek.Amúgy ha párkapcsolatot kezdek mindig megkérdem ,na anyukám hallottuk,hogy milyen szemét kocsog a volt párod de most arról mesélj mi volt jó benne,miért szerettél belé?

A másik amit megkérdezek:te miben hibáztál?

volt már aki azt válaszolta ÉN semmiben.akkor tudtam,hogy ezt a dolgot nem kell erőltetni (off bocsi)

2010. máj. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én annyira nem voltam benne ilyen szituációban,bár régen jártam egy sráccal,aki folyamatosan a volt barátnőjét szidta,és lekur..ázta Őt,amiért elhagyta.Elein e hittem neki,és bár igazából nem tartottam vele a szidalmazásban,mert nem is ismertem a csajt,de az tény,hogy belül valami olyasmit gondoltam,hogy csak lehet alapja,ha ennyire mondogatja.Aztán kiismertem később a srácot,és már tisztábban láttam.Szegény csaj nem volt ku..a,egyszerűen elege lett ebből az emberből,ahogy később nekem is.Azóta nekem gyanús,ha valaki a volt kapcsolatát ennyire szidja,vagy ha más,önbizalom hiányos,féltékeny nő/Pasi szidja a párja exét.Én azóta addig nem bocsátkozom ítéletekbe,míg meg nem ismerem személyesen az illetőt.

Egyébként az ilyen dolgoknak általában önbizalomhiány az alapja,és az adott személy jelenlegi párja azáltal szeretne erősebbnek látszani,hogy beállítja fő gonosznak a párja exét.Mintegy azt sugallva ezzel,hogy ő szebb,jobb,több,okosabb Nála.Talán mert kevésnek érzi magát,és így szeretne kompenzálni,önbizalmat erősíteni.

Természetese sok olyan eset is van,amikor az ex tényleg szeretne keresztbe tenni,és jogos az ágálás,de sok esetben tényleg csak ítéletekre hagyatkoznak ezek az emberek,meg a párjuk elmondására.Van,aki irigységből rondáz és rib@ncoz le valakit egy fénykép alapján.

2010. máj. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
ugyanmár, ha valaki elég kultúrált, akkor nem fogja kimondva szidni az exét. ha meg igen, akkor tuti van benne igaza. szerintem sokkal többet jelent a makacs hallgatás. és pl bármilyen idegesítő, de ha ott van a gyerek kapocsként, akkor ha pl beteg és apuka közel lakik, mondjuk pár utcányira akkor én is elvárnám, h átszaladjon a gyógyszerrel. mert akkor is a gyereke. és nem érdekel, h a jelenlegi élettárs mit szól hozzá. nyilvánvalóan vannak normák és minimumok. és pont a gyerek téma a legkényesebb. a szülőnek viszont a gyereke, ne pedig a párja legyen az első, akinek az érdekeit nézi. a "szemét" ex pedig akkor szemét, ha nem ezt teszi, vagy belepiszkál az új kapcsolatban és hazudik minden félét.
2010. máj. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
két külön városban laknak, egymástól 40 km-re. Így értette az "átszaladást". Az apa persze lelkiismeretes volt, rögtön ment, később a helyszínen kiderült, hogy Janika "már meggyógyult" . Mindegy. Ez biztos egy kirívó ellenpélda. Van abban is természetesen igazság, hogy sokszor ha vki az exét szidja állandóan, biztos volt vaj az ő füle mögött is...
2010. máj. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
"szinte mindenki" tehát nem mindenki, na itt vagyok példának én, aki nem szidom az élettársam ex feleségét, és az élettársam sem szidja az ex feleségét. Nagyon rendes teremtés, egyáltalán nem tesz kerszetbe nekünk, és mi is mindent elkövetünk hogy normális, baráti, segítőkész kapcsolatot tartsunk fenn a korábbi családdal, és ez kölcsönösségen alapszik.
2010. máj. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
16%

15.40:miért te reggel 8-kor adod a lázcsillapítót a gyereknek,ha éjjel lázas?

Vagy hagyta volna otthon a gyereket,amíg elmegy a legközelebbi gyógyszertárba?

Mekkora tirpák vagy!

2010. máj. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Féltékenységből.
2010. máj. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!