Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell folyton róla beszélni?

Miért kell folyton róla beszélni?

Figyelt kérdés
Testvérem egész életemben féltékeny és irigy volt rám. Undorítóan szemét dolgokat művelt velem. Elegem lett belőle. 3 hónapja nem beszélek és nem találkozok vele. Mindenkinek többször elmagyaráztam miért és hagyjanak békén vele. Erre! Anyukám 2 percenként róla beszél, párom is néha felhozza, meg holnap megyek olyan helyre miért nem vele megyek? Komolyan nem értem őket miért hozzák fel őt?
2016. jún. 12. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom fontosnak tartják a testvéri kapcsolatot, és azt akarják, hogy félrerakjátok a gyermekkori sérelmeteket.

Jobb ötletem nincs, egyke vagyom

2016. jún. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem gyerekkori sérelről van szó. Annál azétt több.
2016. jún. 12. 13:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Felnottek vagytok?
2016. jún. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csinálj úgy, mintha nem is hallanád meg. Majd abbahagyják...
2016. jún. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én 28 vagyok ő 35.
2016. jún. 12. 13:37
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Mivel TE vesztél össze vele, nem az EGÉSZ család, ezért nekik nincs gondjuk azzal, hoyg családtagnak tekintsék és ebböl következöen beszéljenek is róla.

Ha NEKED nem tetszik, akkor menj ki, nemm kell hallgatnod, azt viszont nem várhatod el, hogy a te sértödöttséged miatt az egész család ne vegyen róla többé tudomást.

2016. jún. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Anyukám azt mondta ő sem szívleli, őt is bántotta erre 2 percenként felhozta... ha tudom valakiről nem csíp mást azt a mást nem emlegetem fel.
2016. jún. 12. 13:52
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Mert szeretnék, ha rendeződne a viszonyotok. Értik, hogy te nagyon haragszol a testvéredre, de nekik azért ne akard megszabni, hogy kiről beszélhetnek...

Szólj nekik, ha ennyire zavar. Kérd ki magadnak és kész... Szerintem ezen a kommunikáció segíthet. Ugyanakkor vedd figyelembe, lehet, hogy ők olyan dolgot látnak kívülről, amelyet te a saját mérgedtől nem veszel észre.

Nekem is rémesz nővérem van. Nagyon sokat veszekszünk még öcsémmel is, de bármelyikükért ölni tudnák. Nekünk mindig azt tanították, hogy a testvéred az a személy, aki pusztán azért szeret, mert létezel.

2016. jún. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Horváth Noel válasza:
Nem Lopott!
2017. jan. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!