Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt feldolgozni?

Hogy lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
Meghalt a draga nagyapam, elbucsuzni el tudtam, de a temetesre nem tudtam elmenni, mert kulfoldon vagyok....ugy erzem sosem fogom tudni igy lezarni:(
2010. máj. 8. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hidd el!

Én még kicsi, 8 éves voltam, mikor meghalt a nagypapám, és mivel őt szerettem az összes rokonom közül a legjobban, ezért nagyon sajnáltam, hogy az utolsó pár percben nem lehettem vele, és nem mondhattam el neki, -amit előtte mindennap megtettem- hogy őt szeretem a világon a legjobban. Ez bennem is borzasztó hiányérzetet okozott. Cserébe én azt csináltam, hogy naponta imádkoztam, és minden ima végén ezzel a mondattal köszöntem el tőle.

Persze még kicsi voltam (és még hívő), úgyhogy nem biztos hogy ez neked segíteni fog. Most felnőtt fejjel, mikor meghalt anyum (ugyan az ő utolsó pillanatáról is lekéstem) nem okozott már ez ilyen gondot számomra, ezért nem tudom mennyire tudtam érdemleges választ adni, de azért próbálkozni lehet.

2010. máj. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Részvétem. :( Le fogod tudni zárni. Mikor legközelebb hazajössz, elmész a temetőbe, viszel virágot, leülsz a sír mellé, és kicsit ott maradsz. Ha gondolod, beszélhetsz "hozzá", ha gondolod, akkor csak üldögélj ott csendben... Hidd el, sokat fog változni ezután a rossz érzésed, hogy nincs lezárva... Részvétem még egyszer!
2010. máj. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első alkalommal, amikor megteheted, menj ki egyedül a sírjához, "kettesben" lesztek! Beszelj hozzá! Úgy fogod érezni, mintha ott lenne veled, és ott is lesz! Ha annyira szeret(t)ed, és ő is annyira szeret(ett), akkor és ott kérj bocsánatot tőle, és erezni fogod, hogy akkor és ott megbocsát! Az a tudat, hogy megbocsátott, segíteni fog neki is és neked is a lelki megnyugvásban!

Ehhez kívánok neked lélekben erőt és belenyugvást!

2010. máj. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

koszonom:(

urnaban van szegeny.

Tudom, hogy o nem haragszik ezert, csak az en lelkemnek rossz.

2010. máj. 8. 23:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sem tudtam menni egyik nagyszülőmnek sem a temetésére, sőt a haveroméra sem(messze volt, dolgoztam), de a lényeg, hogy tiszta szívből szerettem őket és sokat gondolok rájuk.A sír üres, oda ki sem megyek.üdv.
2010. máj. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem egy hónapja halt meg a nagymamám, aki nagyon-nagyon közel állt hozzám, imádtam és ő is viszont. sajnos már évek óta beteg volt, nem ismert meg az utolsó időkben, amikor elmentem hozzá meglátogatni, nem tudta ki vagyok. szenvedtem nagyon, fóleg, hogy én is külföldön élek két éve. mielőtt meghalt volna, bekerült a kórházba, ott nem foglalkoztak vele, csak édesanyám etette, és törődött vele. őt is kértem meg, hogy köszönjön el a nevemben, mert tudtam, hogy nincs tovább. sajnos igazam is lett és néhány nappal a kérésem után elment. rettenetesen összetörtem, hogy nem lehettem mellette az utolsó percekben és a temetésén sem tudtam résztvenni. ha hazamegyek, az első utam a sírjához fog vezetni. nehéz feldolgozni, de nekem az segít, hogy nem láttam nagyon rossz állapotban és van róla egy fényképem, amikor én még csak 1 éves voltam, ő meg 54. minden nap megnézem.
2010. máj. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Részvétem! Nekem a keresztapám halt meg februárban. Én is külföldön vagyok, és olyan hirtelen történt, hogy még csak elbúcsúzni se tudtam, a temetésre se tudtam hazamenni. Ha hazamegyek, az első utam nekem is a temetőbe fog vezetni. Ami segített, egy jó adag sírás, illetve egy "saját szertartás" itt kint, gyertyagyújtás, emlékezés, képek, zene. Nagyon nehéz, de idővel jobb lesz.
2010. máj. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!