Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos! Apukám alkoholista,...

Fontos! Apukám alkoholista, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy ez már régóta tart de eddig hittük hogy majd abbahagyja, de nem. viszont most már beteg tőle szerintem egyszerűen megőrült (néha úgy tűnik) és lelkileg nagyon bánt minket, kibírhatatlan. segiteni szeretnék de hogyan? van valami szanatórium? fizetek is ha kell de ez nem mehet igy tovább, mert ez már nem ő. és nem akar orvoshoz menni és nem hagyja ha segiteni akarunk. akkor mit tehetnénk? akármilyen megoldás érdekel
2010. máj. 6. 19:40
1 2
 11/20 anonim válasza:

Hát első sorban nagyon sajnállak:S

Próbálj meg vele beszélni!

sok szerencséét.

2010. máj. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Beszélni? meg se érti... ugy akar elválni h viszi a fele cuccainkat ami eredetileg anyáé.... na ez ellen mit tegyünk?
2010. máj. 24. 12:42
 13/20 anonim ***** válasza:

sajnálom:S

és ha akkor próbálnátok vele nyugodtan, szépen leülve beszélgetni, amikor "tiszta" egy kicsit legalább?:)

mondd neki, h nagyon szereted és fontos neked...és ha szerete, akkor leszokik az alkholról..egy őszinte, csendes beszélgetés sokat segíthet:)

sok sikert:)

2010. máj. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
ha 20szor nem probáltam akkor egyszerse. és másnapra elfelejtette
2010. máj. 24. 14:45
 15/20 anonim ***** válasza:

Itt a nyár, keressetek valami más városban helyet, ahol lehettek anyukáddal és lépjetek le. Kérjen fizetés nélküli szabit addig, ott meg keressetek valami alkalmi munkát, ha csak így lehet megoldani. Hagyjatok neki otthon egy levelet, hogy azért mentetek el, mert nem bírjátok az alkoholizmusát. Ne vegyétek fel neki a telefont, és senkinek ne mondjátok meg, hova mentek, csak max olyan barátnak, aki tuti nem árul el.

Kétségbe kell, hogy essen és végig fogja gondolni, hogy akar-e így élni egyedül, nélkületek.

Persze valaki ismerőssel tartsátok a kapcsolatot, aki találkozik vele néha és látja, milyen állapotban van, javul-e a helyzet vagy romlik.

Igazából ennek az egész felhajtásnak egy eredménye lehet, ez pedig az, hogy belegondol, hogy elhagyja a családja az alkohol miatt (ezt mindenképpen nagyon tudatosítsátok benne!!). Ha ettől nem tér észhez, akkor nem tudom, mitől...

2010. máj. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A megoldás elzárni az anyagi forrásait, a fizetését elvenni és csak kaját adni neki. Hallottam egy alkeszről, akinél válássá fajult a dolog, utána nővérénél lakott, nővére elvette a fizetését és csak kaját kapott, ha ez nem tetszett volna neki, ki lett volna dobva a lakásból. Ennek 25 éve és ez alatt egyszer sem esett vissza, azóta sem iszik. A ti esetetekben egy elhagyással fenyegetés lehetne anyuka részéről a mozgatórugó a feltételek elfogadtatásához. A lényeg, hogy pénz nélkül nem egyszerű piához jutni.
2010. máj. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A beszéd szerintem nem segít már ilyenkor. Részeg állapotban el kell vinni elvonóra. Ott vagy valami úton módon megjavul, vagy csak ideig-óráig bírja. Minket teljesen kicsinált az apánk, mire a válás mellett döntöttünk. De az sem volt egyszerű procedura. Nem akart semmibe belemenni eleinte. Azóta nem tudok róla semmit, pedig már két kisunokája is született. Biztos elitta az egész eszét, vagy szégyenli a fejét. Én mindent megtettem érte, nem sajnálom. Ő választotta ezt a sorsot, viselje. Tőlünk mindennemű segítséget megkapott 10 éven keresztül, nem kellett neki! De az én lelkem sosem felejti el a sok rosszat, amit kapott tőle!
2010. máj. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ja és szerintem aki nem élte ezeket át, az ne válaszolgasson!
2010. máj. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Mi már a végén úgy voltunk, hogy vigye azt a cuccot is, ami nem az övé! Csak már menjen. Mióta elment, mindenki élete rendbe jött. Nekem lett barátom és kisbabám, a testvéremnek szintén, anyu pedig nyugodtan jár el dolgozni és felszabadult!
2010. máj. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az én apám is alkoholista volt. Sajnos csak "volt", mert el is vitte a szenvedélye. Van 1 jó kis önsegítő csoport, az Anonim Felnőtt Gyermekek csoportja, illetve az Al-Anon (ugyanez, csak gyerekeknek). Nem tudom, hogy mennyi idős vagy. Segíteni rajta nem fogsz tudni Te, egyedül. Rengeteg könyvet olvastam erről, erről írtam a szakdolgozatomat is. Hogy hogyan hat az alkoholista szülő a családjára (és vissza). Olvass Te is, mert minél több információ birtokában vagy, annál inkább a beteg embert látod és nem a részeg apukádat. Rájössz majd arra, hogy az egész családod egy rendszerként működik: pl. nálunk így volt: apu ivott, anya veszekedett vele, én meg anya mellé álltam, erre apu még inkább egyedül érezte magát és ivott inkább, anya veszekedett............. Ebből az ördögi körből kell kilépnetek mindannyiótoknak, de ezt sztem csak úgy tudod megtenni, ha kiművelődsz előtte a témában. Fel a fejjel!
2010. máj. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!