Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolnátok egy ilyen...

Mit gondolnátok egy ilyen emberről/emberekről?

Figyelt kérdés

A fiú, vagy férj, amúgy a bátyám nagyon hamar, szinte gondolkodás nélkül összeházasodott egy elvált, 8 általánost végzett gyerekes nővel. Azóta azt hiszi ő a minden közepe. Az albérletükön több százezer forint tartozás van. A gyereknek vettek állatokat, ami kutya és hörcsög, a gyerek le se tojja őket, ők meg még etetni és foglalkozni is lusták velük. Most nálunk, vagyis a szüleinél élnek, az állatokkal együtt. Minket kb. semmibe vesz, külön házrészük van, de elégedetlenek, nem köszönnek, bunkóznak, az állatokat a szüleim takarítják különben ellepné őket a kosz, enni se nagyon adnak nekik, sőt kaját se vesznek nekik. A kutyákat is idehozták, de azon kívül hogy kétszer megverte őket a tyúkok széttépése miatt nem foglalkozott velük még etetés szinten se. A gyerek szabadon manipulálja őket egymás ellen. Behugyozik az ágyba. Ők elvannak tökéletesen a húgyszagban. Délig nem húzzák fel a redőnyt. A nő gyereket vár, veszélyeztetett terhes, fel volt fázva egy vesével, de úgy kellett elrángatni az urológushoz. A férjének egyszer sem csinál ennivalót, ha esti műszakozik, ellenben zsarolja és megcsináltat vele mindent amit tud. A gyerek 6 éves, de még mindig óvodába kell neki járni, az állapotával semmit nem foglalkoznak, amiről tettem fel egy másik témakörben kérdést: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__probl..


Főtt kaját nem esznek, pedig midig van itthon, helyette folyton csipszet meg csokit esznek, vagy lelépnek éjfélkor hamburgert enni. Nem tudnak önállóan felszerelni egy polcot, a kávézaccot szétkenik a mosogatóba, mindenhol koszos poharak vannak, a környezetük ragad, a koszos ruhával az ágyon alszanak, a feleség egész nap csak a telefonját nyomkodja. A gyereknek volt, hogy nem adott enni egész nap, ha anyám nem főz a gyerek nem eszik egészen estig talán.


A bátyám mindig hajtogatta, hogy Ő megmutatja a proliknak, hogy mire viszi, lediplomázik meg minden. Ahhoz képest, nem akar nyelvvizsgázni, nem is érdeklődik aziránt amit elvégzett, a KRESZt is 3x próbálta, mindegyiknél már az elméletet elbukta, betonozott, most gyári munkázik, nem érdekli semmi, úgy beszél mindenkivel mint egy bocsánat a kifejezésért, és a normálisakért, de mint egy utolsó házsori cigány, és, konkrétan már azért írtam ki ezt az egészet, hogy most mi vagyunk a hülyék, hogy ki vagyunk akadva ezen, vagy most mi van.


Nem szólunk nekik, hogy nem jó amit csinálnak, vagy valami, nem bántjuk őket, sőt, már ott vagyunk, hogy inkább kerüljük is egymást, de már nem tudom, hogy mi van, hogy mi várunk el túl sokat? Vagy mi? Bocsánat a kisregényért, meg az értelmetlen fogalmazásért néhol, de már tényleg nem tudom, hogy most a hiba kinek a készülékében van.



2017. márc. 7. 16:03
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
És ez még amúgy nem minden amit leírtam, de igazából, az már csak a hab a tortán. Még egyszer bocsánat, ha zagyva a fogalmazás, csak kicsit már bosszantó ez az egész helyzet.
2017. márc. 7. 16:04
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom hallod. Tán trükközni kellene, jobb ötletem nincsen. Bemennék a helyedbe a helyetekbe helyi családsegítő szolgálathoz és ezt mind elmesélném ott és felvetném mint esetleges lehetőséget, hogy nem tudnának e segíteni oly módon, hogy kijönnek terep szemlére (találjanak ki vmit kitől ment a bejelentés, de benneteket ki ne adjanak). Nézzék meg a hat éves gyereket, fogyatékos vagy mi van vele ? meg azt is, hogy hogyan élnek, mint a disznók. Meg kellene ilyeszteni őket ha nem kapják össze magukat akkor a gyámhatóság elviszi a gyereket, meg azt is amelyik még meg sem született.
2017. márc. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem jó, mert jelenleg a mi lakásunkban élnek ugyebár, mivel, hogy ne fagyjanak meg az albérletbe kitaláltuk azt, hogy így segítünk nekik. Szóval, minden kár amit jelenleg csinálnak az a mi telkünkön van ugyebár. A tyúkok amennyi maradt már több hete be vannak zárva, mert még mindig nem épített a kutyáknak kennelt. Ami ugye se oltva nincs, se chip, se semmi... De még így is megengedtük, hogy idehozzák... nem tudom minek, pedig tudták jól, hogy mindent szétszednek, és most, hogy tüzelnek szöknek is.


És, mielőtt valaki beleköt a végzettséges dologba. Az embert nem a végzettség teszi, lehet egy diplomás is bunkó, és ismerek olyan 8 általánossal rendelkezőt, aki rengeteg embert lepipál értelemben, szóval azt nem feltétlenül azért írtam, hogy minősítsem a lányt, de könyörgöm, ez azért már túlzás, nem?

2017. márc. 7. 16:17
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
És hogy mit gondolok róla, róluk mint emberről ... ? Azt, hogy egy igénytelen, felelőtlen, buta emberekről beszélünk.
2017. márc. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%
Igazi prolik.
2017. márc. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Akkor meg álljatok a sarkatokra és ne fogjátok vissza magatokat. Tessék oda mondani nekik, hogy az ahogyan ők élnek az felháborító ! A disznók a ganajba különbek mint ők. Ha nem szedik össze magukat egy megadott időre akkor le is út fel is út.
2017. márc. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
40%

"albérletükön több százezer forint tartozás van"


és ez milyen albérlet, az a melléképület amiben laknak nálatok ? Ezt is ti akarjátok majd kifizetni, mert ők nem fogják.

2017. márc. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%
Én az egész sztoriba egyedül azt a kisgyereket sajnálom, aki aztán nem tehet semmiről az égadta egy világon. Nem ő kérte, hogy megszülethessen, de ha már megszületett legalább törődne vele valaki normálisan. Orvos kellene neki, a betegségének megfelelő intézményi ellátás, oktatás, nevelés, foglalkozás. Szerető gondoskodó család, nevelők. Akik szép dolgokra tanítják, tisztességes koszton tartják. Nem szabad bántani ! Legyél már együtt-érzőbb és keresd a megoldást, a kiutat, a segítséget, ha már azoknak nem adott észt az ég, Te legyél legalább észnél.
2017. márc. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem, itt ingyen laknak, a rezsibe se kell beszállniuk, viszont ahol ezelőtt voltak, ott vannak tartozásaik.


Mi is főleg a gyereket sajnáljuk, na meg az állatokat is. Nem lenne ő ilyen, ha normálisan törődnének vele. Ez az egész helyzet egyszerűen kibírhatatlan. Nem gondoltuk, hogy ennyire nagy problémák vannak itt, mi csak simán segíteni akartunk azzal, hogy engedjük őket, hogy ideköltözzenek, míg nem lesznek anyagilag stabilak, erre az egészre egyáltalán nem számítottunk. A bátyámat sem mindig ilyennek ismertük...

2017. márc. 7. 17:06
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
Nyilván semmi jót nem gondolok róluk, de a család többi tagjáról sem (egyedül azt a szerencsétlen gyereket kivéve). Ha ilyen gyáva, tehetetlen tutyimutyik vagytok, akkor nem csoda, hogy ezt csinálják.
2017. márc. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!