Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom nem fizet gyerektart...

A barátom nem fizet gyerektartást már két éve. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
hogy müködik ez folyamat hol tudom feljelenteni hogy fizessen.és meg is papjam a pénzt a gyerekemre.nemtudom eltartani ,és kevés a segélyem is.40ezer forintból élek.és a nem segit a gyerekem apja semmit.segitsetek hogy tudom behajtani a pénzt a gyerekre.
2010. máj. 6. 10:21
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinrk ennyiböl már tudom mit kell tennem .köszönöm tényleg.
2010. máj. 6. 10:55
 22/23 anonim ***** válasza:

1. szükséged van bírósági végzésre, amiben megállapítják a gyerektartást, ha ilyened nincs, akkor pert kell indíts a gyerektartás megállapításáért a bíróságon

2. ha van végzés, és van bejelentett munkahelye, akkor elküldöd nekik a végzés másolatát és a számlaszámod

3.ha van végzés, de nincs bejelentett munkahelye és nem fizet, akkor besétálsz a rendőrségre és feljelentést teszel a gyerektartás nem fizetése miatt, majd elmész a bírósági panasznapra és a bírósági végrehajtóhoz

4. igen, ha nem fizet és feljelented, akkor előbb utóbb lesittelik

5 ha nem fizet kérheted az államtól, hogy megelőlegezzék, de utána majd szépen behajtják rajta

2010. máj. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
A barátod? Tehát jártok még? Akkor miért gond??
2010. máj. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!