Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kéne ezt tálalnom?

Hogyan kéne ezt tálalnom?

Figyelt kérdés

Már öt éve kint vagyok Amerikában(Kalifornia), és azóta nem utaztam haza. A szüleimmel és a testvéreimmel rendszeresen tartom a kapcsolatot. Tudják, hogy van egy nő az életemben akivel komolyan gondoljuk. Tegnap derült ki, hogy terhes. Nagyon örültünk neki. Ezzel eddig nem is lenne semmi probléma, de a feleségem afroamerika. A szüleim pedig, főleg anyám lemaradott nagyon. Már azt nagyon nehezen tudta elfogadni, hogy vele vagyok, de a végén belenyugodtott azzal a gondolattal, hogy majd megjön az eszem és ott hagyom.

Most meg kiderül, hogy unokája lesz.

Biztosan feljön benne minden.

Nem tervezek hazaköltözni, de a gyereket szeretném úgy felnevelni, hogy az otthoni nagyszüleit is ismerje meg, és akár egy egész szünidőt tudjon ott tölteni. Nyelvtanulás, más kultúrák megismerése miatt, rokoni kapcsolat erősítése, stb.

Félek, ha véletlen nem fehér bőrű lesz, akkor anyám nem tudja majd normálisan elfogadni. Azonban meg ha elküldöm haza nyaralni a testvéreimhez, hogy néz ki az ha nem megy el a nagyihoz?

Persze az is lehet, hogy anyámban csak addig lenne ez a tüske amíg nem látná a gyereket, talán az elfelejtetné vele azt az őskövület gondolkozást.

Ha fehér lesz a bőre, biztos azonnal elfogadj majd, ezt tudom.

Fontos számomra a család, így nem áll fent az a megoldás, hogy ne foglalkozzak vele, stb.


2016. aug. 15. 08:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Most őszintén? Nem ráérsz ezen aggódni ha már megvan a gyerek? Még csak terhes a barátnőd!!! Minek ennyire előre rágódni?
2016. aug. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
az biztos hogy el kell mondjad es neki meg megkell ertse... hiszen a te eleted!! te valasztottad a lanyt es ha orulsz neki hogy terhes akkor te jo apuka leszel az biztos... van 2 batyam az egyiknek gyereke is van es lesz meg 1 gyerek.... tehat fel a fejjel es allj ki a szerelmedert es a gyerekert... !!! :)
2016. aug. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1 Biztos kitörne a III. világháború ha anyámnak nem mondanánk el. Megsértődne, és amilyen makacs, csak minden rosszabb lenne. Szóval ez nem alternatíva, hogy titkolózunk.

#2 Köszönöm, fontosak nekem és ez nem kérdés, hogy kiállok-e értük. Ha nagyon eldurvulna a helyzet, akkor is egyértelmű, hogy a páromat nézném előrébb, mivel az anyám álláspontja nem elfogadható.


Amúgy nem értem az anyámat sem. A párom nem a tipikus filmekben halálra vetített afroamerikai nő, hanem pont ellenkezőleg. Értelmes, felvilágosult, kedves. Sebészként dolgozik.

Amikor múltkor feljött ez a téma, hogy miért vagyok vele. Rákérdeztem anyámnál, hogy pontosan mi a baj vele? Amikor egy álom nő számomra, belsőre és külsőre is.

A válasz: Mert fekete.

Egyet hajt, mint a pereces..

2016. aug. 15. 08:25
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Hát pedig tuti, hogy fekete lesz a gyerek.
2016. aug. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Hiába kérted,én mégis azt tudom tanácsolni,hogy "ne foglalkozz vele" Ezt olyan értelemben,hogy mondd el neki tényként,hogy ő a párod,szereted,fogadja el,a baba félvér lesz minden bizonnyal,nem tudni milyen arányban,vagy ha nem fogadja el,akkor vége,nem fogja megismerni az unokát.Ha neki is fontos lenne a család,örülne a gyereke boldogságának,nemcsak azt fogadná el,aki és ami neki jó.Egyszerűen önző!
2016. aug. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

első vagyok.

Én nem azt mondtam, hogy titkolózni kell. Hanem azt, hogy minek agyalsz olyan butaságokon, hogy mi lesz ha nyaralni megy, ha fekete vagy fehér lesz stb..

Felhívod, közlöd, hogy örömhír van, Hamarosan apuka leszel, ennyi. De azon agyalni, hogy jaj mi lesz ha fekete lesz és a család utálni fogja, jaj mi lesz ha nem tud menni oda nyaralni.. Ez komoly?? Ha meg születik is ez is sok év mire megtörténnek..

2016. aug. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%
Tuti nem lesz fehér.
2016. aug. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Mond el neki és kész. Ha megbékül, megszereti az unokáját, az jó. De ha nem? Akkor mi lesz? Az a baba már útban van. Értem én hogy szeretnél jó kapcsolatot a nagyi és a gyereked között, de nem sok mindent tudsz tenni ha pusztán a bőrszíne miatt képes elutasítani a picit. Gondolom ebben az esetben is a gyereked lesz a fontosabb, nem az hogy anyukád mit akar.
2016. aug. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Az utolsónak igaza van! Van egy szerető párod, neked ő a tökéletes társ, ráadásul még társadalmilag nagyra becsült munkája van, okos és sebészként jól is kereshet. Ennél tökéletesebbet egy anya sem kívánhat a gyerekének. Gyereketek lesz. Ez tény. Igen valószínű, hogy fekete lesz, ez is. Ha ő nem örül, az min változtat? Kizárólag a saját maga vesztesége! Nyilván neked fáj, hiszen az édesanyád, de most őszintén? Menjen ő a jó büdös pi.ába! Az egyetlen érve a feleséged ellen, hogy fekete...Egy olyan adottság, amiről nem tehet, ráadsául még szat se lehet mondani, hogy rossz tapasztalatai vannak a feketékkel, mert egyrészt sok "fajtájuk" van, másrészt, Magyarországon azért annyira nem őshonosak, hogy racionális oka lehetne a félelmének. Inkább Te szégyelld őt a feleséged előtt (nem hiszem, hogy a mama nagy értelmiségi sebészprofesszor makulátlan grófi felmenőkkel...), mint bármi módon miatta érezd kellemetlenül magadat! Jelentsd be a nagy hírt, örülj neki, a problémája meg legyen az ő problémája...
2016. aug. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Andizsuzsi ***** válasza:
70%
Ha lemúltál már 20 éves, akkor férfiként kiállsz a nő mellett, akit választottál, és aki a gyerekedet hordja. Édesanyádnak kedvesen, de határozottan elmondod, hogy immár egy család vagytok, gyereket vártok, boldogok vagytok. Innentől a döntés már az övé. Ha a nagyi elutasítja, akkor nyugodt szívvel küldheted csak a testvéreidhez nyaralni.
2016. aug. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!