Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól érzem innen mennem kell?

Jól érzem innen mennem kell?

Figyelt kérdés
A párommal öt éve élünk nála. A gyerekeivel együtt. A fiatalabb az elég problémás volt mindig is. Egészségügyileg is, a nagyanyja nem engedte pszichiátriai osztályon vizsgálni, mert az nagyon drága.15 éves volt, mikor elvittem privát orvoshoz, mert nem bírtam már elnézni ahogy szenved. Kiderült születési bőrproblémája van ha akkor kezelték volna, most rendben lenne. Aztán az anyjánál volt a gyerek láthatáson, ott lett rosszul de nem, hogy orvoshoz vitték volna még haza sem hozták úgy kerékpározott haza. Mikor hazaért azt hittem azonnal vége lesz. Vittük az ügyeletre, egy hét után derült ki súlyos lisztérzékeny. A szülei semmit nem foglalkoztak ezzel a gyerekkel. DE nem ez a fő gondom, hanem emellett lop és szinte csak hazudik a gyerek. De a párom, csak neki hisz. Az éjjeliszekrényem fiókjából pénzt, nem is keveset ellopott. Mikor a párommal beszéltem erről, azt mondta a gyerek mondta ő nem volt, biztosan én költöttem el, csak elfelejtettem. A gond a költéssel az a legnagyobb még boltba se járok, a családtagok vásárolnak be. Így fogalmam nincs hol költhettem volna el. Ha én azt mondom fekete, a gyerek meg azt piros, akkor az biztos piros. Semmire nem megyek velük. Nagyon fáj, hogy látom a páromat nem is érdeklik a dolgok. Hiába iparkodnék, nem segít inkább vissza tart. Pedig neki és a fiainak csinálom, hiszen náluk élünk. Voltunk tavaly nyáron egy hónapot külön akkor visszakönyörgött, de semmi nem változott. A két gyereket szinte az utca nevelte. A kisebbik 7. osztályos volt, mikor idekerültem. Gondoltam, majd kicsit nevelgetjük szépen embert faragunk belőle. Mert én felneveltem egyedül két lányt, akikre igen büszke lehetek. DE ebből itt nem kérnek. Ez a gyerek akkor megy amikor akar oda ahova akar senki nem kérdez tőle semmit.15 éves volt a gyerek, és bulizni volt egész éjjel. Másnap délután jött az apja a gyerek menne el de ő nem engedi. Nem telt bele 20 perc, a gyerek öltözött. Kérdeztem tőle te hova mész? Apa elengedett a központba majd jövök. Kérdezem az apját mikorra kell a gyereknek hazaérnie? Azt válaszolta 10 órára. Ezt a nagyobbik fia is hallotta előtte beszéltük.11 óra után kérdeztem, hogy hol a gyerek, majd fél tízen kettő előtt lopakodott be a házba. Akkor azt mondta az apja, ő azt mondta 10-vagy 11 órára jöjjön a gyerek haza. Mondjuk így is jól elkésett, de akkor is kettőnket hazudtoltak meg megint. Viszont a gyereknek nem szólt a késésér semmit az így volt rendben. Már belefáradtam. Én mindig úgy bántam a gyerekeivel, mint a sajátommal. Onnantól kezdve hogy ideköltöztem nekem négy gyerekem volt. Így is bántam velük, amit csak tudtam megadtam megtettem, de ez nem jó. A gyerek, a hetedik osztályba a nagyanyja megunt csizmájába járt télen iskolába. Következő télre bakancsot kaptak amilyet ők szerettek volna. Volt iskolai bevásárlás, amiről ezek a gyerekek még nem is hallottam, úgy vásároltunk nekik ruhát ami tetszik nekik amit ők választottak. Orvoshoz vittem nem sajnáltam se időt se pénzt semmit. Még sem jó. Várom a véleményeket, de nem magamról, mert azt én tudom épp ésszel már rég messze járnék vissza se néznék.

2017. febr. 10. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a te gyereked, nem kell, hogy neveld... kellemetlen, és végre egy értelmes nő, aki nem ellenségnek tekinti a másikét, de ha az apa úgy gondolja, nem a te dolgod irányítani a fiát, akkor a fiú is úgy fog viselkedni, hogy neked semmi közöd hozzá.


Sajnos el kell föntened, hogy mi a fnotosabb: ők, vagy a normális kapcsolat... mert ha már meglop az mindehogy gáz, de az inkább, hogy a párod szarba sem veszi, amit mondasz.

Én türelmes vagyok, de egy alapos beszélgetés után, ha nem változna, akkor elhagynám.

2017. febr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Már az rég rossz ahogy a gyerekkel bánik ugyanis itt nem csak az anya bánik rosszul a gyerekkel ha nem az apa is. Együtt ki kelett volna vizsgáltatniuk és megtenni mindent azért hogy jobban legyen amit egyik szülő se tett. Nem csodálom hogy így viselkedik a gyerek. Minél hamarabb menekülj mert ha a saját gyerekét leszarja akkor valószínüleg veled se fog jobban bánni soha.
2017. febr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az elvadult gyerekekről a szüleik tehetnek, anyjuk börtönben van? Az eléggé minősíti az embereket, hogy gyerekeiket hogy nevelik. Amilyen virágot szakítasz, olyat szagolsz.
2017. febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg szereted ezt a pasit? Le se sz.r téged, de még a saját gyerekeit se.
2017. febr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Tipikus patchwork család vagytok.Amúgy szerintem lépj le.Úgy látszik itt téged mindenki semmibe vesz.
2017. febr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Most te azért akarsz szakítani, mert a párod nem úgy neveli a gyerekét, mint ahogyan szerinted megfelelő lenne? Szerintem nincs közöd hozzá, hogy hogyan neveli, az ő kölyke nem a tied.
2017. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

"Most te azért akarsz szakítani, mert a párod nem úgy neveli a gyerekét, mint ahogyan szerinted megfelelő lenne? Szerintem nincs közöd hozzá, hogy hogyan neveli, az ő kölyke nem a tied."


Ameddig ő is ott él, elég sok köze van hozzá. Mondhatni nem kevesebb, mint az apának.

2017. febr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7 nyilván okozhat feszültségeket egy kapcsolatban bármilyen egyet nem értés, de a fenti leírás egy nagy katyvasz, és úgy gondolom, hogy egy kapcsolatban nem az kell, hogy legyen az első, hogy belepofázok a másik fél gyereknevelésébe, ugyanakkor a gent leírtak már az alap értékrendbe se férnek bele, magyarul nem jövök össze olyan emberrel, aki súlyosan elhanyagolja a kiskorú gyerekét és nem költözök oda hozzá.
2017. febr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!