Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ingerlékeny és öntörtvényű,...

Ingerlékeny és öntörtvényű, sosem hallgat meg másokat, ez nagyon bánt. Vajon változik még?

Figyelt kérdés

Anyukámról van szó. Nem akarok mocskolódni, mert tisztelem és szeretem, de ma megint "kiborult a bili".

Sajnos olyan igazán jó kapcsolatunk soha nem volt (bármennyire rosszul esik ezt kimondani igy van:(). Nem tudtunk mélyebben megbeszélni semmit, és ez nem rajtam múlott. Mindig próbáltam közeledni beszélgetni, de Vele csak addig lehet beszélgetni ameddig egyetért velem. Utána elszabadul a pokol, kiabál, lehurrog, és kezdődik az ameddig az ő kenyerét eszem szöveg. Ezen kívül kiskoromban gyakran hallottam, hogy "nem egyszerre húztunk nadrágot", ami azt jelenti, hogy sosem voltam partnerként kezelve:(. Egy percig nem mondom, hogy nem szeret, csak azt, hogy valami nem jó...folyton ingerlékeny, ma egy olyan jelentéktelen dolog miatt hurrogott le majd veszekedett velem, hogy ha leírnám mi volt akkor csodálkoznátok. Mondtam neki, hogy ilyen dolgok miatt nem kéne így felkapnia a vizet, hisz neki sem jó. De tényleg mindenen felhúzza magát, természetesen mindenki rossz csak neki lehet igaza. A mai vitánk után persze egyből hívta a barátnőjét és kitálalta a dolgokat kifordítva, negyede sem úgy volt ahogy előadta...nem lakom itthon mert egyetemista vagyok, de pár napra haza jöttem. Már felhányta, hogy nem látott egész végig míg itthon voltam mert egész nap tanultam (tényleg tanultam reggel délután és éjjel, de vizsgaidőszakban mit csinál az ember?!) Amikor nem tanultam akkor meg vele voltam, segítettem, apukámmal és a nagyszüleimmel voltam, még a párommal sem találkoztam, akit egy hete nem láttam...mikor megtudta, hogy a párommal is akarok találkozni akkor egyet fújtatott, hogy "hurrá, ő is itthon van...":( (3 éve vagyunk együtt a párommal szóval megszokhatta volna már...)

Szeretném, ha jobb viszonyunk lenne, de egyszerűen nem tudom, hogyan lehetne...próbálok kedves lenni, finoman megmondani, mit csináljon másképp, próbálok alkalmazkodni de nem megy...mindig van valami...mikor haza jövök általában mindig megbánom, hogy miért nem maradtam az albérletben...apukámmal jó a viszonyom.

Sajnos szakomból kifolyólag újabban már azzal is lövöget, hogy ne akarjak neki tanácsokat adni...:-S

A párkapcsolatomat úgy veszi mintha játék lenne, épp hogy nem röhög szembe mikor meghallja, hogy eljegyzést tervezünk, ez is nagyon fáj:(

Bocsánat, hogy hosszú lett, muszáj volt panaszkodjak kicsit:(

Szerintetek valamikor megváltozhat? vagy jobb ha ráhagyok dolgokat?

21-L


2010. máj. 7. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát nézd, vannak ilyen felnőttek, nem is kevesen. Szerintem attól van, hogy ők se kaptak szeretetet soha. Se a szüleiktől, se senkitől. És egyszerűen képtelenek a szeretet kimutatására, vagy egyáltalán nem értik, mi ez az egész. Ha van erőd hozzá, próbálj te lenni a szeretet megtanítója, kezdeményezője. Néhány lehurrogást elviselhetsz kezdetben. Itt párbeszédeket olvashatsz, amik segíthetnek: Ha tényleg akarod, keress jó párbeszédeket, és alkalmazd a saját helyzetedre, kissé átformálhatod, és előre gondold ki, hogy mit kérdezel, és vajon mit fog rá válaszolni. Azt hiszem nemcsak magadat fogod megmentei, anyukádtól, hanem őt is saját magától. Türelem és őszinte akarat kérdése.

[link]


[link]


[link]

2010. máj. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Anyukám is ilyen. Kicsit segített, amikor elkezdtem dolgozni. Kilőttem ugyanis az ő kenyerét eszem dumát. De nem jó megoldás ez sem, mert erős egyetemen vagyok és most már tényleg csak a tanulás, munka, alvás maradt... most már nem tudok visszatáncolni, de te ne ezt a megoldást válaszd, mert megöli a fiatalságod :(

21/L

2010. máj. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszer borulj ki úgy istenigazából. Nálam ez segített. A szokásos veszekedésnél menj el nagyon messzire, és ne hagyd magad megfélemlíteni. Kezd el mondani, mi a probléma vele, és ne hagyd, hogy félbeszakítson. Csak mondd hangosan a magadét, röhögd te is szembe. Minél hangosabban csinálod, annál nagyobb hatása van. Talán észreveszi magát. Kidobni meg csak nem fog...
2010. máj. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én anyukám sem tudja elfogadni, ha nem egyezik a véleményünk, csak addig lehet vele beszélni, még egyetértünk, utána teljesen hülyének néz. Sajnos már nem fog megváltozni, tudom, hogy szeret, egyedül nevelt, nekem közölte 18 évesen, hogy nem tud tovább semmibe támogatni, így mentem dolgozni, utána meg elköltöztem, sajnos ismeri azt is, hogy érzelmi zsarolás, és ha olyat csinálok, ami neki nem tetszik, akkor egyből azzal jön, hogy engem miért nem zavar, hogy ezzel neki fájdalmat okozok, 90 kilóméter van közöttünk, és néha ez sem elég, még a telefonba is fel tud idegesíteni, de nem akarom, hogy rossz legyen vele a kapcsolatom, mert apám nincs, csak anyu. Szóval nem fog változni, rá kell hagyni, és a lehető legkevesebbet elmondani neki, akkor nem tud beleszólni.
2010. máj. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat...

igazából nem tudom mit tegyek olyan vagyok mint a cipész akinek lyukas a cipője:-S

dolgozni nem tudok egyetem mellet, mert olyan egyetemen vagyok, hogy hol délelőtt, hol délután, hol délelőtt-délután vannak órák, olyan meló nincs, hogy jó legyen...

gyakran vannak érzelmi zsarolások is, s néha nem tudom mit kezdjek vele...sajnos mindig meginogok mikor ez a helyzet, magamban keresem a hibát...és próbálom megérteni, hogy miért nem jó valami...közben meg nagyon fáj ez az egész:(

2010. máj. 7. 22:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!