Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan barátkozzak vele?

Hogyan barátkozzak vele?

Figyelt kérdés

Jobb kategóriát nem találtam.


Év elején jött egy új fiú azt osztályba. Ezzel még nincs semmi baj így. De utána megtudtuk, hogy kínai. Na akkor mindenki egyből ott fújozott (főleg a fiúk) és már első nap csúfolták, meg beszéltek hozzá minden hülyeséget, persze ő a felét nem is értette. Már többet tud magyarul szóval nagyjából érti, hogy miről van szó, és most már még jobban b*sztatják. Mindig mondják, hogy "szégyent hoz az osztályra" meg, hogy takarodjon vissza oda ahonnan jött, pedig ő semmi rosszat nem csinált. Az a baj, hogy már aki barátkozni akar vele attól is inkább elfordul, mert azt hiszi, hogy bántani akarja. Például én szeretnék vele barátkozni már egy ideje (én régebben nem csúfoltam meg semmi) és azt hiszi, hogy én is bántani akarom. Hogyan barátkozzak vele? Ne mondjátok, hogy szerintetek is menjen vissza, mert ő nem is tehet róla.

13/L


2010. ápr. 26. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:

kérd hogy segitsen felkészülni dolgozatra abbol amihez jobban ért nálad


közben beszélgetni is lehet,és akkor ha érzi hogy nem ellenséges vagy,akkor onnantol már ugyis sinen van a dolog

2010. ápr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baj a sráccal.Miért kellene minden más nemzetiségű embert kirekeszteni?Lehet hogy ő is ugyanolyan jófej csak nem is próbálnak vele kapcsolatot teremteni hanem rögtön kirekeszteni..Igenis barátkozz vele ha neked szimpatikus ne haggyátok magára.
2010. ápr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia:) Utálom az olyan bunkókat, akik bántják a másikat, főleg, ha nem is tehet a dologról az illető... Próbáld valahogy éreztetni vele, hogy Te kedves vagy és nem akarod bántani. Kezdeményezz beszélgetést vele, ilyesmi. Emlékszem, hogy nálunk is volt egy lány, akit piszkáltak a szemüvege miatt. Tényleg nagyon bunkók voltak vele, mindíg megsiratták, de én oltottam őket, mint a gép:D Mindíg megvédtem a lányt és abból is látta, hogy én csak jót akarok neki. Az osztálytársad is rá fog jönni, hogy Te nem tartozol a bunkók közé. Sok sikert:) Gyuszi, 18
2010. ápr. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj szegény,nálunk is van egy ilyen fiú.

Próbáld leállítani azokat akik bántják őt,illetve szólj a tanároknak és védd meg.Ebből látni fogja,hogy te semmi rosszat nem akarsz.

Nem tudom miért ilyenek az emberek.

2010. ápr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk rászólhatnál a csúfolódó osztálytársaidra, kiállhatnál a fiú mellett. Egyébként a tanáraitok mit szólnak a helyzethez? Tudnak róla, hogy a srácot így kirekesztik? Osztályfőnökötöknek jó lenne elbeszélgetni a kötekedő társasággal.

Te meg próbálj beszélgetni a fiúval, esetleg felajánlhatnád, hogy segítesz neki a tanulásban, stb. Hagyj neki időt, természetes, hogy ennyi bántás után gyanakvó, a bizalmának ki kell még alakulnia. De akár egy beszélgetés során el is mondhatod neki,hogy nem értesz egyet a gúnyolódó osztálytársaiddal, hogy szerinted rossz, amit tesznek.

2010. ápr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De hiába szólok rájuk, akkor kezdik ezt "szerelmes vagy belé, hogy ennyire véded?" utána meg folytatják.
2010. ápr. 26. 19:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Úristen.... de gyerekesek..... Hát akkor jobb lesz, ha a tanárnak szóltok, mert Rád nem hallgatnak. Bár, ha ennyire gyerekek még, akkor lehet, hogy a tanárra sem fognak, hacsak nem talál ki valamit, ami hatásos. Én már írtam neked az elején valahol. (Gyuszi, 18)
2010. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Sztem valamiért az ilyen ázsiaiak pasik jól néznek ki ... Mind1. Szóval azokat a bunkókkal ne foglalkozz akik csúfolnak.
2010. máj. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Te is szólj benne nekik. És mondd meg a fiúnak , h nem hazudsz.
2010. máj. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
én megértelek...(a szerelmes vagy belé szövegeket is ismerem...) Most, (sajnos) még 13-14 éves korukba a srácok nem érik meg h lehet (mostáltalánosságba modnom) fiú és lány között barátság... hát úgy, meg h a srác kínai, ez még hab a tortán. Most 15 vagyok, és talán most értegetik meg h nem lehetetlen a dolog xD de ne feledd, ha most segítesz rajta, és barátja leszel, lehet h egy szinte menthetetlen helyzetből fog "kimenteni". (megértem h zárkózott...) Az ázsiaiak nagyon hálásak tudnak lenni, hidd el. Kicsit nehéz őket megpuhítani, de megéri hidd el. Baromi jófejek a kínaiak :]
2010. máj. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!