Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztszülő-váltás?

Keresztszülő-váltás?

Figyelt kérdés

Tudtok ilyen lehetőségről, hogy a keresztlevélen ne a mostani keresztanyu neve szerepeljen? 3 éves múlt a lányom, egy közeli ismerőst kértem föl keresztszülőnek, majd rájöttem, nem kéne, beszéltünk, de a nő ragaszkodott ahhoz, hogy ő legyen a keresztanyu.

Azóta láta kb 3-szor a gyereket. Nemrég volt a 3. szülinapja, most meg karácsony, a lányomat le se tojja.

Természetesen nem ajándékokra utazom, hanem emberi kapcsolatra, mert nincsenek rokonaink. A gyereknek jó lenne ......



#keresztaszülő-váltás #keresztlevél-átírás
2016. dec. 29. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

És mit számít a papír?


Az én keresztanyám non-officiálisan az öcsém és két unokatestvérem keresztanyja is. Mindannyian körinek hívjuk. Ő nem tesz különbséget köztünk, míg a papírosok le sem sz.rj.k a.többieket.

2016. dec. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
27 évem alatt én is kb. 3* láttam az enyémet. de nem nagyonérdekel, tök mindegy mi van a papíron!
2016. dec. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Csináljatok egy szerényebb bulit, ahol kijelentitek, hogy ezentúl nem Mariska, hanem a Juliska a keresztanya és kész!

Ha a Juliska keresztszülőként fog részt venni a gyerek életében, akkor egy 3 éves simán így fogadja el.

2016. dec. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Vissza kell csinálni az időt és mást megkérni, hogy a gyereket ő tartsa a keresztvíz alá.
2016. dec. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem, ilyen nincs. A keresztség szentségét nem változtathatod annak megfelelően, hogy hülye döntést hoztál vagy sem.
2016. dec. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
A keresztszülő feladata az, hogy hitre nevelje a gyereket. Nem az, hogy társasága legyen a magányos anyának.
2016. dec. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Most írod, nincsenek rokonaitok. Ki lenne a kiszemelt?

Van egyáltalán, akire gondoltok? Ez nem egy papíron múlik, ha élményeket akarsz a gyereknek. Ha nincsenek rokonaid, barátaid, akkor kitől várod ezt?

2016. dec. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
A "papíron" nem lehet megváltoztatni. A keresztelési anyakönyv ugyanúgy működik, mint a házassági. Ott se tudod a tanú nevét "lecserélni", mert egyszerűen azt kell beírni, aki akkor ott volt, mint tanú.
2016. dec. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem. Meggondoltad magad meg a keresztelo elott, de rabeszelt? Most kiradiroztatnad az egyhaznal? Mi ez az egesz? Szegeny kislanynak tenyleg nem artana a jo társaság, mert az anyukája is fura egy kicsit. De azt nem igy fogod megteremteni...
2016. dec. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

Mennyire vagy vallásos? Minek annyira a keresztszülőn agyalni? Semmi baja nem lesz ha ez kimarad az életéből. Nekem anyukám testvére a keresztanyám (a volt férjét sose tartottam keresztapának úgyhogy az nekem nem volt) de azon kívül hogy keresztanyunak hívtam kb semmiben sem volt különb mint egy közeli rokon persze nagyon szeretem meg minden, sokszor találkozunk de mint "keresztanya" nem sokat mond ez a megnevezés. (sokáig azt hittem hogy anyai ágról a testvért jelenti)

Legyen a gyereknek aki szereti és a szülei mellett még törődik vele. Az már tök mindegy, hogy keresztszülő, nagyszülő, mostohatestvér, unokatestvérek...szerintem nagyon nem számít mi van a papíron


Szigorúan vallási szempontból sajnos nem tudok nyilatkozni (minthogy valaki írta hogy neki kéne a hitre tanítania vagy mi)

2016. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!