Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha már a barátok is cserbenhag...

Ha már a barátok is cserbenhagynak, mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Van egy szörnyű rossz házasságom. 3éve tart és nem tudok neki véget vetni. nem tehetem, sok mindenben kötődöm a férjemhez ill függök tőle. Nem az anyagiakra gondolok, mással tart a kezében, erre most nem térnék ki. MIndent kénytelen vagyok tűrni neki, állandó félelem így az életem. Mivel tudja, hogy nyugodtan visszaélhet a helyzetével, meg is teszi. Sokszor bántott, nem csak verbálisan. Sokszor megcsalt, bár ennek én mára már csak örülni tudok.

Pár napja panaszkodtam egy barátnőmnek, az újabb méltatlan sérelem és megaláztatás miatt. Erre tegnap este, egy "baráti" összejövetelen szépen elmesélte a páromnak, hogy " elégedetlen vagyok vele és panaszom van rá" ! 2 éve ismer minket, azt hittem barátok vagyunk. Abból a szempontból megértem a szkepticizmust, hogy a külvilág felé álompárt alkotunk. Viszont ezzel a döféssel csak rontott a helyzetemen, otthon is és lelkiekben is. Hát tényleg nincs senki a világon akire számíthat az ember?


2010. máj. 3. 20:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%
Szüleiddel beszéltél már?
2010. máj. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
nem tehetem. egy világot rombolnék le bennük
2010. máj. 3. 20:57
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan képzeled a jövődet?

Nem tudjuk, mi az a szoros kötődés, ami miatt együtt kell maradnotok, de ha így van, akkor nem látsz esélyt arra, hogy rendezzétek a problémákat?

Ilyen nincs, hogy panaszkodsz, de semmi előre mutató magatartást nem tanúsítasz! Talán a barátok is ezt unják, és esetleg azért hozta fel a barátnőd a témát, mert így akart Nektek segíteni. Valamit lépni kell. Én személy szerint afelé mennék, hogy megoldjátok a bajokat.

2010. máj. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet, de valószínűleg egyedül bennük bízhatsz mindezek ellenére.

Ne légy naív, az ismeretség hosszúsága nem egyenesen arányos a bizalom nagyságával!

2010. máj. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Sajnos már problémák rendezésére nincs mód. Én már rég mennék, de a férjem ragaszkodik hozzám. Valami furcsa, beteges módon nem akar elereszteni. Gondolom kényelmes neki, hogy van aki kénytelen nekimindenben engedelmeskedni.
2010. máj. 3. 21:03
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
hát aki színjátékot játszik...lehet a barátnőd azt hitte csak jót tesz ha elmeséli a párodnak hogy te boldogtalan vagy. amúgy meg nem hiszem , hogy ezt tűrnöd kéne. nem tudom mivel zsarol a férjed, de egy biztos annál rosszabb semmi nem lehet , hogy szenvedve éld le az életed! és tényleg a szüleidre valószínű számíthatnál, hidd el ők melletted állnának. csak hát néma gyereknek az anyja sem érti a szavát.
2010. máj. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Ilyen nincs! Ha ennyire rossz a helyzet, akkor légy erős, szedd a cókmókod és menj! Hagyj ott mindent, majd csak lesz valami, kérd a szüleid segítségét, és a barátaid is segíteni fognak, biztosan. Ne hidd, hogy Édesanyád nem érzi, hogy gond van. Tudja, ez biztos. És tuti számíthatsz rájuk, most ne azt nézd, hogy mit szól a külvilág! Fenéket, a Te életedről van szó, akárhány éves is vagy, nem élheted le szenvedésben.

Ha tényleg nem lehet sehogy helyre hozni, akkor menj.

2010. máj. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
az fáj a legjobban, hogy én szerettem és őszinte voltam. valakinek el kellett mondanom mi történt velem. Ráadásul kértem, hogy maradjon köztünk a dolog, inkább irányítsa úgy a találkozásainkat, hogy a lehető legtöbb időt tölthessem vele. Ha kapok pár óra szabadságot, már az is nagy segítség. ezt nem vette komolyan.
2010. máj. 3. 21:08
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Ott van a baj hogy érzelmileg függsz tőle.

Ez a te életed küzdened kell magadért, ne hagyd hogy tönkre tegyen. Ne keres kifogásokat, a szüleid felnőtek nekik a te vagy a legfontosabb, legyél önző és erősebb.

Állj ki magadért és hagyd el.

2010. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ezt az "egy világ omlana össze a szüleimben, ha tudnák az igazságot" - dolgot... miért gondolod, hogy nekik az a jó, ha átejted őket? Elvileg nekik a saját gyerekük boldogsága a fontos, nem? Nyilván számíthatsz rájuk, mondd el nekik a gondjaidat. Ha segíteni nem is tudnak, megkönnyebbülsz.

Ami a férjedet illeti: elsőre én is azt mondtam volna, próbáld rendbe hozni, de te azt mondod, a kapcsolat már menthetetlen.

Ha így van, akkor lépj ki belőle, ne csinálj magadból önként áldozatot meg mártírt, mert az szánalmas.

Fogalmam sincs, mire célozgathatsz, amikor azt mondod, a markában tart, de bármi is legyen az: nézz szembe vele, ha olyan dolog, akkor vállald fel, utána könnyebb lesz.

Minden csoda 3 napig tart, bármi is legyen az a titkos dolog, hamar elfelejtik az emberek.

Ha tudod, hogy neked nem jó a férjed mellett és rendbe sem akarod már hozni a dolgot, akkor állj talpra.

2010. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!