Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácsokat várok, mi legyen így?

Tanácsokat várok, mi legyen így?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, fiú.


Apukám kiskoromban meghalt, a nevelőapukám nevelt fel és nagyon megvoltunk vele, míg megromlott a kapcsolata anyukámmal és most ott tartunk, hogy anyámnak egy 10 évvel fiatalabb pasija van, aki már börtönben is volt, munkája nincs csak feketén dolgozik. Anyám, komolya egy bolond lett, nem tudok másképp fogalmazni, egy ilyen pasit választott, akinek mukája nincs, de már egy új gyereket terveznek és esküvőről is beszéltek. Komolyan hol élnek ezek?

Van 14 éves öcsém, akire ilyeneket nem terhelek, anyám szereteője egy olyan csávó, aki mondjuk úgy, hogy a bátyjám lehetne a csaknem 5 év korkülönbséggel. De viszont a döntés rajtam áll, hogy hol maradok annál aki apám helyett apám volt vagy aki otthagyta a nevelőapukám, a legrosszabb időben (meghalt az anyukája).

Ha nevelőmnél maradok igazából nem tudom milyen életem lenne, sokszor mosogatnom kéne takarítanom anyám helyett stb.

Ha anyukámnál szokásosan menne az élet, szeretem anyukámat, de a pasija egy katasztrófa ezzel a náci elmélet, a mindenhez értekkel és még abba is beleszól, h mi miért tartunk kutyát a házba. (Jól nevelt törpe pincser, aki nem piszkít be, csak este ha nem volt kiengedve alvás előtt.)


A kérdés, h maradjak itt és szenvedjen anyukám vagy menjek anyámmal, és undorodva nézzem a srácot.



A gondok pl. ezek:


Van 2 gép, egyik öcsém és enyém, másik anyámé és nevelőapukámé.

Én a gépet tételezésre és szórakozásra használom, filmezésre.

A testvérem meg a szórakozásra csak. A gép számomra fontos, hogy legyen elfoglaltságom (ezen kívül scak gördeszkázom).

A Playstation és a 140 cm tv. Közös mindenkivel mindenki dolgozott érte egy picit, h megvehessük.

A kutya, ugyebár mert a "befogadott bátyjám" hisztizik és nem akarom elveszíteni, mert nagyon jó gazdija vagyok és szeretem a kutyát.


Tanácsok bármit elfogadok:)


2017. febr. 17. 17:49
1 2
 1/11 anonim válasza:

Nehéz helyzetben vagy az biztos. Beszéltél már erről anyukáddal? A nevelőapukád befogadna, belemenne, hogy vele élj? Mi lenne az öcséddel?

Amúgy én a helyedben a szívemre hallganék (mondjuk én ilyen ember vagyok).


(Ha esetleg szeretnél róla beszélgetni, vagy kell, aki meghallgat, nyugodtan írj privátban.)

2017. febr. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%

Amit észre vettem: (már megne haragudj)

De elég butavagy az higy anyukádnak fiatalabb pasilyavan ahhoz neked semmi közöd ne itélkezz nem férfihoz méltó. Az hogy te elköltöznél othonról ha jól értem a mostoha apádhoz? Na hozzá meg aztán pláne nincs közöd ő nevelt igaz DE anyukád szakított vele neked immáron semmi közöd hozzá ne költözz sehova mert még köjökvagy elbukhatsz és te is kerülhetsz börtönbe mint anyukád pasija. Nagyon helyes ha kiálsz a kutyus mellett ebben ne engedj (áljki azért amit szeretsz akit szeretsz) az amit igazán tenned kell elfogadnod a helyzetet az hejett hogy gusztustalanul megfutamodsz ájl az anyukád mellé mert lehet hogy sokkal nagyobb szüksége van rád mint eddig próbálj inkább segíteni mint hátráltatni

2017. febr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Belemenne, mert nem nevelőapának nevezném azt, aki kiskorom óta nevelt mindenre. Attól, h a jog azt mondja, h nem sok közöm van hozzá. Másrészt, a megélhetésre gondolok, érettségi előtt állok 2-3 hónappal szakma és megyek dolgozni. De nem úgy akarom a 2-3 évet úgy lehúzni a szakmával, hogy anyám dolgozik a kajáért, a srác meg csak úgy éldegél itthon. (most azt csinálja)
2017. febr. 17. 18:24
 4/11 anonim ***** válasza:

2-es menj vissza a suliba, helyesírást tanulni, ez borzalom.

Kérdező! Egyáltalén mehetsz nevelöapádhoz? Anyuddal már beszéltél erről? Nagykorú vagy, szóval nem biztos, hogy nevelöapád ezt bevállalja.

2017. febr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt valami nem stimmel. Az új "apukád" 5 évvel idősebb nálad, és 10-zel fiatalabb anyukádnál? Anyukád 15 évesen szült téged? Amúgy valóban nehéz helyzet. Lehet, hogy én inkább választanám a nevelőapámat, mint hogy egy fedél alatt éljek egy börtöntöltelékkel. És igen, az sem mindegy, az öcséd hol lesz majd.
2017. febr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem anyádat nem biztos, hogy zavarja az ha a nevelöapánál maradsz, beszéld meg vele. Úgyis feltehetően hamar mehetsz albérletbe. A számítógépes dolgokat nem tudom megítélni, nem annyira fontos és nem ez alapján hoznék döntést.
2017. febr. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem, szószincs arról, hogy 15 évesen szült, csak kerekítettem, egyébként 14 van köztük:)


Egyébként lehetek a nevelőapukámnál.

2017. febr. 17. 18:31
 8/11 A kérdező kommentje:
Anyával beszéltem, azt mondta a számlámra küldd pénzt bárhogy, maradhatok apukámnál és ezek a dolgok nekem fontosak, hogy szórakozás alatt legyek, ne unatkozzak. (mint egy átlagos fiatalnak 2017-ben)
2017. febr. 17. 18:34
 9/11 anonim válasza:
31%
Na b....ki te úg kamuzol mint annak a rendje
2017. febr. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én apáddal maradnék a helyedben.
2017. febr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!