Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a szeretetigényt...

Hogyan lehet a szeretetigényt magunkban kielégíteni?

Figyelt kérdés

Óriási ragaszkodás és szeretetigény van bennem.

Gyerekkoromban a családom ezt nem elégítette ki, sosem öleltek meg, sosem volt jelen nálunk a szeretet.

Huszonéveim elején járó lány vagyok, komoly kapcsplatban már egy ideje.

Amikor a kapcsolatomban megéreztem, milyen az, amikor kifejezhetem a szeretetem és viszontszeretnek, akkor ez a vágy mégjobban erősödött bennem.

A párom viszont sokkal kevésbé igényli ezt, neki van egy egészséges családi háttere, az én ragaszkodásom sokszor terhes számára és hiába beszélgettünk erről többszpr is egymással, továbbra is sok veszekedés kiindulópontja ez az egész.

Én megértem őt, tudom hogy igyekszik, hogy sokszor kimutassa a szeretetét, de nekem sajnos ez nem elég.

Nem akarom őt megfojtani és eltaszítani ezért szeretnék valami alternatívát találni, amivel ezt az óriási szeretetéhségemet kielégíthetném.

Kutyám van, de sajnos hiába ölelgetem, az nem ugyanaz és nem segít... Vannak hobbijaim, tanulok, de ezekben nem találom meg a szeretetet, csak lefoglalnak. Vannak barátaim is, de hozzájuk nem állok olyan közel, alapjáraton elég zárkózott vagyok, mástól nem igénylem a szeretetet, csak a páromtól.

Kicsit hosszú lett a kifejtésem. Köszön, ha elolvassátok, minden tanácsnak nagyon örülnék :)


2017. jan. 29. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elmehetnél szeretetotthonba is vagy olyan gyerekek közé,akik valóban nem ismerik azt a szót,amire szükségük lenne.

Bennem is van ilyen vágy,csak nekem nincs rá lehetõségem, hogy megvalósitsam.

2017. jan. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is hasonló helyzetben vagyok, nekem is 3 éve van barátom, de ő sem igényli annyira a törődést, az ölelést a puszit stb, úgy mint én.

Ezáltal, én miatta lettem szeretet hiányos...


Én pl sokszor a barátnőimet szoktam ölelgetni, és ez jól esik, sokszor fel is tölt újra szeretettel.

Vagy a cicámat simogatom, ölemben pihizik és dorombol *.*

Ez tényleg nagyon jó érzés hogy ha szeretet hiányod van :)

23 l

2017. jan. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2.: furcsa, de másokkal kifejezetten távolsáhtartó vagyok, utálom, ha a közelembe jönnek, pláne, ha hozzám is érnek :D sajnos macskaszőr allergiám van...pech


1.: ez nagyon jó ötlet, köszönöm! Emlékszem, egyszer az osztállyal voltunk egy down kóros otthonban játszani és irtó jó érzés volt. Azt hiszem, ennek utánanézek

2017. jan. 29. 14:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Tanulj meg meditálni.
2017. jan. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!