Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van időtök család mellett...

Van időtök család mellett magatokra?

Figyelt kérdés
Pl kisgyerekek, munka, esetleg másodállás mellett mennyi időtök marad magatokra? Nekem sok szabadidőm volt amig nem dolgoztam. Most dolgozom, 6 napot a héten 8 órában. Mellette képzem magam, hogy jobban fizető állásom lehessen hamarosan. Nem könnyű. Amikor szabadidőm van akkor leginkább alszom hogy tovább tudjak működni mivel minden nap korán kelek. És igy körbe. Nincs időm azokra a dolgokra amiket szerettem csinálni, pl olvasni, játékot játszani. Minden tevékenységem muszáj cselekedet, hogy lehessen egy jobb jövője a családomnak ha lesz. Nem tudom később hogy lesz. Lesz-e időm újra olvasgatni pár órát vagy leülni és csak nézni kifelé a fejemből? Vagy ez aztán már nem nagyon lehetséges? Nem tudom mi lelt, elfogott valami nosztalgia. Talán mert nemrég még temérdek időm volt most meg örülök ha ágybaeshetek este. Mi lesz még ha saját háztartásom lesz stb. Ti hogy éltétek meg ezeket a változásokat az életetekben?
2017. jan. 8. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam sokáig.


"hogy lehessen egy jobb jövője a családomnak ha lesz"


Én is erre gondoltam, de nem lett sajnos. És már valószínűleg nem is lesz. Egy válás után, 36 évesen, több féle pszichiátriai betegség mellett egyre kisebb rá az esélyem. Sajnos. Így megpróbálom úgymond unortodox módon élvezni az életet, de érzem, hogy ez így nem az igazi. Hiába van lóvé rogyásig, új családi ház, sokmilliós sportkocsi, nulla hitel, egyedül maradtam, és így gyakorlatilag szart nem ér az életem. Már azt sem tudom, mi az ok, és mi az okozat...

2017. jan. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem van, bar szerencsere segitsegem is van.

Heti haromszor 2 orat vagyok tavol, amig edzoteremben vagyok. Ilyenkor a nagyobbik gyerek, vagy a ferjem vigyaz a kicsire.

Alvas elott olvasok 15 percet minden nap.

Hetvegen is jut ido, ilyenkor alszom ebed utan kicsit. Fodraszhoz, kormoshoz havonta megyek, ide viszem a kicsit is magammal.

2017. jan. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem ikreim vannak, 2 es fel evesek. Mivel kulfoldon elek, igy 7 honap utan vissza kellett mennem dolgozni, m itt csak ennyi a szulesi szabi. A parommal felvaltva oldjuk meg a gyerekfelugyeletet. Eleg nehez es nagyon jol kell tudni menedzselni a dolgokat, h ugymond mindenre legyen ido. En napi 8 oraban dolgozom, utana a gyerekekkel foglalkozom, ebedet, vacsorat keszitek nekik, jatszom veluk. Magamra csak annyi idom van, amennyi ahhoz szukseges, h meg nonek erezzem magam :D ERtem ezalatt, szortelenites, neha fodrasz (kb evente 2-szer, m ennyi eleg), hajfestes. Es meg tanulok is mindemellett, de sajnos arra mar nem sok ido marad. Szerencsere a vizsgakat tudom tolni. A hobbijaimat sajnos egyelore el kell felejtenem, m arra mar vegkepp nem jut ido. Abban remenykedem, h ha kicsit nagyobbak lesznek, es mennek oviba, akkor mar tobb idom lesz magamra. De egyelore ez egy ilyen idoszak. Nehany ev es vege :)

Hogy hogyan eltem meg?...Hat, az elejen nehez volt, m erre nem lehet felkeszulni. Mentalisan kell az agyadat arra atallitani, h a gyerek van elso helyen es koreje kell szervezni a napi teendoket.

Amugy a parommal is igyekszunk olyan programokat szervezni, ami kicsit a hobbink is es a gyerekek is reszt tudnak venni benne ilyen kicsikent, pl setak, termeszetjaras, kirandulas. Ilyenkor sokat vagyunk a levegon. Most kezdenek a gyerekek abba a korba lepni, amikor mindenfele kreativ dolgot lehet veluk csinalni, pl gyurmazas, rajzolas, festes. En ezeket is szeretem es szivesen tanitom az ikreimnek is. Nem olyan nehez, csak meg kell talalni az egyensuyt akozott, h csaladod van, es akozott, amit szeretsz csinalni.

2017. jan. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!