Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kezdek el olyan lenni...

Miért kezdek el olyan lenni mint az apám?

Figyelt kérdés

Először is kezdjük azzal, hogy sohasem tudtam rá apaként tekinteni, sohasem tudtam rá felnézni, vagy akármilyen példaértékű dolgot kiszedni belőle. Undorodtam tőle mindig is, soha se tudtam igazán elfogadni. Volt amikor agresszív volt, üvöltött, haveromat majdnem megverte egyszer mert átjött, és játszani akartunk, azzal az indokkal verte volna meg, hogy nem hagy engem tanulni, úgy rohant el apám elől. Ha véletlenül leejtettem egy tányért üvöltött, meg hozta a szíjat. Volt hogy egyszer puszta ököllel ütött még a földön is, csak mert olyan nehéz volt a munka amiben rabszolgaként tartott, hogy nem bírtam már tovább, kb 13-14 éves lehettem. Aztán nagyon magamba fordultam és az iskolában is elkezdtek szekálni. Később amikor papolt nekem, hogy megváltozott, mondta, hogy ő ilyenekre nem is emlékszik, meg, hogy nem volt olyan rossz azért nekünk, bezzeg neki..... Mártírt csinált magából, hogy mindenki őt utálja, mert hogy senki se fogadta el a módszereit. Szegényke. Aztán mára már annyira szent lett, hogy megtért, hívő lett, a családot annyira leszarja, mint eddig még soha, bár ami azt illeti, ez az eddigi legjobb amit csinált a családdal. Most már csak a kereszténység, illetve a keresztény emberek érdeklik, őket áldja meg az Isten, meg őt saját magát, a saját családját viszont még mindig kutyába nem veszi, meg amolyan passzív agresszív lett, ha kapcsolatot kell teremtenünk mégis(amit ő csak akkor tesz meg ha az tényleg, nagyon de nagyon muszáj, és igazából én is). Anyám sose mert kiállni ellene, elválni se mert soha. Rá se tudok felnézni, mert bár neki lett volna lehetősége tenni mindezek ellen, csak tűrt.


És sokáig én is. Manapság már viszont azt veszem észre sok helyzetben, hogy ugyanúgy viselkedek mint apám. Ha valaki hibázik a környezetemben, azonnal feldühödök, hogy hogyan lehet ilyen rosszul megközelíteni azt a dolgot, hát teljesen logikus. Nem tudom elfogadni, ha mások hibáznak a környezetemben, vagy nem az én logikám szerint cselekednek. Illetve nagyon nehezen tudom belátni azt, ha én hibázok.(pedig tudatosan nagyon próbálom kiszúrni ezeket) Ha be is látom, akkor meg magamra kezdek el dühös lenni. És így inkább állandóan másokra figyelek, hogy ők mit hibáznak, mint saját magamra. És így nem tudom kijavítgatni a saját hibáimat.


Esetleg valami segítség, hogy hogyan lehet szabadulni abból, amit példaként tártak elém, és ami a tudatalattimba nagyon beitta magát? Hogyan legyek másabb, mint amilyen apám volt?


2017. febr. 20. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Na látod, erre mondják, hogy a hozott minta alapján viselkednek az emberek. Te csak ezt láttad, mint mintát, nem volt más, nem választhattál. Akkor válassz most, mást. Mielőtt cselekszel, gondolkozz.
2017. febr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ismerős probléma.


Velem is történtek dolgok (ezzel kapcsolatban írtam is ki egy jó pár kérdést), és múltkor az öcsém megijesztett, hogy jaj de jó poén lesz, aztán hirtelen annyira mérges lettem, hogy elkezdtem fakanállal csapkodni.

Vannak ilyenek, és utána mindig sírok, hogy én is olyan leszek mint a szüleim illetve a nevelőanyám.

Mondjuk azért az öcsémet sem kell félteni, tudja, hogyan viselkedett velem a nevelőanyám mikor ittas volt, és képes az öcsém olyanokat mondani a nevelőanyámnak, hogy verjük meg (engem). Pusztán olyanért, hogy pl nem csukom be nála az ajtót. És állandóan szítja még jobban köztünk a vitát.


Igazából én is hirtelen haragú vagyok, és agresszív. Talán azok miatt amik történtek. Szóval ebből nehéz kilépni, de nem lehetetlen. Én azért igyekszem, viszont még elég kevés sikerrel.


17l

2017. febr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De ez nem megy. Ez nem ilyen egyszerű. Egyszerűen megtörténik egy hiba, vagy egy (szerintem) nagyon nem logikus lépés, és én már ütném a falat. Soha senkinek nem ártanék, inkább a falat ütöm. De pont ez az, hogy ez annyira hirtelen jön, egyszerűen robban. Nem értem. Nem vagyok az a pszcihopata fajta, senkinek se tudnék ártani, sőt én úgy érzem mélyen belül tisztelem szeretem az embereket, de mégis feldühödök.
2017. febr. 20. 20:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Mert a gyereke vagy, az ő génjei benned is megvannak.

Ezt minnél hamarabb le kell küzdened!

2017. febr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!