Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos! Apukám alkoholista,...

Fontos! Apukám alkoholista, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy ez már régóta tart de eddig hittük hogy majd abbahagyja, de nem. viszont most már beteg tőle szerintem egyszerűen megőrült (néha úgy tűnik) és lelkileg nagyon bánt minket, kibírhatatlan. segiteni szeretnék de hogyan? van valami szanatórium? fizetek is ha kell de ez nem mehet igy tovább, mert ez már nem ő. és nem akar orvoshoz menni és nem hagyja ha segiteni akarunk. akkor mit tehetnénk? akármilyen megoldás érdekel
2010. máj. 6. 19:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A szanatóriumokról (sajnos) azt kell mondjam hogy jó sok pénzért kb. két hónapig leállnak az alkoholról aztán visszaesnek
2010. máj. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%
Sajnos ha ő nem akarja, akkor nem sok esély van arra, hogy javulni fog.
2010. máj. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%

A mi alapítványunkban nyílt egy rehabilitációs központ, szakképzett emberekkel, akik komolyan törődnek a betegekkel. www.remenyseg.hu. (Alkoholbetegek családtagjai részére is, mert ugye ilyenkor nem csak a beteget kell, kellene rehabilitálni, hanem a családtagjainak is fontos ha tudják, mit tehetnek.)Sajnos vannak visszaesők, de sok a gyógyult is!

Alapvetően ha ő maga nem akar változni akkor nagyon nehéz a helyzet. VISZONT!! Tényleg készséggel segítenek a kollégák bármiben, kiknek az elérhetőségét megtalálod a honlapon. Pontosan nem tudom mennyibe kerül, az biztos, hogy az állam is támogatja. Mindenképp nagyon sok törődést igényel, és ezt "képzetlenül" nem sokáig lehet bírni, előbb utóbb rámegy a család minden idege, vagyona!

2010. máj. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
Ja bocsi, lemaradt, hogy az addiktológiai szolgálat menüpont alatt találod az infókat... [link]
2010. máj. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Próbáljátok meg kihívni hozzá a háziorvosát, hatásosabb esetleg, ha olyankor mikor részeg, hogy ő is lássa milyen olyankor. Bántalmazni szokott benneteket? A doki meg fogja tudni mondani, hogy hova tudnátok elvitetni egy kis elvonóra. Hátha ott tudnak hatni rá az orvosok. Nem csak fizetősek vannak.
2010. máj. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat! a háziorvoson mi is gondolkodtunk már... de nem bánt minket. egyébként felvesszük diktafonra ha ordibál, már van néhány anyag
2010. máj. 6. 21:28
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Jó reggelt, felébredtél? :) "eddig hittük hogy majd abbahagyja" . . . .

Nem fogja, amíg nem akarja. És a háziorvossal sem tudsz ráijeszteni. Az én apám bekómált a piától, a mentő vitte el (tudni kell, hogy hajlamos az epilepsziára), és annyi hatása volt, hogy amíg tele volt tömve gyógyszerekkel nem ivott (kb. fél év). Utána ugyan úgy, és azóta is . . .

Egy valamit kell megjegyezni:

Ha ő nem akar, akkor SOHA nem fog leszokni róla!

Bár ezt is többnyire azok értik, akik benne vannak, ebben nevelkedtek.

És amíg ő nem akar, addig Te sem tudsz segíteni, ha a fejed tetejére állsz, akkor sem.

Nem elkeseríteni akarlak, de sajnos ez a valóság!

2010. máj. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém.

Nagyim és a nagybáttyáim (anyám és apám felőli)is azok voltak. Nem tudtuk őket megmenteni, bár csak visszfordíthatnám az időt.

Az állami szanatórium nem jó, szerintem a magánokban érdemes.

Viszont hallottam olyat, hogy egy apa ivott, elvált tőle a neje, elköltözött a gyerekekkel, utánna az apa ezért észhez tért és újra egy család lettek.

2010. máj. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondtam, hogy a háziorvos fog rá hatni, mert sajnos ilyenkor senki nem tud rájuk, hanem azt, hogy a házidoki talán tudna ajánlani olyan helyet, ahol az ilyen szenvedélybetegeket kikezelik. Lehet, hogy nem fog örökre leszokni az italról, de hátha egy kicsit észhez térne. Sajnos nagyon rossz a törvény itthon, mert amíg tettlegességig nem fajul a dolog, addig nem akarnak csinálni semmit. Hidd el tudom mit érzel, én is ebben voltam nagyon sok évig. Csak persze mindig bízik az ember, hogy hátha. Szerintem érdeklődd meg a házidokinál, hogy szerinte mit lehetne tenni. Kitartást kívánok nektek!
2010. máj. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám is alkoholista volt, aminek végül válás lett az eredménye.

Ha ő maga nem akar megváltozni, akkor nem fog sikerülni... sokszor az ilyen emberek még csak nem is veszik észre, hogy alkoholistákká váltak.

2010. máj. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!