Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom tovább azt ami itt...

Nem bírom tovább azt ami itt folyik, de mit tehetnék? 16/L

Figyelt kérdés

Légyszíves segítsetek nekem nem bírom tovább itt ezt az életet. Kivagyok idegileg és lelkileg is.


Az a helyzet hogy nagyon szegények vagyunk, mert nálunk csak úgy eltűnik a pénz. Az "apám", egy alkoholista most is a kocsmába van, nem dolgozik persze sehol.

Az "anyám" mindennap be vesz vagy 10 db gyógyszert , pár éve többször is begyógyszerezte magát és kórházba került, persze az "apám" miatt mert volt egy szeretője.

Több milliós autónk volt, amit persze az anyám fizetett a családiból de az apám összetörte és elvették.


Anya most 130 ezer forintot kap havonta, de ma azt mondta leszámol mert nem lesz pénze e hónapba béreltre ami 25 ezer forint. Megkérdeztem tőle hogy ha komolyan le akar számolni mi lesz utána szerinte? vagy hogy gondolja ezt? van egy kis akadály és egyből le kell számolni? és ő azt mondta őt már nem érdekli... nem érdekli semmi. Mondom akkor kit érdekeljen engem? vagy én oldjak meg mindent 16 éves fejjel?

Ha leszámol akkor nem lesz semmi jövedelmünk , az apám szociális segélyen van ami kb 20 ezer forint.

Anya is lehet hogy azt kapná az is kb 20.

A bátyám 20 éves nem dolgozik.... persze... mert miért kéne dolgozni? jobb itthon ülni egész nap mintsem pénzt keresni. Amúgy ő egy hónapja számolt le egy olyan munkahelyről ahol hetente 80 ezer forintot keresett de egy hetet ment egy hetet itthon volt... elvileg azért számolt le mert az egyik munkatársa egy ideg beteg. ???????????????????????? erre nem írok már semmit. Ha más miatt számol le akkor soha az életbe nem lesz munkahelye.

Az apám is kb egy hónapja számolt le, nem tudom miért nem is érdekel. DE az biztos hogy most már nem lesz munkahelye mert sehova se veszik fel az ég világon, a bátyámat se és az anyámat se.

Akkor ezek után hogyan tovább?

én mit csináljak 16 évesen? mit tudok csinálni?

Hozzá teszem már nem járok iskolába, itthon vagyok. Nem tudtam menni, éhen szomjan, ruha nélkül, kösz inkább elég a nyolc általános azt hiszem ezt a felfogást volt kiktől örökölnöm, de már nagyon megbántam hogy ott hagytam a sulit. Viszont már biztos hogy nem megyek vissza, csak majd 18 éves korom után ha már elmentem innen.

Van még egy húgom aki 13 éves , neki nincs semmi az iskolára pedig nem sokára itt van. Én is pont ezert hagytam ott. Sajnálom őt de biztos hogy neki se lesz több mint nyolc általános, rá adásul ő még buta is, belém ragadt valamennyi ész és értelmes is vagyok sokra vihettem volna ha nem ilyen családom lenne, de már mindegy.

Gondolkoztam rajta hogy valakitől segítséget kéne kérni írtam is egy pár nevelő otthonnak hogy mit lehetne csinálni de csak annyit írtak hogy forduljak a azokhoz akik a körzetemben vannak.

Nem tudom hogy mit tegyek, ha lépek de végül nem vesznek el innen akkor még rosszabb lesz itt a helyzet.

Az egyetlen boldogság az az életemben hogy már csak 1 és fél év, és betöltöm a 18 at és végre elmehetek innen egy új életet kezdeni, dolgozni végre stb.

de addig is mit csináljak?

már előre félek mi lesz kb 3 nap múlva meg fogunk halni éhen, nem lesz semmi, és senkitől se tudok segítséget kérni.

Pedig most kilencedikén kapott anya 130 ezret kb, vett egy 70 ezer forintos gázt, de se bérlet se semmi. akkor normális?

én nem tudom megérteni hogy hogy lehet így élni. Nekik nem kellett volna gyerek.


2016. aug. 11. 20:08
 1/8 anonim válasza:
Szerintem az első lépésben a szüleidnek el kéne válni... el is költözhetsz egy barátokhoz, vagy családtagok segítségét kérheted.
2016. aug. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudom hogy el kéne válniuk , nekik össze se kellett volna jönniük soha az életbe!!


Nincsenek barátaim , rokonok sincsenek akikkel olyan jóba lennék sőt beszélő viszonyban se vagyok eggyel se.


Most írom az önéletrajzom hátha kapnék valami konyhai kisegítő munkát vagy valami csak az a baj hogy a személyes adatokon kívül mást nem nagyon tudok írni bele. Ebbe segítene nekem valaki?

2016. aug. 11. 20:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Menj el a lakóhely szerinti Gyermekjóléti szolgálathoz, ott mond el mindezt amit itt leírtál. Ők fognak tudni segíteni hogy ideiglenesen elhelyezéssel bekerülj egy átmeneti otthonba a húgoddal együtt. Ott biztosítanák Nektek a feltételeket hogy mind a ketten iskolába járhassatok. Ha a hugod el sem kezdi a sulit ezek miatt az okok miatt a szüleidet meg fogják büntetni. De az már késő lesz.
2016. aug. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

menj vissza a suliba akkor legalább a családit és ingyen kaját kapsz

ha meg te is otthon maradsz keres valami melót így te is ugyan olyan kolonc vagy mint a többiek

a suliba legalább egy szendvicset kérhetnél

2016. aug. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Körzeti gyermekjoleti, a neten is keresgelhetsz orszagos rangosabb szintu csaladsegito gyermeksegito szolgalatokat helyeket es vedd fel a kyapcsolatot kerdezz kerj segitseget. Mielott hivatalos gyermekvedelmisekhez fordulsz gyozodj meg rola hogy tuti elmehenetek-e vagy baj lenne belole vagy mi legyen. Es kitartast.
2016. aug. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Egyenes út ***** válasza:
21%
Küldesz képet magadról?
2016. aug. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ezt olvasva, rettenetes helyzetben lehetsz. Kérj segítséget , előbb-utóbb kapsz majd. Addig keress valami kisebb állást (ha járnál suliba könnyebb lenne, mert kaphatsz diákmunkát). Próbálj meg legalább egy szakiskolát kijárni, és máris könnyebb helyzetben vagy.
2016. aug. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Végül mi lett? Elköltöztél?
2018. júl. 26. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!