Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem vagyok kitartó?

Nem vagyok kitartó?

Figyelt kérdés
Mindenért ezt kapom, a biztatás az luxus volna.. Elvárás az pedig van. Ma 4:30 óta fenn vagyok, 5 kilómétert biciklizek egy irányba munkába, ott talpalok, mondjuk úgy, hogy fizikai munkát végzek (nehéznek titulálták mások, én nem tartom különösebben annak). Hazajöttem és 1.5 óra múlva kellene mennem magánórára, ahol koncentrálni is nehezemre esik, élvezni pedig nem tudom. Viszont elméletileg azért csinálom, és hogy haladjak az életben valamerre. Nos, azt mondtam nem megyek el mert igy nem sok értelme van, csak egy rohanás lenne az egész meg kényszer. Anyám tól megkaptam, hogy az a bajom, hogy nem vagyok kitartó. Egy másik magánórámat már lemondtam mivel ott is az volt a baj, hogy nem ment sajnos egyáltalán, mert teljesen dekoncentrált vagyok és azt sem tudom mit csinálok amikor ott vagyok.
2016. aug. 26. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen milyen munkád van és mennyit keresel? Elengedhetetlenül fontos a magán óra a boldoguláshoz?
2016. aug. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gyárban vagyok és minimálbéren, de az is jobb mint ha nem lenne semmi. A magánórák fontosak lennének és jó tanárom is van, mondhatni a legjobb akit találhattam a környéken.
2016. aug. 26. 15:14
 3/9 anonim ***** válasza:
De azt tudod, hogy ha nem jarsz az orakra, es nem erettsegizel le, akkor a karriered kimerul majd a gyari munkas es a takarito magassagaban? Valoban nem vagy kitarto. Ellenkezo esetben nem itt tartanal. Masreszrol... Ha normalis kapcsolatot akarsz, nem egy nyolc altalanost vegzett suttyot, kapd ossze magad! Ez igy nem elet. A letminimum nem egy elfogadhato szint. Javits a hozzaallasodon. Az erettsegi legalabbis a vicc kategoria, annyira egyszeru. Ha csak nem ketszamjegyu iq-val rendelkezo kisegitos az ember. Te, gondolom, csak akaratgyenge, motivaciohianyos, lustacska ember vagy. Ha ebbe a helyzetbe igy belenyugszol, akkor az en szememben meg igenytelen is.
2016. aug. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Leérettségiztem, honnan jött az ötlet hogy nem? Buta sem vagyok.. Legalábbis nem tartanak annak. Csak nem volt sok lehetőségem az életben, nem voltunk tehetősek és nem tudtam arra menni, amit szerettem volna. Most pótolom de nem könnyű. Nagyon fáradt vagyok és reggel megint mennem kell dolgozni. Az órára végül bementem.
2016. aug. 26. 21:26
 5/9 A kérdező kommentje:
Motivációhiányom az van. De mindig kevésnek éreztem magam, abban is amiben kiemelkedően jó voltam.
2016. aug. 26. 21:27
 6/9 anonim ***** válasza:
A gyari munkabol gondoltam. Nem hiszem el, hogy nincs jobb. Akarmilyen irodai, olyan nincs, hogy nem. Csak megelegszel a szarral is. En egy borsodi kisvarosban elek, levelezon tanulok, de egy erettsegivel is megkeresem a szazotvenet. Mi sem vagyunk tehetosek. Csak, nekem nincs mindenre ket kifogasom, hanem igenyeim vannak, es elvarasaim, magammal es az eletemmel szemben.
2016. aug. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

magadért tanulsz

felnött ember ne anyucitól várja hogy biztatást

üljön oda a magántanár mellé és biztason, adjon egy taslit ha elbambulsz vagy mégis mit vársz

2016. aug. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ember, anyádnak igaza van.


Én is nyomom a sulit munka mellett. Heti kétszer, fél8-tól fél 5-ig meló,5re suliba érek, fél kilencig. Este kilencre érek haza, úgy, hogy reggel 7kor indultam el.


Ráadásul én szellemi munkát végzek, nem is túl könnyűt, és utána 3 órán kersztül újfent számolnom kell, és odafigyelnem.


Meg lehet csinálni. Össze kell szorítanod a fogadat, és szépen kibírni.


Nyilván okkal tanilsz, hogy később jobb legyen. A jövőbeli jobb életnek viszont a jelenben ára van.


Gondolj arra, hogy most kicsit rossz, nehéz neked, de ha ezt most végigcsinálod, mennyivel jobb lesz majd később! Ügyesen, ne nyavajogj!

2016. aug. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy arra kell gondoljak hogy azért csinálom hogy majd jobb legyen. De de heti 6 napot nyomom 8 órában, és ez elveszi az erőmet. Mellette megcsinálok itthon is dolgokat, mondjuk kimélnek de ilyen kis dolgokat megcsinálok mint a kiteregetés, mosogatás, porszivózás. Mondjuk ami pozitiv az, hogy a munkámnak hála fizikailag jobb formában vagyok mint sok tini. Na és akkor itt a párkapcsolatom is, ahol szintén gond, hogy nem vagyunk eleget együtt. Ilyenkor nem esnek jól a hasonló megjegyzések.
2016. aug. 28. 19:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!