Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért sajnálják tőlünk a pénzt?

Miért sajnálják tőlünk a pénzt?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni, hogy ez nem egy ilyen pénzéhes kérdés lesz, mielőtt páran nekem esnének.

Csak érdekelne mások vélemény, hátha találkoztak hasonló helyzettel.

Testvéremékről lenne szó, tehetősek, nincs anyagi problémájuk, sőt még a gyerekeiknek sem lesz.

Lényeg a lényeg, mindenkinek teszik a szépet, jótékonykodnak alapítványoknak évi több milliót, barátoknak, ismerősöknek több tíz/száz ezres ajándékokat vesznek.

Viszont anyámat meg apámat és engem, szó szerint lekenyereznek ilyen olcsó 1-2 ezer forintos dolgokkal.

Mondok pár példát hogy mindenki értse:

Egy ismerős házaspárnak svájci 1 hetes nyaralást adtak karácsonyra valami síparadicsomba.

Mások laptopot, ékszereket, telefont és egyéb drága dolgokat kaptak tőlük.

Nálunk már más volt a helyzet, anyám egy gagyi, lemezből készült evőeszköz készletet kapott ami szétvágja a szádat evés közben, apám egy szúrós (tudjátok az a műanyag) pulóvert, én pedig egy tisztasági csomagot meg egy kínai mackó nadrágot.

Ez már évek óta így megy.

Viszont az már kezd egyre kínosabb lenni, hogy állandóan elvárják hogy ezekért a holmikért mi valóságos ódákat zengjünk, mennyire örülünk neki.

10x meg van kérdezve egy óra leforgása alatt, hogy "ugye milyen jó".

Anyám meg apám nem igazán foglalkozik már ezzel az egésszel, bele törődtek szerintem, de azért látom rajtuk hogy rosszul esik nekik ez az egész.

Ami még nem mellékes, hogy anyámtól elvárják, hogy bármikor ugorjon nekik ha vigyázni kell a gyerekekre mert épp elutaznak valahova.

Van hogy pár nappal az előtt jelentik be, hogy hétvégén éjjel nem lesznek otthon és menjen anyám ott aludni.

Apám és én is bármikor megyünk segíteni, ha éppen szólnak valamiért.


Miért azokkal kivételeznek akikre bármikor számíthatnak, és miért azoknak adnak többet akik még egy fűszálat sem mozdítottak meg értük?

Még egyszer elmondanám, hogy ez a kérdés nem arról szól, hogy a pénzükre fájna a fogunk.


2017. jan. 30. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Az ő pénzük, ők döntik el, hogy mirre költik. Biztos van valami amiért nem akarnak nektek adni. Kérdezd meg tőlük, itt csak max. azt tudjuk mondani, hogy irigyek, ami lehet, hogy csak a te leírásod alapján igaz..
2017. jan. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Abba, hogy ők kifelé szeretik játszani a gálánsat az nem fog változni, kár ezen gondolkozni, nem vagytok fontosak nekik. Én a legtöbbet amit tudok a szeretteimnek nyújtom, ti nem vagytok "szerettek" nekik. Két dolgot lehet tenni, ti is hasonló ajcsikat vegyetek, és az anyukád ne érjen rá vigyázni a gyerkőcre, ennyi pénzből fizessenek meg egy profit.
2017. jan. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Előfordulhat az is, hogy nem akarnak kínos helyzetet teremteni azzal, hogy ők sokkal drágább ajándékokat tesznek a fa alá, mint amire nektek telik. A baráti társaságban pedig hasonló anyagi helyzetben lehet mindenki, és ott más a "norma." Vagy szívességet viszonoztak, ki tudja, egyhetes családi síelés Svájcban milliós tétel is lehet (településtől, szállástól függően), nehéz elhinni, hogy csak úgy, ismerősnek ajándékoznak ilyet.
2017. jan. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem egy kicsit kisarkítod. Lehet az ajándék síelés részleteid sem ismered pontosan. Én egyébként sem várok el a nálunk gazdagabb rokonoktól drágább ajándékot, mint amilyent én tudok venni.
2017. jan. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy nem volt jó gyermekkora veletek? Én akkor tudnám elképzelni ezt, ha valamilyen visszafojtott harag van benne akár évtizedekkel ezelőttről.
2017. jan. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Hat igen ezt toluk kellene megkerdezni.

De tenyleh lehet hogy ugy van, hogy nem akarnak bennetket kellemetlen helyzetbr hozni, hogy draga ajandekot vesznek amit ti nem tudtok viszonozni (mondjuk csaladon belul ezt meg lehetne oldani, nalunk pl nincs belole problema hogy mi dragabb ajandekot veszunk a szuloknek, vagy a sogornomeknek, akik fiatalabbak es nem allnak meg ugy anyagilag - mondjuk nem egy laptop vagy svajci sieles ertekben, de azert mondjuk ugy, hogy normalis, nem gagyi ajandekot, persze az O izlesukhoz merten), es ugyanakkor az is lehet, hogy az "idegenekre" azert koltenek annyit, mert abban a korben ahol mozognak az a szokas, ok is ilyen draga ajandekokat kapnak toluk, es nem szeretnenek szegyenben maradni az ismerosok elott.

2017. jan. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Svájcba közösen mentek, a házaspárt szeptember óta ismerik mert a nagyobbik gyerek most lett elsős, és az iskolában barátkoztak össze.

Most karácsony előtt elhívták őket és a 3 gyereküket Svájcba úgy, hogy ők fizettek mindent nekik.

De hagyjuk is ezt a síelés dolgot, mert ez csak egy példa a sok közül.

Egész évben ez megy, anyáméknak elromlott a mosógépük, testvérem tudta hogy nincs rá pénzük, és annyi nem volt bennük hogy kölcsönadjanak 100 ezer forintot, inkább megvárták még 1 hét után hitelre vett anyum egy másikat, addig kézzel mosott.

Szó nincs egyébként arról, hogy nem akarnák a családot zavarba hozni egy "jobb minőségű evőeszköz készlettel", mert ha így lenne akkor nem kérkednének a pénzükkel, és nem kellett volna karácsonykor is 1 órán át hallgatnom azt, hogy az új húszon akárhány milliós Volvo terepjáró mennyire jó.

Pár éve megy nekik jól, mióta mondjuk úgy hogy a kiskapukat kihasználva összejöttek a dolgok.

Az is bosszantó, hogy rengeteg olyan ember veszi körül őket akikről még a vak is látja, hogy a pénzük miatt állnak szóba velük.

Ennek ellenére mégis teszik nekik a szépet.

Az meg hogy milyen "körökben mozognak" hagyjuk inkább...olcsójános prolik, akik inkább költenek a külcsínre, hó végén meg a küszöböt rágják mert nem maradt kajára pénz, mert a presztízs autó/ház -ra felvett hitel elvitte.

2017. jan. 30. 17:05
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon egyoldalú a sztori, így találgatni lehet.

Valószínűleg gyerekkorotokban te voltál az akivel kivételeztek a tesód kárára, ami aztán szépen meg is maradt benne. Tesódnak aztán bejött az élet és az elvárható minimumot adja vissza nektek, pontosan úgy ahogy vele tették anno.

A vacak ajándék kb ennyit jelent: "Tetszik a szúrós kínai pulcsi? Emlékszel hogy Peti márkás pulcsit kapott tőletek karácsonyra, én pedig egy golyós dezodort? Most rajtatok a sor, hogy jó képet vágjatok hozzá."

Anyukádék pedig azért is ugranak neki minden alkalommal, mert pont a kivételezés miatt van bűntudatuk. Ebből te gyerekként talán semmit sem érzékeltél, de attól még sanszos.

2017. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Jo, hat ertem, de tenyleg nem tudjuk sajnos...adtunk 1-2 tippet hogy mi lehet, de nyilvan nem ismerjuk az egesz csaladi hattered.
2017. jan. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
14%
Nekem is rögtön ez jutott eszembe, hogy talán te voltál anno a kivételezett kiskedvenc, és ez a tüske megmaradhatott benne. Persze ez csak tipp, nem tudhatom.
2017. jan. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!