Párommal a össze költözes előtt állunk. A kérdés az, hogy neki van egy gyereke és ilyenkor a rezsi és aki ezzel jár felesbe vagy 3fele korrekt mert a lány nem kereső képes de kinek mi a helyes ebbe a helyzetben?
Párommal a össze költözes előtt állunk pár hónap után mert ugye lakva ismered meg a másikat. A kérdés az, hogy neki van egy gyereke és ilyenkor a rezsi és aki ezzel jár felesbe vagy 3fele korrekt mert a lány nem kereső képes de kinek mi a helyes ebbe a helyzetben?
Tehát az anyja álja a gyereke részét vagy mivel vele fogok élni és így ismertem meg így az is közös költség?
Nekem is van gyerekem de az az anyjával van tehát nem velünk s azt én támogatom is.
Nem fillereskedem szerencsére eddig se néztem mit veszek és mennyit!
Itt a lényeg az ő gyereke aki mivel bulizik stb tehat van kiadás de azt én nem szívesen támogatom mivel van nekem is gyerekem ahova tudom adni!
Az közösköltség más kérdés okes.
21-es, gondolom, a lakás már adott, ahol együtt élnének, arról ugyanis nem esett szó, hogy közös kecót akarnak venni. (Jót mosolyognék, ha kiderül, hogy kedves kérdezőnk költözik a barátnőjéhez.) Innentől kezdve a rezsi szempontjából tökmindegy, ott lakik-e a lány is.
Kérdező, úgy is meg lehet egyezni, hogy az árvaellátás (havi 35 ezer körül van most) a lányé, abból bulizhat, vehet sminkcuccokat, egyebeket, ti meg közös kaszán vagytok. Halkan kérdezem: neked nincs semmilyen hobbid, extra igényed, esetleg haverokkal nem mszkálsz el időnként? Nem fizetsz tartásdíjat a jövedelmedből a saját gyerekednek? Mert erre a barátnőd is mondhatja, hogy ő nem akar erre áldozni a pénzéből. Gondolom, ő sem minimálbéren van, ha eddig is tudta finanszírozni a lányát.
"A te logikád szerint, akkor ha a pasi költözik a nőhöz ugyanannyi marad a fűtési költség, mint korábban, tehát a pasinak nem kell beszállni a fűtésszámlába."
Nem. Az én logikám szerint vagy közös kassza van, vagy üzleti elszámolás. Utóbbi esetben a keresőképes lakók felezik a fenntartási költségeket, minden egyebet ki-ki alapon fizetnek. (Szinte látom a családi bevásárlást, ahogy két külön kosárral állnak a pénztárnál.:D) Ha már ezen is problémázik a kérdező, hogy a gyerek miatt (akiről tudott) nagyobb lakásban kell élni, akkor tényleg ne költözzenek össze. Ugyanezzel az erővel a nő is problémázhatna a tartásdíjon, ami, ugyebár, a pasi saját gyereke miatti jövedelemkiesés.
A férjem előző házasságából van egy gyereke, aki velünk él. Közös kassza van. Amikor ajándékot veszünk, egyforma összegben kap mind a 3 gyerek. Nem vonom le azt az összeget, amit az anyja költ a gyerekre.
Ha nem keresőképes, akkor nincs is miből beleadnia.... Majd ha keresőképes lesz, akkor adhat bele ő is. Addig nem. Nem is tudom, hogy gondoltad....
Szerintem amint összeköltözik 2 ember, közös kassza. Nincs enyém-tiéd.
Ez a sok elvált, gyerekes nő nagyon szeretne téged meggyőzni arról, hogy neked ugyanolyan kötelességeid vannak a lánnyal szemben, mint az anyjának!
Hát ez nem így van! Főleg, hogy neked is van gyereked!
Azt tanácsolják, hogy legyen közös kassza, aztán, ha akarsz egy fagyit venni a saját gyerekednek, akkor kérj a mostani párodtól rá pénzt!
Na ebből lennének ám viták!
Én úgy tartanám igazságosnak, ha te is és párod is adnátok a közösbe pl.100-100 ezer forintot. Abból kell kigazdálkodni a rezsit és az étkezést.
A lány többi kiadását fedezze az anyja!
Azért mert összeköltözöl az anyjával, az nem jelenti azt, hogy ezután ugyanannyit vagy köteles az ő lányára is költeni, mint a sajátodra!
Mindenki nevelje és pénzelje a saját gyerekét!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!