Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valakinek van esetleg tippje,...

Valakinek van esetleg tippje, hogy mit lehetne csinálni egy őrült volt baráttal?

Figyelt kérdés

Én nem a lány vagyok, hanem egy aggódó családtag(24F). Nagyon-nagyon röviden az a lényeg, hogy van egy "pszichopata" volt barát, akinek a rokonom csinált még egy gyereket. Akkor még nem volt megkattanva(meg nyilván már nincs értelme arról beszélni, hogy minek csinált neki gyereket- én is ezt mondom...), de az idő múlásával elkezdett agresszív lenni, beleverte a barátnője fejét a falba, aztán miután szakítottak, folyamatosan követi, azóta 2x megtámadta, 1x az utcán, 1x pedig kijött a volt barátnő házához. Könnyű testi sértések voltak, így a rendőrség annyira nagyon nem erőlteti meg magát, folyik az eljárás, hogyha szerencsénk van, akkor talán kap egy pénzbírságot.


Az én megoldásom egyszerű lenne, de sajnos az erőszak alkalmazása nem lehetséges, mivel félő, hogy a kisbabán vagy a rokonomon állna bosszút.


De a család félősebbik része retteg, folyamatos viták vannak családon belül is, mert próbál minden nap tenni az emberünk az érdekében, hogy a nyugalmat felkavarja, és a család kevésbé okosabb része hagyja is magát rászedni.


A gyermekelhelyezési ügy majd 1 hónap múlva lesz.



Lehet neki valamit csinálni? Valahogy rászedni vagy csőbe húzni legális kereteken belül? Esetleg valami jogi dolog?



Köszi


2016. szept. 23. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Beigérni neki egy két ukrános verést, ha nem viselkedik normálisan a jövőben és ezt be is tartani. Sajnos ezek az emberek nem értenek a normális szóból.
2016. szept. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem ilyen egyszerű. Az én megoldásom is hasonló lenne, de a fentebb ismertetett okok miatt(pl lehet a gyereken állna bosszút) nem lehetséges.
2016. szept. 23. 22:50
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

Hatóság amíg vér nem folyik, semmit sem tesz.


Minden egyes büntetlenül megúszott cselekménye olaj a tűzre, gyakorlatilag azt tanítjátok meg neki, hogy bármit megtehet. És tulajdonképpen igaza is van, nem?

2016. szept. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én is ugyanezeket a dolgokat mondom, mint te, én is megálljt parancsolnék neki.



De, de ne nekem mond, nyilván az ember lakásában nem mehetek le és verhetem meg előre kitervelten, mert az nagyon rossz pont, meg az utcán sem kaphatom el, amikor minden be van kamerázva manapság(de legalább 6 kamera van, amíg eljutok a lakásomtól valami olyan helyre, ahol mozog ez a patkány, ott meg még több kamera van).


Szóval ehhez be kéne húzni a csőbe, amire megint csak van megoldásom és tök egyszerű, de egyedül nem kivitelezhető, ők is kellenek hozzá, az pedig nem megoldható, mert nincsenek benne.

2016. szept. 23. 23:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki, beteg, nem ura annak amit tesz. Innentől kezdve bármikor bármit meg is fog tenni. Bekattan és kész.

Megoldás ezáltal nincs, még akkor is be fog kattanni, ha előtte 8 ukránnal megvereted, mert beteg a pszichéje, nem a verés jut az eszébe, hanem a bosszú.


Csak elköltözni lehet, esetleg elköltöztetni. Tegyetek jót vele. Keressetek az ország másik felén neki munkát, lakást ha jobban jár mint most itt, el fog költözni. Ennyit megér a nyugalmatok.

2016. szept. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A rokonod forduljon a NANE-hez!

Egy barátnőmet rendszeresen bántalmazta az exe, először persze csak szóban, majd tettlegesen.

Rendőrség persze nem igyekezett... mind ismerjük a sztorit.

Végül a NANE segített ügyvédhez jutni, kikövetelte a letartóztatást, távoltartásit.

Volt hogy a férjem bátyjánál bújtattuk barátnőmet, mert engem is figyelt. Kemény időszak volt.

Végül megvonták tőle az összes szülői jogot, és barátnőm Hollandiába költözött a kicsivel.

2016. szept. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!