Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért sajnálják tőlünk a pénzt?

Miért sajnálják tőlünk a pénzt?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni, hogy ez nem egy ilyen pénzéhes kérdés lesz, mielőtt páran nekem esnének.

Csak érdekelne mások vélemény, hátha találkoztak hasonló helyzettel.

Testvéremékről lenne szó, tehetősek, nincs anyagi problémájuk, sőt még a gyerekeiknek sem lesz.

Lényeg a lényeg, mindenkinek teszik a szépet, jótékonykodnak alapítványoknak évi több milliót, barátoknak, ismerősöknek több tíz/száz ezres ajándékokat vesznek.

Viszont anyámat meg apámat és engem, szó szerint lekenyereznek ilyen olcsó 1-2 ezer forintos dolgokkal.

Mondok pár példát hogy mindenki értse:

Egy ismerős házaspárnak svájci 1 hetes nyaralást adtak karácsonyra valami síparadicsomba.

Mások laptopot, ékszereket, telefont és egyéb drága dolgokat kaptak tőlük.

Nálunk már más volt a helyzet, anyám egy gagyi, lemezből készült evőeszköz készletet kapott ami szétvágja a szádat evés közben, apám egy szúrós (tudjátok az a műanyag) pulóvert, én pedig egy tisztasági csomagot meg egy kínai mackó nadrágot.

Ez már évek óta így megy.

Viszont az már kezd egyre kínosabb lenni, hogy állandóan elvárják hogy ezekért a holmikért mi valóságos ódákat zengjünk, mennyire örülünk neki.

10x meg van kérdezve egy óra leforgása alatt, hogy "ugye milyen jó".

Anyám meg apám nem igazán foglalkozik már ezzel az egésszel, bele törődtek szerintem, de azért látom rajtuk hogy rosszul esik nekik ez az egész.

Ami még nem mellékes, hogy anyámtól elvárják, hogy bármikor ugorjon nekik ha vigyázni kell a gyerekekre mert épp elutaznak valahova.

Van hogy pár nappal az előtt jelentik be, hogy hétvégén éjjel nem lesznek otthon és menjen anyám ott aludni.

Apám és én is bármikor megyünk segíteni, ha éppen szólnak valamiért.


Miért azokkal kivételeznek akikre bármikor számíthatnak, és miért azoknak adnak többet akik még egy fűszálat sem mozdítottak meg értük?

Még egyszer elmondanám, hogy ez a kérdés nem arról szól, hogy a pénzükre fájna a fogunk.


2017. jan. 30. 15:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
62%
Megnondjatok nekik mindezt es nem mentek gyerekre vigyazni. Babysittert is lehet fizetni.
2017. jan. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
53%

Ti nem vagytok partner nekik. Miért vegyen nektek drága ajándékot, ti mivel viszonozzátok? Miért kellene felajánlani, hogy kölcsönadnak pénzt, ha nem is kéritek? A pénzkérdés kínos téma, van, akit kifejezetten sért, ha csórónak nézik, és ennek hangot is adnak, még akkor is, ha tényleg arról van szó. Sok emberben még azért megvan a büszkeség, hogy a saját dolgait maga oldja meg, főleg, ha anyagi természetű. Én se avatkoznék bele más pénzügyeibe. Mert nem. Ahogyan ajándékozásnál is van egy limit. Nem szeretek drágábbat kapni, mint amit viszonozni tudok, és adni sem. Minek? Mindenki vegye csak meg szépen magának, amikre vágyik, amit szeretne, ahogyan én is. Felesleges "lekötelezni" mást, mint ahogy én se szeretem azt érezni, hogy na, akkor most hálásnak kell lennem.

A segítség már más. Annak kölcsönösnek kellene lennie, vagy legalábbis ellentételezést igényelne, főleg, ha még el is tolja más hétvégéjét, meg be kell miatta költözni más háztartásába. Ha meg füttyentésre ugrik anyád babysitterekedni, az legyen az ő baja. Legközelebb vagy nemet kell mondani, vagy megmondani, hogy milyen órabérben vállalja.

2017. jan. 31. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!