Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi baja lehet szerintetek?

Mi baja lehet szerintetek?

Figyelt kérdés

A fiam (18) mostanában furcsán viselkedik. Például tegnap este a lányom (13) megkérte, hogy maradjak vele egy kicsit a szobában, a fiam pedig ott állt a szoba előtt és vörös, könnyes szemmel nézett minket. Az utóbbi időben zárkózott lett és szinte mindig könnyben van a szeme és fogyott is, a tanárok egyre többet panaszkodnak, hogy nem tanul és nem hallgat. Az apjával mindig csak nevettek mindenen (még a semmin is képesek voltak nevetni), most már nevetni se akar akármilyen viccet mond neki. Egyre kevesebbet beszél, szinte meg se mer szólalni és próbálja elkerülni a társaságot. Nem történt mostanában semmi amiért ilyen lehetne.

Szerintetek miért ilyen?


2010. máj. 2. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom,de szerintem nem ártana neki egy pszichológus.
2010. máj. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
lehet hogy füvezik vagy drogozik. a vörös könnyes szemböl legalábbis erre gondolok.
2010. máj. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha megkérdeznéd tőle?

Egyébként, az , hogy te úgy tudod, hogy nem történt vele semmi, nem azt jelenti, hogy tényleg nem történt vele semmi. Lehet, hogy csak ne mondta el..

2010. máj. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Vidd el pszichológus.Mondd neki hogy aggódsz érte és szeretnéd ha elmenne nem fog neki tetszeni de jót fog neki tenni.
2010. máj. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg depressziós. Nem akarlak megijeszteni, de tényleg keressetek fel egy szakembert. Lehet, hogy nagy rajta a nyomás. Nekem munkatársam volt depressziós, a végén már nem bírta cérnával és öngyilkos lett most három hete. Azóta sem értjük, hogy miért nem figyeltek rá jobban a családjában.
2010. máj. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell egyből orvoshoz rohanni vele.

Nyugodt környezetben üljetek le, vagy próbáljon beszélni vele az a családtag, aki közelebb áll hozzá.

Most érettségizik? Vagy csak fog? Megijedt az elvárásoktól? Lehet, hogy lány van a dolog mögött. Sokszor a kamaszok mindenben a "világvégét" látják, pedig a dolog egyszerűen megoldható.

2010. máj. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem két esélyes a dolog. Vagy drog, mert az valóban okozhat vörös, könnyes szemeket, vagy valami lelki probléma, szóval szerintem először nem ártana neked elbeszélgetni vele, és egyáltalán megfigyelni, hogy a szemeit leszámítva tapasztalsz e más furcsát is rajta (viselkedésében főleg), ha pedig nem, akkor vidd el pszichológushoz.
2010. máj. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Neka ***** válasza:

Én sem szeretnélek megijeszteni,DE

23/nő vagyok, nálam 17/18 évesen történt,amit leírtál: depressziós lettem. Eleinte nem értették a szüleim, hogy mi pontosan ez a betegség. Pszichiáterhez vittek, állandóan rossz kedvem volt,sokat sírtam, elkezdődött egy rémálom. Csak zuhantam és már nem tudtam kontollálni a dolgokat, aztán pedig nem érdekelt semmi és senki. MInden érdeklődésem elveszett a dolgok iránt, emellett útáltam magam és azt, hogy a szüleim beleőrülnek az állapotomba, nem tudták mit tegyenek, csak romlott a helyzet. Kaptam nyugtatót, altatót, semmi nem használt,fogytam 15 kilót. Már nem éreztem jót, csak gyötrelmet, és az a furcsa, hogy nem tudom mai napig, hogy hogyan jutottam odáig és, hogy sikerült talpra állni. Azóta hiszek Istenben.

Eltelt 1-1,5 év és bekövetkezett az öngyilkossági kisérletem: bevettem 60 szem erős nyugtatót és altatót, majd, hogy tuti legyen felvágtam az ereimet.

Bevittek a kórházba, 3 napig voltam kómában, magamhoz tértem és nem tudom, hogy és miként,de akkor fogtam fel, hogy mit tettem és, hogy minden ember aki szeret, ott sír az ágyam felett és ébresztget, hogy nehogy örökre elaludjak. Soha nem felejtem el és mai napig egy felsőbbrendű segítségnek tudom be az egészet, de letettem a nyugtatót amint hazamentem drasztikusan. Kezdtem kitisztulni, nehéz volt. És azóta nagyobb az akaratom ,mint valaha. A családom segített és persze én magamon,de még mindig hihetetlen és annyira távoli ami volt.

Nem beszéltem róla senkinek, új életet kezdtem és nem engedem, hogy megint elhatalmasodjon rajtam. Most jelentkeztem egyetemre, jó állásom van, mindig tele vagyok célokkal és álmokkal.

Mindig beszélgess a gyermekeiddel és ha így viselkedik 18 éves fiad,akkor baj van. De nyugtatót ne engedj neki. Vannak gyógynövények és persze a szereteted. Te nagyon jó anyuka lehetsz, ha ezeket észrevetted és nyugtalanít. Sokat beszélgess vele NE engedd bezárkózni!

Bocs, hogy leírtam az én történetem, remélem nem ijesztettem rád. Nem minden 18 évessel történik ez és mint írtam a szeretet és a törődés a legnagyobb segítség és persze az életcél, az álmok...

2010. máj. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már jobban van, de arra még mindig nem jöttem rá, hogy mi volt a baja, de ő sem akarja elmondani...
2010. máj. 5. 20:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző is leírja, sok tizenévessel előfordul, hogy depressziós lesz. Ez lehet alkalmi, de lehet - sajnos - egy komolyabb betegség, a skizofrénia első stádiuma is.

Persze nem ijesztgetni akarlak. De annyit azért el kell érjél a fiadnál, hogy az okot -ami nagyon sokszor csak "képzelt sérelem" (lásd Benedek István "Aranyketrec" és más, pontosabb leírások), amiknek ki kell fejeződniök!

Arra gondoltam, írj neki egy levelet, (nem géppel, nem E mail-t, hanem csak úgy kézzel), és tedd be a szobájába amikor nincs otthon. Ez nagyon megható lehet, a gyerek elérzékenyülhet, ha látja, mennyire bánt a viselkedése. És leírva neki is könnyebb lesz, mint élőszoban! (Az én kamaszlányomnál ez bevált).

Aztán meglátod, hogyan reagál, és attól függoen kezdj gondolkodni az esetleges orvosi beavatkozáson. Te ismered (már amennyire egy kamaszgyerek gondolkodásmódját ismerni lehet) a fiadat, úgy írj neki, hogy érezze az aggódást is, meg a szeretet is!

Sok sikert, átéltem a Te mostani helyzetedet, mi sikeresen kilábaltunk belőle, de a levelem nagy lökés volt egymás megértésében!

2010. máj. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!