Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha vissza csalom jobb lesz?

Ha vissza csalom jobb lesz?

Figyelt kérdés

A kérdés nem arra irányúl, vajon vissza szerezzem-e az illetőt...!

Próbálok röviden és tömören helyzetet vázolni.

Párommal minden a legjobban alakúlt, gyerek tervezés, közös lakás, közös autó, egyszóval kiegyensújozott közös élet.

Már azt hittem, és ebben ő igen erősen biztosított, hogy minden rendben alakúl körülöttünk, mígcsak egy este váratlanúl nem jött haza.

Telefonon közölte, nem akar tovább velem élni, ő már egy másikhoz tartozik.

Nem tudtam felfogni, csak másnap reggel.

Dühöngtem, tomboltam, de mire jött a ruháiért már maga voltam a kétlábon járó megbékélés.

Elfogadtam a döntését, miszerint az ex jobb mint én.

De fordúlt a kocka.

Mire az utolsó holmiáért jött kb 2 hét múlva már sírva könyörögte vissza magát, adjak még egy lehetőséget, hülye volt és rájött, hogy nem tud nélkülem élni.

Végül csak vissza engedtem, mert minden szépet szerettem volna ami azelött volt.

Most igaz minden mesés, még jobb mint elötte, de nem bírok a fejemben lévő gondolatokkal.

Nem tudom lelkileg elviselni ha nincs szem elött, ha csak dolgozni megy akkor is depis leszek. Igyekszem nem mutatni neki ne mérgezzem a helyzetet, viszont csak azon jár az eszem vajon ha félre lépek, ha én is besározom magam vajon könnyebb lesz-e elviselnem ezt a maró érzést, hogy megcsaltak!?


2010. ápr. 18. 20:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"Visszaadás, nem adás." Magadért te felelsz. Őérte nem te felelsz. Te te vagy, nem ő. Ez viccesen hangzik, de nagyon fontos megérteni. Te nem ő vagy. Soha senki más nem vagy, csak te magad, és magadért felelsz, de másért nem.

A a megcslást illeti, annyit mondok: bízzál magadban. Bízzál benne, hogy te vagy a legjobb. Ha ezt el is hiszed, sugározni fog belőled, magabiztos és boldog leszel, ami azt is jelenti, hogy vonzó. Nem csalt meg, csak kipróbálta, hogy nem jobb-e más, és rájött hogy nem. Visszajött, te győztél! Legfeljebb egy AIDS teszt mértékéig bizalmatlankodnék. Ha a sanyarú megcsalt nő szerepét magadra veszed, rosszabb leszel egy romlott citromnál. Ha az "én győztem" szerepet veszed magadra, te leszel a királynő. (De csak belül tartsd a büszkeségedet, mert kifelé árasztani taszító eléggé.)

2010. ápr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

"Nem csalt meg, csak kipróbálta, hogy nem jobb-e más, és rájött hogy nem."

Köszönöm ezt az igen pozitív szemléletet!

Pont az ilyen meglátások homályosodtak el bennem.

Ez most nagyon kellett! Köszönöm!!! :)

2010. ápr. 18. 21:17
 13/19 anonim ***** válasza:
Hogy jobb lesz-e? Az aktus alatt biztos. Utána már nem annyira. Meggondolandó. A bosszú rossz tanácsadó.
2010. ápr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ha visszacsalod te sem jobb nála!!!!!!!!!!és ez 100.

Próbáld feldplgozni,de ha nem megy vess véget neki.Szenvedésben nem lehet élni egy párkapcsolatban aminek a boldogságról,felszabadultságról kellene szólnia.Szóval igyál meg egy üveg bort,vagy pezsgőt,gondolkodj,aludj ,majd tiszta fejjel ugyanez mégegyszer és dönts.HA nem iszol akkor legalább két tábla csoki.

Sok szerencsét.

2010. ápr. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Remélem jól döntesz. A te döntésed, ezt ne feledd.


Xinezia

2010. ápr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Xinezia még jól is jártál, hogy megtette 3mal...

Ha így lenne nálunk én sem döntenék másképp mint te akkor!

2010. ápr. 18. 22:06
 17/19 anonim ***** válasza:
igen!
2010. ápr. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz jobb, még magadat is utálni fogod, hogy megtetted. Egyébként szerintem ennek a kapcsolatnak annyi, mert ha csak gondolatban is képes lennél megcsalni (tök mindegy, mit tett), akkor szerintem nem szereted. Ráadásul már nem is bízol benne. Szerintem semmi szükséged arra, hogy a következő hónapokban/években attól rettegj, hogy egyszer megtette, mikor teszi meg újra, vagy mikor hagy el végleg. Azt szoktam mondani, hogy megbocsátani meg lehet, és kell is, elfelejteni nem lehet.


Ráadásul azzal sem értek egyet, bocs, hogy ezt mondom, hogy visszament hozzád, mert mással nem volt jobb. Ha kipróbálta, az azt jelenti, hogy veled se volt "elég" jó, vagyis tovább fog keresgetni. És valószínűleg nem azért ment vissza, mert veled jobb volt, hanem mert a másik valamiért nem jött össze.

2010. ápr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia! Ne csald vissza, ne süllyedl le arra a szintre! Úgy veszem ki a szavaidból, hogy szereted, és vele akarsz továbbra is élni. Nem lesz könnyű. Voltam ( vagyok) ilyen helyzeteben. Megpróbáltam a megbocsájtást, de elfeledni nem tudom. ( egy éve történt). Nagyon kell mindkét félnek akarni, nagyon sokat kell tenni a kapcsolatért. Az biztos, hogy ezek után a legapróbb kételynél lépni kell, mert úgy nem lehet élni,hogy nem vagy biztos a párodban.

Ha minden OK, akkor idővel ezek a negatív gondolatok egyre kevesebbszer jönnek majd, de addig kitartás! Te tényleg ne mérgezd a kapcsolatot, de figyelj oda nagyon - azért, mert megbocsájtasz, ne hagyd magad hülyének nézni!

Sok sikert!

2010. ápr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!