Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondja el valaki csaladna...

Hogy mondja el valaki csaladnak, baratnonek, illetve szeretett szemelyeknek, hogy rakos?

Figyelt kérdés
2016. jún. 28. 00:05
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Hány éves vagy?
2016. jún. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén és nyíltan kell elmondani. Én 19 éves koromban estem át mellrák műtéten, hormonális eredetű, öröklődő daganatom volt. Egy rutinvizsgálaton vették észre, életem első szűrővizsgálatán. Hatalmas szerencsém volt hogy pici volt még a daganat és egy lelkes tanuló vette észre állítólag teljesen véletlenül. Amikor jött levél hogy be kell mennem mammográfiára további vizsgálatokra nem igazán hatott meg, mert azt hittem ezzel jár, anyukám is mondta hogy menjek el lehet jobban megnézik és ennyi. Persze akkor ott közölték velem hogy rákos vagyok és bőgve rohantam haza. Akkor nem mertem vállalni semmit, pedig kaptam egy jó onkológus szakorvost egy jó sebész kollégáját akik 1 hónap után meg is műtöttek. Utána jártam kontrollra egy ideig, majd elküldtek sugárterápiára, kemóterápiát csak azért nem kaptam mert 1 cm sem volt a daganat és a műtét i nagyon jól sikerült és az orvosok is úgy döntöttek hogy feleslegesen ne roncsoljuk a szervezetem, persze hátránya az hogy a sok sugár megégetett és fél évig szenvedtem miatta, de ma már szinte már el is felejtettem az egészet. Persze hosszú menetet jártam be ezzel. Amikor közöltem kerek perec elmondtam mi bajom van, de közöltem velük hogy ne temessenek előre mert nem durva jellegű. Azóta is járok vizsgálatokra 3 havonta meg 2 hónapja voltam mammográfián és mondták hogy minden rendben van. Amikor az akkori barátom megtudta mivan akkor egyből sírni kezdett, nagyon nehezen tudtam szegényt megvigasztalni, de szerencsére hamar megnyugodott és örült hogy megmaradok. Persze azóta már más barátom van aki szintén tudja min mentem keresztül, őt nem nagyon lepte meg a menet mert az ő édesanyja ugyanezen ment keresztül mint én, csak neki macerásabb volt a műtétet megoldani mert neki 1 héttel később lett volna időpontja de akkor halasztani kellett mert közbe hasfali sérvével is műtötték amire mondták hogy előbb az aztán 2 hónap múlva a másik.
2016. jún. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem en vagyok rakos.
2016. jún. 28. 00:28
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnalom. :(
2016. jún. 28. 00:30
 5/7 anonim ***** válasza:
7%

A rakos megbetegedesek tobbsege gyogyithato, ha idoben elkezdik a kezelest.


En semmikeppen sem hasznalnam a "rakos" szot, mert arrol mindenki a halalra asszocial.


Miert kellene mindenkinek elmondanom, hogy van egy elvaltozas a testemben, es a kovetkezo hat honapot ennek a kikuszobolesere forditom? Ha te vagy a baratnod kap egy huvelygombas fertozest - ami jo esellyel hpv es rosszindulatuva fajulhat, nos, azt te elmondod mindenkinek???

2016. jún. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, én ha családtagod, barátnőd lennk, rhadtul pipa lennék rád, amiért hazudozol egy igencsak komoly - belehalhatsz! - dologról.


Előlem hónapokon át elhallgatták, hogy anya milyen beteg, tök váratlanul ért, hogy meghalt, és piszok dühös voltam mindenkire, mert elbúcsúzni sem tudtam tőle.

2016. jún. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez közlő és hallgató személytől függ.
2016. jún. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!