Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te is nevelőapuka vagy?

Te is nevelőapuka vagy?

Figyelt kérdés
Szeretnék létrehozni Budapesten egy nevelőapukákból álló csoportot. Akinek van kedve csatlakozni írjon! :)

2017. febr. 15. 10:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2017. febr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
Nagyszeru otlet, sok szerencset.
2017. febr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem jó ötlet. Akár neten egy fórum vagy blog vagy fene tudja milyen közösségi oldal, ahol a gondokat, tapasztalatokat, javaslatokat meg lehetne osztani.

Aki hasonló cipőben van, valószinűleg találkozott már olyan helyzetekkel amik megkeserítették az életét és bizony olyankor jól jött volna egy-egy jó tanács tapasztaltabb emberektől.

Hiszen egy nevelőapukának (akárhogy is próbáljuk szépíteni) soha nem lehet annyi joga nevelni a gyereket mint egy klasszikus családban a vér szerinti apának. Emellett sokszor a gyerek elutasításával, esetleg gyűlölködésével is szembe kell néznie. Embert próbáló szituációk...

2017. febr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"Hiszen egy nevelőapukának (akárhogy is próbáljuk szépíteni) soha nem lehet annyi joga nevelni a gyereket mint egy klasszikus családban a vér szerinti apának"


itt a bibi, hogy így gondolják sokan... anya vagyok elváltam és az előző házasságomból "hoztam" a jelenlegi házasságomba egy gyereket... a mostani férjemnek ugyanolyan joga van őt nevelni mint a vér szerinti apjának... jól néznénk ki ha ő nem nevelhetné csak el kéne "viselnie" a gyerekemet... természetesen ezt a volt férjem a vér szerinti apa is így gondolja és partner benne... és szerintem ez a normális hozzáállás... Bocsánat kérdező az "offért" de az a mondat bántotta a szememet.. :) az ötlet amúgy tényleg jó, sok dolgot meg tudnátok beszélni-tapasztalatokat cserélni, de nem biztos hogy ez a hely a legmegfelelőbb ilyen kapcsolatokat keresni...

2017. febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

" a mostani férjemnek ugyanolyan joga van őt nevelni mint a vér szerinti apjának... jól néznénk ki ha ő nem nevelhetné csak el kéne "viselnie" a gyerekemet... természetesen ezt a volt férjem a vér szerinti apa is így gondolja és partner benne.."


Ezt nagyon jó hallani, illetve olvasni hogy ilyen is van. És igazából csak így működhet jól egy mozaik család. De tapasztalatom szerint sajnos inkább az a jellemző, hogy sokszor az anya szabja a legnagyobb akadályt ebben. Ha a nevelőapa pl. rászólna a gyerekre, vagy próbálná irányítani, azonnal megálljt parancsol, elkezdi babusgatni a gyereket meg csúnyán nézni a férfire. Szóval legtöbb esetben maximum jófej bohóc lehet akibe bele is rughat a kisgyerek ha olyan kedve van.

Én is ezt tapasztaltam saját bőrön, illetve sok ilyen jellegű hozzászólást, véleményt olvastam már anyukáktól.

2017. febr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
:) lehet nem is olyan csoportot kéne létrehozni ahol nevelő apukák jönnek össze, hanem nekem kéne csinálnom elvált gyerekes anyáknak egy csoportot, felvilágosítani őket a nem helyes hozzáállás buktatóiról, mind a gyermek nevelése szempontjából, mind kapcsolati szempontból :)
2017. febr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"hanem nekem kéne csinálnom elvált gyerekes anyáknak egy csoportot, felvilágosítani őket a nem helyes hozzáállás buktatóiról"


Ez is jó ötlet.

Ugyanúgy az anyukáknak is megvannak a nehézségek az ilyen kapcsolatokban, mint a nevelőapukáknak.

Aztán lehet hogy néhány jó tanáccsal, helyes hozzáállás "megmutatásával" közelebb kerülhetne sok ember a megoldáshoz.


mert hogy a házasságok kb. 60 %-a válással végződik, az egy dolog.

De hogy jelenleg hány mozaik család tud működni, vagy hány megy tönkre, nem tudom. De biztos siralmas szám jönne ki.

2017. febr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, örülök, hogy vannak akiket érdekel a téma és a csoport is.


Én is belecsöppentem a nevelőapuka szerepbe pár hónapja, 6 éves lesz a kislány, és azt kell mondjam, hogy egyelőre szinte nulla konfliktus nélkül haladnak a dolgok.

A biológiai apukával jól kijövök, ha úgy adódik vele is tudok egyeztetni abban, hogy most éppen nála legyen a gyerek (hetente 2-4 napot nála is van).

A kislány eleinte féltékeny volt rám, emiatt voltak undok megnyilvánulásai, de most már ezek elmúltak, és egyre jobban kezd megszokni.

A nevelési kérdésekben nem kaptam eddig soha szigort a páromtól, ugyanúgy szidhatok, ha szükségesnek érzem, de azért igyekezem a jófej nevelő apuka szerepet is megőrizni.

Természetesen a közös családi jellegű együttléteken kívül (pl esti vacsi) foglalkozok vele külön én is, pl. közös játékok, fürdetés, esti meseolvasás, stb.

2017. febr. 15. 15:59
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
Szóval elfogadott téged a lány, a párod engedi, hogy "teljes értékű szülő" legyél. Ergo nem tudsz semmit a konfliktusokról. Nem neked kell ilyen csoportot alapítani.
2017. febr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Attól alakíthat és működtethet egy ilyen közösséget.

Pontosabban, minden bizonnyal a kevésbé jó helyzetben lévők, és a problémákon már túllévő tagok fogják működtetni.

Szerintem.

2017. febr. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!