Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan itt akinek külföldi...

Van olyan itt akinek külföldi férje van és nem beszél magyarul? Hogy boldogul?

Figyelt kérdés
A párom külföldi, nem beszéli a nyelvet és diplomája sincs, viszont Mo.n szeretnénk letelepedni, de félek, hogy nem kapna munkát.
2010. ápr. 15. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
milyen nemzetiségű? nem mindegy...
2010. ápr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szakmája van?
2010. ápr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Gondolom Magyarországon is inkább azokat alkalmazzák akik tudnak magyarul...Talán a férjed megtanulhatná a nyelvet...
2010. ápr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Milyen nyelvet beszél még az anyanyelven kívül? Mert ha beszél angolul, akkor vállalhatna nyelvoktatást! Láttam már nem egy olyan hirdetést, hogy pl. arab nyelvoktatást vállal, de mivel magyarul nem tud, de angolul igen, ezért olyan jelentkezését várja, akik tudnak angolul.

Más lehetőség nem nagyon van.

2010. ápr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, de ha van olyan akinek saját tapasztalata van, arra konkrétan kíváncsi lennék.

A nyelvoktatás nem is rossz ötlet, de tanári diploma nélkül is lehet? mármint én pl nehezen tudnék magyart tanítani külföldinek, hiába az az anyanyelvem.

2010. ápr. 15. 19:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia, jo a kerdes, mi is ugyanebben a cipoben jarunk. 2 ev mulva keszulunk haza, de nem nagyon van turelmem es idom a paromat tanitani magyarul. Mi a TEFL-re gondoltunk, hogy otthon tanithasson, esetleg google-ozz ra!
2010. ápr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A nyelvoktatást úgy gondoltam, hogy otthon, magánban! Természetesen nem mindenki tanár, aki nyelvet tanít! Pl. rengeted bölcsész kart végzett ( pl. az én angol tanárom is), tehát nem tanár végzettségű, de tanít.

De mondok jobb példát! A Fábry showból az énekes, a Luanda. Még ő is vállal spanyol oktatást, pedig ő sem tanár végzettségű. Ha van a párodnak türelme hozzá, ez jó ötlet lehet, és elég jó pénzt is lehet belőle szerezni.

2010. ápr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem kulfoldi az elettarsam, de en is abban az orszagban szulettem, ahol o, szoval mi nem mo-n telepedtunk le. Lehet, hogy nem jo otlet mo-n elni, ha nem beszeli a nyelvet es meg vegzettsege sincs
2010. ápr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
esetleg még a vendéglátásra gondoltam. Egy elitebb hely ahol sok a turista, mert amúgy tapasztalata ebben van és ügyes
2010. ápr. 15. 20:38
 10/10 anonim ***** válasza:

A barátnőm fordított helyzetben van.Ő magyar de a férje angol.Angliában élnek,de mivel a barátnőm csak alapszinten beszél angolul senki nem veszi fel dolgozni...Pedig ő itthon vendéglátósként dolgozott méghozzá nagyon jól..

Nagyon valószínű,hogy a te férjed itthon hasonló problémákkal fog küszködni mint kint a barátnőm..Mert az igaz,hogy itthon jól jön ha valaki jól tud angolul vagy németül,de semmit nem ér ha nem érti mit mondanak neki magyarul...

Azt hogy nyelvet tanítson,csak úgy képzelhető el,hogy "feketén" vállal oktatást..Azért angol tanárként nem hiszem,hogy alkalmaznák mert "külföldi"....

De feketén ha valaki tőle szeretne tanulni lehetne...

2010. ápr. 16. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!