Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családodnak mennyiből kell...

A családodnak mennyiből kell havonta gazdálkodni?

Figyelt kérdés
Nekünk 350-400 ezret kell beosztani havonta hármunkra ( egy 4 èves kisfiunk van) ès van havi fix 53e lakashitelünk mèg 4 èvig. Tudom, hogy sokan kevesebből is èlnek mint mi, de èn nagyon keveslem, most pròbálok jobb munkahelyet találni. Ti min pròbáltok spòrolni? Èn egyelőre ìgy 2. babát sem merek vállalni, talan ha lejárt a hitel.
2016. okt. 15. 18:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%
Anyukám nem tudom pontosan mennyit keres, apa pedig olyan 700.000 körül, ebből élünk öten plusz fizetik a szüleim az unokatestvérem egyetemi tandíját és albérletét és tesznek félre hogy tudjunk majd egyetemre menni.
2016. okt. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Én és a párom havi 3000 eurót keresünk,Ausztriában, de Győr mellett élünk. Az albérletünk 150 ezer forint, a rezsi 60 ezer forint, ezen felül csak kajára költünk, meg néha eljárunk szórakozni, a többit a születendő gyermekeinknek tesszük félre.
2016. okt. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%

nem irom le a sajat koltsegvetesunk, mert kulfoldon elunk a ferjemmel, igy ugysem relevans. de! azt azert elmondom, hogy szerintem ti a 350-400 bol boven vallalhattok 2. babat. meg ha 53 e is a lakashitel, akkor is nagyon jok vagytok, a 2 . gyerek meg kb mindent fel tud hasznalni az elozo babarol maradtakbol, meg akkor is,ha ellenkezo nemuek, max nem adod ra a tipikusan fius / lanyos ruhakat.

-sporolasi tippeknek maris itt egy, hogy sok megmaradt babaruha felhasznalhato, ill sok "uj" beszerezheto netrol, bababorzekrol ( akar a 2.nak, akar a nagyobb gyerkocnek :) )

-a haztartasi cuccokat is beszerezheted olcsobban, ha nezed az akciokat , learazasokat , es olyankor feltoltod a raktarat otthon elelemmel, tisztitoszerrel, stbvel. ( fozhetsz gazdasagosan finomat es egeszsegeset, ugy ,hogy meg valtozatos is)

- a rezsivel is lehet sporolni, ha pl veszel olyan zuhanyrozsat, ami segit ebben, a villanyok felesleges egetesere is oda lehet figyelni, leteznek energiatakarekos villanykortek

- ill itt mindig van egy csomo kreativ / ujrafelhasznalos / takarekos otlet : [link]

2016. okt. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
58%

4600 €-ból élünk.

1200 € a hitel, 200€ körüli a rezsi, benzinpénz, autók biztosítása, telefonok még 400€ kb. havi lebontásban.


Hogy ételre, italra mennyi megy el változó, nyáron sokszor bevásárolni se kell menni mert nem fogyasztunk húst, tejterméket se nagyon és van egy jó nagy kertünk. Télen persze más a helyzet. - ez elég nagy spórolás a tavaszi, nyári, őszi hónapokban ami ezt illeti.


Emellett esővízzel öntözünk (általában még nyáron is majdhogynem elég, olyan remek erre az időjárás:), ill. napelemmel melegítjük a vizet, ami azért jó mert gyakorlatilag nem kerül semmibe. A fűtés kombinált, van egy szép nagy kandalló és a fával fűtés meglehetősen olcsó.

Ezenkívül nem pazarolunk, nem dobunk ki élelmiszert hanem felhasználjuk, nem folyatjuk a vizet, stb.

Igyekszünk otthon főzni és nem rendelt ételre vagy gyorskajára költeni. Az étterem más téma, de azt alkalmi jelleggel, ünneplésként és nem lustaságból szoktuk.


Szerintem egyébként a ti helyzetetekben úgy, hogy a rezsi, hitel, étel után is marad még (feltételezem)legalább 150-200.000 ft nem lenne probléma egy 2. baba.

2016. okt. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
59%

Egyedül nevelem a két gyerekemet (ovisok) külföldön. A bevételem mindennel együtt 5800 euro, abból 800 az albérlet, 250 a villany, 800 a napközi, 100 a telefon, 400 körül a havi kaja és 100 a bérlet. A többi adósságrendezésre megy el, és gyűjtök.


Ha hazaköltözünk 1-2 év múlva, az itteni tapasztalatommal és nyelvtudásommal szerintem otthon is meg fogunk tudni élni.

2016. okt. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
32%
15-os minden elismeresem a tiéd! Le a kalappal!
2016. okt. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
220 kettőnkre, de kb a felét félre tudjuk tenni havonta, mert nincs hitelünk és sok mindenen tudunk spórolni. Nincs tv előfizetésünk, a legtöbb cuccot használtan vesszük, árammal, vízzel is takarékosan bánunk, fűtenünk pedig nem is kell soha. Kajára és a hobbijainkra megy el a legtöbb pénz. Én egyébként így se érzem, hogy bármiben hiányt szenvednék, ha valamire szükség van, nyaralni szeretnénk, mindig van rá pénz. Szerintem még 1 gyerekkel is viszonylag problémamentesen meg tudnánk élni ennyiből. Szóval, az én szempontomból nagyon jónak tűnik a Ti bevételetek, de persze engem így neveltek, hogy spóroljak, amin lehet :D
2016. okt. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó! Ti milyen helyen és milyen házban, lakásban éltek, hogy fűteni soha nem kell?
2016. okt. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nekem most átmenetileg (2 hónapig) egy fizetésből kellett kijönnöm, ami 143 + 14 kafetéria. Na most, ebből 63 ezer volt az albérlet + 15e az LTP + 7,5e UPC, 7,5 telefon és 12 hitel. Marad durván 38, ebből még kifizettem kb. 14-et orvosra + kaja, kutya, és voltam vidéken 9e. Na ennyiből.
2016. okt. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Hasonlóan vagyunk, csak nekünk 5 éves kisfiunk van, BP, 60nm tégla lakás.


Ez a havi átlagunk 2015-ben:


120 hitel + 2 x ltp

50 rezsi össz számla + mobilok + biztosítások

150 heti, esetleg hétközbeni kaja és egyéb bevásárlások (piac és lidl)

30 kaja, gyorsétterem / kint evés

80 közlekedés: kocsi 2-3 tank benzin és fenntartás, 2 x bkv bérlet

35 sport és különórák mindhármunkra (20 a gyermekre)

50 ruházkodás havi átlaga (80%-ban gyermekre)

50 szórakozás, kultúra havi átlaga(havi 1 kocsmázás, strand, fürdő, koncert, buli, fesztivál)

60 egészség, higiénia (dm, fodrász, magándoki, kontaktlencse, nővgyógyász, stb)

----------------------

625 a kiadás átlagosan

Bevétel két fizetés: 450 + 180 kb.


Ebben nincs semmilyen nyaralás vagy műszaki cikk.


Ugye 70-el több a hitelünk, mint nektek, azaz 550-el számolhatunk. A 400-hoz okozott különbözetet a sport, egészség, szórakozás, ruházkodás, kocsi rovására mehet el.


De jól látható, hogy csak az első 3 tétel már 400 fölött van. "ki lehet jönni" meg az élni az szerintem mást jelent. Szóval válaszolva, ki tudtok jönni, de nincs vagy minimálisan kocsi, ruha, egészség meg szórakozás.

2016. okt. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!