Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék gyereket örökbe...

Szeretnék gyereket örökbe fogadni? .

Figyelt kérdés
Hol tudok m.o-n árva gyereket örökbe fogadni ? Mi kell hozzá , milyen családi körülmény és milyen papirok ? (magyar állampolgár vagyok , nagykoru (24 éves) jelenleg nem házaságban de páromal élek ) Valaki feltudna világositani erröl ? illetve lehet 6-10 év körüli gyereket is örökbe fogadni ?
2010. ápr. 30. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Az érdeklődés alapján kérdésedre válaszolva; igen, szerintem Te szeretnél gyereket örökbefogadni.
2010. ápr. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen bármilyen korú gyereket örökbe tudsz fogadni.

A korod megfelelő, de szerintem előnyben részesítik a házaspárokat. Bizonyos anyagi feltételeknek meg kell lennie. saját ház, összkomfortos, legyen a gyereknek saját szobája, stabil munka, illetve anyagi körülmény, rendezett családi háttér. Szerintem a gyámhivatalnál, vagy a gyermekotthonokban kell elindítani a dolgot. Bár egy ismerősünk a református egyházon keresztül fogadott örökbe gyereket.

Sok sikert.

2010. ápr. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
azért valóságban nem úgy van,hogy bemész egy árvaházba,ahol nyüzsögnek a kis árvák és te választasz egyet. sokan ezt hiszik ugyanis. ha nagyobb gyereket fogadnál örökbe,szinte biztos,hogy rossz családból,bántalmazó szülőktől bírósági úton elvett gyermeket ajánlanak fel,akivel rengeteg szörnyűség történt már rövid életében. minket nagyon megpróbáltak erről lebeszélni,óriási empátiát és szeretetet igényel egy ilyen gyermek,és nem biztos,hogy a kamaszkort gond nélkül átvészelitek. nem eltántorítani akarlak,csak a rózsaszín ködöt oszlatni.
2010. ápr. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban előnyben részesítik a házaspárokat, de általában mindenki csecsemőt szeretne örökbe fogadni, nagyobb gyerekeket már nem. Tehát, ha te nem pici babát szeretnél, az előny lehet az örökbe fogadásnál. Van valami korhatár, hogy minimum és maximum mennyi korkülönbségnek kell lennie a gyerek és az örökbefogadó között. Érdeklődj a gyámhivatalnál, mert ezek a szabályozások is változnak, és nem is minden "jön ki" a köztudatba.

A szomszéd faluban van egy egyedülálló nő, aki 4 éves kisfiút fogadott örökbe. Szóval neked is van esélyed.

2010. ápr. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Min. 16 évvel, max. 45 évvel kell idősebbnek lenni, mint a gyerek. Szóval neked 24 évesen a legnagyobb gyerek, akit örökbe fogadhatsz, 8 éves.
2010. ápr. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt nézz szét.

2010. ápr. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon becsüllek ezért a döntésért, mi is gondolkodunk a férjemmel, és igen mi is kb. ilyen korban. És éppen azért, mert igen is lehet szeretni őket, illetve mindenkinek csak a csecsemő kell, és ők is gyerekek és lehet szeretni őket, megérdemlik, hogy boldog családban éljenek. Csak azért nem kellenek, mert már "idősek". Ez itt a baj szerintem. A menete nagyjából ugyanaz lehet amit leírtak fent, az hogy ti nem vagytok házasok szerintem nem nagy hátrány.

2010. ápr. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A testvéreméknek évekkel ezelőtt az örökbe fogadásról szólt az életük.Nem könnyű,sőt inkább úgy írom iszonyú nehéz.

Ők házasok,és orvosi papírokkal tudták bizonyítani,hogy nem lehet gyermekük.Mivel 30 évesek voltak először elutasították őket avval,hogy fiatalok és lehet saját gyermekük.Szóval amikor bizonyították,hogy nem lehet akkor kezdődött el az egész kálvária.

Kijöttek tanulmány nézésre.Megnézték,hogy van e SAJÁT házuk ami megfelelő arra,hogy egy gyermek normálisan nevelkedjen..Figyelembe vették a házaspár munkahelyét,fizetését.Számított,hogy van-e hitelük,ha igen nem fog-e gondod okozni egy gyermek érkezésével.Nagyon sok beszélgetés,pszichológiai vizsgálat a lehetséges szülőkkel,meg velünk rokonokkal...persze ez több hónapig tartott,és nagyon sok pénzbe is került..(különböző engedélyek,iratok,okmánybélyegek összege)

Amikor végre kiderült,hogy alkalmasak,hogy szülők legyenek akkor kiderült,hogy lejártak az engedélyek így újra fizetni kellett.Amikor már tényleg minden oké volt akkor jött a "hideg zuhany".

A tesómék kinéztek egy pár hónapos kislányt.Ők is nagyobb gyermeket akartak(5-6 éveset) de kiderült,hogy a legtöbb gyermeket csak mint nevelő szülők vihetik el(akkor gyorsabb is a folyamat) de ők örökbe akartak fogadni,akit fel akartak nevelni,aki őket tekinti apának,anyának.Aki majd idővel az "apuka" nevét viseli.

A kislány akit kinéztek talán 5-6 hónapos volt.Végig érte ment mindent.A tesómék állandóan bent voltak nála ,és már alig várták,hogy haza vigyék..Amikor megjött az engedély a kislány majdnem 2 éves lett.Mikor megvolt az időpont melyik nap viszik el,akkor kiderült,hogy az édesapja lemondott jogilag a gyermekről,de az anyja nem,és nem is hajlandó..Így felvilágosították a tesómékat,hogy elvihetik a kislányt de csak mint nevelőszülők..Kiborultak,de elvitték,mert arra gondoltak,hogy idővel majd lemond az anyja róla,ha megtudja jól él a lánya..(Nagyon édes lányka,tényleg imádni való,és a gyerekeim is imádják.)

2 éve indult első osztályba amikor megjelent az ügyvéd,hogy köszönik szépen,hogy eddig szépen nevelték,de az édesanyja igényt tart rá.Ugyanis az anyja jó körülmények között él,talpra állt,és az új családjával ők akarják nevelni a gyermekét.Az ügy bíróságra került..A pert a testvéremék elvesztették.Vissza kellett mennie a kislánynak az igazi anyjához.(hozzáteszem,hogy tényleg szép házba,jó körülménye közé ment) vagyis ugyanazt a jómódot tudták biztosítani amit a tesómék...A nevelőszülőknek ezt tudni kell,és mondták is nekik,hogy bármikor érte jöhet az igazi szülő,ha megfelelően tud gondoskodni a gyermekéről..Gondolom nem kell leírom,hogy most hogy vannak a tesómék?Egy világ omlott össze bennük..

Mondták nekik,hogy vannak még olyan gyermekek akiket mint nevelőszülő rögtön,soros kívül kivihetnének..de nemet mondtak...A kislányt lassan 1 éve nem láttuk,mert külföldre mentek új életet kezdeni..

Kérdező!

Nem lesz könnyű dolgod...örökbe fogadni nem nagyon fogsz tudni,mert a sok édes gyerekről a szülők nem mondtak le.Ha meg vannak ilyen gyermekek akkor azok kerülnek a sor elejére akik már évek óta próbálkoznak,akiknek nem lehet gyermekük,akik tudnak minden biztosítani...

(de ha nem nézzed a "másságot" akkor olyan gyereket ki tudsz hozni..)

2010. ápr. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igaza van az utolsónak.

Nem mindegy hogy örökbe fogadsz vagy csak mint nevelőszülő vagy...

Az örökbefogadás hosszabb folyamat,és sokkal körülményesebb.

2010. ápr. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az örökbefogadás folyamata nehéz, idegtépő és drága. Nem írom le a folyamatot, mert már mások megtették.

Én a feleségemmel 3 kisfiú nevelőszülei vagyunk. Én már 12 évesen eldöntöttem, hogy nevelapa leszek. Ez azért volt, mert egészen addig én is árvaházban éltem és 12 évesen kerültem nevelőszülőkhöz és ez tette jobbá az életem.

Csak biztatni tudlak. Gobdolkodj el azon, hogy milyen előnyei/hátrányai vannak az örökbefogadásnak és a nevelőszülővé válásnak. Egy jó döntést kívánok. Legyél egy kisgyerek boldog szülője.

2010. ápr. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!