Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt az édesapám egy hete....

Meghalt az édesapám egy hete. Hogyan vészeljük át?

Figyelt kérdés
Én voltam vele ápolásin, hosszan tartó súlyos betegségben hunyt el. Hogy lehet ezt feldolgozni? 29N
2016. dec. 12. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
közhely, de az élet megy tovább. A nap este ugyanúgy lenyugszik, mint ahogy felkell, azt nem érdekli semmi és senki problémája. Egyén függő, lehet hetekig, hónapokig, vagy évekig fogod gyászolni.
2016. dec. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

részvétem, bár tudom, hogy nem sokat ér. Röviden: a hosszú és súlyos betegségek rengeteg fizikai fájdalommal és még több lelki fájdalommal járnak. Hidd el, hogy Neki jobb, már nem fáj.

Az enyém 1,5 éve halt meg rákban, ha akarsz erről beszélni, priviben megtalálsz.

22n

2016. dec. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia ! Az én édesanyám 2-éve hogy elhunyt.Ugyanígy ápolásidíjon voltam vele itthon.Láttam őt haldokolni,szenvedni.Egy trauma volt az egész.Sokáig nem mertem aludni,mert volt hogy vele álmodtam.Akkor még alkoholt is ittam.Hibáztattam a mentősöket,hogy soká érkeztek.Haragudtam a világra.Idén november 22.én volt két éve.Igazábol most így két év után fogadtam el,hogy ebben az életben már nem találkozunk.Hiszek a lélek hallhatatlanságában ! Abban,hogy újra leszületik a földre egy másik testben.A szem tükrében című film végén sírtam.De az igazolta azt amiben előtte is hittem.Őszinte Részvétem ! 38 F
2016. dec. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Régen volt. Tényleg nem tudom, hogyan sikerült. De sikerült. Nektek is sikerülni fog. Légy türelmes magadhoz. Adj időt magadnak. Sokat.

Őszinte részvétem.

2016. dec. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyes, hogy te mekkora érzéketlen pöts vagy...


Kérdező, nehéz lesz, néha iszonyúan. ha tudtok, beszéljetek rola sokat, idézzétek fel a szép emlékeket, a vicces dolgokat, és ha sirni kell, ne fojtsátok el, könnyiti a gyászt.


Én sokszor járok ki anyához, beszélek hozzá gondolatban, emlékezek. 13 voltam mikir meghalt, de nincs nap, hogy ne gondolnék rá.


27n

2016. dec. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Beszélgessetek róla, családi szinten úgymond. A beszélgetés rengeteget ér. Két nagyszülőm halálát láttam saját szemmel, az egyikük halálát én kellett, hogy elmondjam a saját szülőmnek, aki ugye nagyszülőm gyermeke. Azóta nem feledtem a jelenetet, bár soha senkinek nem említettem mit éreztem. Ennek ellenére a beszélgetést javaslom
2016. dec. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!